Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

TV'de Kedi Izgara İsyanı

karakedi

Öne çıkan mesajlar

said:
mountaindew, 31 October 2003 09:50 tarihinde demiş ki:
Nedir bu cifte standard yaw.

Mesele örnegin (gozlemlerime gore) paticik tayfası kokoreçi çok seviyı her oturup kokoreç yediğinizde ağlıyormusunuz aaah vaah yazık oldu hayvancağıza diye. Aklınızın ucundan bile geçmiyo o tabak onünüze gelmeden önce bir hayvancığın kafatasının bir balyozla yarılarak öldürüldüğünü.

Pekala bu sebepten dolayı vejeteryan olanlara ne demeli onların yedikleri otlar bi noktada canlı değilmi?

Bu insanoğlu beni ii güldürüyor harbiden.

nasıl yani ? sen şimdi kokoreç yapımında kullanılan hayvanların olum şeklini kafataslarının balyozla yarılmasıylamı oldugun soyluyosun ? sen hiç mezbaha duymadın mı mount.

ayrıca memeli ve binlerce yıldır (manyak uzakdogulular ve aborjinler hariç) insanlar tarafından sadece sevildikleri için beslenen büyütülen bi hayvanla OTu bir tutuyosun oeh yani

asıl bu laflarla sen beni baya guldurdun[hline]Bir çöpümüz var diye heryerin çöp kokmasına karşıyım ben...
Sosyal ağlarda paylaş

amerika da koyun kuzu inek v.s gibi hayvanlar kafalarının arka bölümüne bilmem kaç kiloluk bir aletin hızlıca vurmasıyla tek seferde 1 saniye içerisinde öldürülüyor. ama kan vücuttan çıkmadığı için eti tadı çok bozuluyor.[hline]''Ben ilk lanetlenmiş olanım; zamanın başlangıcından sonuna ve hatta zamanın ötesinde sonsuza kadar.Ben kardeşinin etini ilk tatmış olanım.İlk kanı ben akıttım, ilk defa ben kıskandım.Çılgınlığın boşluğundayım...bir ruhum yok benim.Ne insan, ne melek, ne de şeytan.Ben...vampir''
Sosyal ağlarda paylaş

said:
arcane, 30 October 2003 16:57 tarihinde demiş ki:
aptal tv yarışması ile gerçekten ıssız adada mahsur kalmış insanların durumunu bir tutmayın şurada komik oluyor..[hline]Guns don't kill people...We do!
Let the bodies hit the floor!
SBGG!

aynen katılıyorum arcane'e
yok mecburmuş
sittirsin ordan
para için yapıyo işte(herhalde babasının hayrına katılmadı o yarışmaya) ne yaşam mucadelesi[hline]Bir çöpümüz var diye heryerin çöp kokmasına karşıyım ben...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Absolut, 31 October 2003 18:59 tarihinde demiş ki:
Unity adam yemiyoruz, kedi yiyoruz :)[hline]Kalplerdeki Kaymak Profocio Web Hosting

eger farkinda degilsen, turkiye cumhuriyeti gibi bircok ulkede kediler evcil hayvan denen statudedir, kendi kayitli olduklari sahiplerinin mali gibi islem gorur. o adamin oradaki hareketi demek oluyor ki, ben icabinda ihtiyacim olursa sizin malinizi mulkunuzu de calmaktan cekinmem. hicbir farki yok, aynasi istir kisinin. sence ben toplumda boyle bir adamin yakinimda yasamasini ister miyim ? adam issiz kalsin, e efenim parasiz kalsin, sonra sokaktan bi tane hayvani kapsin canina okusun, sonra `a ben ne biliyim senin hayvanin oldugunu ihtiyacim vardi` bu nasi mantik ?[hline]referanslar :
www.mizzah.com
www.tokaci.com(oscommerce customization)
turkiye.bookturkey.com
aaa bunu unutmusum pek severim: www.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

Konuyu saptırıyorsun. Sokak kedisini hatta adada sokak olmadığından vahşi kediyi yemiş adam. Haber evcil kedi diyor ama ıssız adada evcil kedi ne alaka yani çarpıtılmış haber inanmış saflar :) Ekranın başından kalkıp Türkiyede sokaklarda gezersen bunun hergün yaşandığını görürsün, insanlar açken yaşamak için ne şirin kediymiş bunu yiyemeyiz çocuklarım açlıktan ölsün demez bence. Yani komşunun evindeki şirin kediyi gelip yicem demiyorum sadece adada aç kalırsam kedi de yerim köpek de diyorum.[hline]Kalplerdeki Kaymak Profocio Web Hosting

[Bu mesaj Absolut tarafından 31 October 2003 19:21 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

issiz adada kedinin ne isi var ? hem de evcil ? issiz adaya dusen kedi yabanillasir baskasinin kampina kosa kosa girmez. bariz bir sekilde rating icin bilincli yapilmis bir o. evlatligi. turkiyede olsa mudahil olur davaya ben de katilirim.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Absolut, 31 October 2003 19:20 tarihinde demiş ki:
Konuyu saptırıyorsun. Sokak kedisini hatta adada sokak olmadığından vahşi kediyi yemiş adam. Haber evcil kedi diyor ama ıssız adada evcil kedi ne alaka yani çarpıtılmış haber inanmış saflar :) Ekranın başından kalkıp Türkiyede sokaklarda gezersen bunun hergün yaşandığını görürsün, insanlar açken yaşamak için ne şirin kediymiş bunu yiyemeyiz çocuklarım açlıktan ölsün demez bence. Yani komşunun evindeki şirin kediyi gelip yicem demiyorum sadece adada aç kalırsam kedi de yerim köpek de diyorum.[hline]Kalplerdeki Kaymak Profocio Web Hosting

[Bu mesaj Absolut tarafından 31 October 2003 19:21 tarihinde değiştirilmiştir]

yuh artik sokaklarda turkiyede bunun hergun yapildigini gorursun. saptirma filan yok. aynasi istir kisinin. eger sahis o sartlar altinda oyle davraniyorsa zihniyeti o yondedir. topluma girince de daha hafiflemekle birlikte ayni zihniyette devam eder.

madem normal bir kesimin, bir grubun deger verdigi seylere `ihtiyactan` tecavuz etmek, o zaman ne din birakalim ortada ne iman ? kimse dinine laf soylettirmiyor deger verdigi icin. ben essek miyim benim deger verdigim bir seye biri `ihtiyactan` tecavuz edince sessiz kalicam o zaman ?[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

şimdi evcil derken felis domesticus olduunu diyo yani...
orda bi konu çarpıtması yapmışın unity şimdi doruya doru.

işin rezillik kısmı o kediyi adam yesin diye oraya koymak. adamın da onu çok aç kaldığı için yediini sanmıyorum. yiyim de bi patlasın ortalık ehue diye yemiş olabilir. bu da gayet rezil bi durum. aç kalırsam kedi yer miyim peki? yerim! adam bile yerim lan! fekat açlık simulasyonu filan.. yok öle şey ya...[hline] Bütün dünya buna inansa, bir inansa, hayat bayram olsa...
Sosyal ağlarda paylaş

bazi seyler dogrudur. bazi seyler de yanlistir. nasil absolutun dogacak cocugu ile issiz bir adaya dustugunde bir bardak sut buldugunda onu cocugunun icmesi gerekirken kendisinin icmesi yanlissa, nasil yolda yuruyen kadinin cantasini carpip kacmak yanlissa, nasil cami avlusuna isemek yanlissa, kedi oldurmek de AYNI MANTIKLA yanlis.

tutup da yok yanlis degil diyen sunu aciklasin - insan oldurmenin neresi yanlis ? kim demis oldurup yiyemezsin diye ? nerde yaziyor ?[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com

yanlis degil diyen olacakti

[Bu mesaj unity100 tarafından 31 October 2003 19:43 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

olayı bu boyutlara getirmeye gerk yok bence. olay yanlış. fakat bunu insan öldürmekle aynı anda kullanmak da doğru değil. ne alaka yani hatta. ki birisi ister sütü çocuuna verir ister kendi içer. o konudaki seçim zaten doğal içgüdülerin seçimi..[hline] Bütün dünya buna inansa, bir inansa, hayat bayram olsa...
Sosyal ağlarda paylaş

horas, toplum hayatini idare eden kabullenilmis kurallar vardir. eger absolut cocuguna sutu vermez kendi icerse bu kurallarla ters dusmus olur. toplumda yasamak icin toplumun kurallarina uymak gerekir. burda ana baci kufrediyor mu kimse ? etmiyor. edemiyor. neden ? toplum kurallari.

eger evcil hayvan konusunda `acik fikirlilik/mantiklilik` yapilacaksa o zaman insan oldurup yeme konusunda da aynisi yapilir. ikisini de men eden ayni toplumdur, ayni mekanizmadir. bir insanin bu durumda toplumun gelenek haline getirip, inanclarina yansitip bunun da otesine gecirip kanuna yansittigi yasaklari cignemesini mazur goreceksek insan oldurup yemenin de hicbir mahsuru yok demektir.

bu durumda sozkonusu sahis toplumun yerlesik degerlerini, hayvan haklari bildirgesini - tum avrupa imzalamis durumda - ve bunun da otesinde kendi vatandasi oldugu ulkenin kurallarini cignemis oluyor. mazur mu gorucez simdi bunu ? o zaman kapkaccilar da hakli. aclar, sokaktalar, kimseleri yok, uyusturucu bagimlilarilar. ne olacak ki 2-3 kadini yerde suruklemislerse canta kaparken ? kazara birinin basi kaldirima carpmis olmus. ama ihtiyaclari vardi. simdi cok dehset verici gelebilir `nasi olur da ayni kefede tutarsin` ama ARKALARINDAKI ILKE AYNI.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

said:
horacegoesskiing, 31 October 2003 19:51 tarihinde demiş ki:
bilmiyorum ayrıca ne oldu? sen sormuşsun söledik :)[hline] Bütün dünya buna inansa, bir inansa, hayat bayram olsa...

su oldu. nasi o sahsin insan oldurmesi kanunlarda yasaklandigi icin mazur gorulemez `cis` olaysa, evcil hayvan oldurmesi de aynen o sekilde kanunlarda yasaklandigi icin MAZUR GORULEMEZ, `cis` bir olay. eger birisi mazur gorulurse digeri de gorulur. ayni kanun.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

güzelim şimdi iyi güzel söylüyosun da tutum yanlış onu diyorum ben. arkalarındaki ilke aynı, tutum aynı filan diyosun ya hani.. HAH o işte. Yani iki tane yasak var birinin cezası Yüzbin lira ağır para cezası öbürününki Müebbet hapis. İkisi de yasak. Ama cezası aynı diil. Yani önem sıralaması filan var. Anlıyo musun?

Ayrıca öle toplum kuralı filan deme hiç. Onların içine girdik mi çıkamayız. Tamam hayvan hakları var ok. Yeter..

Bunları sölemeye gerek yok. Dikkat çekmek filan güzel de durduk yere konu sapıtıyo böyle ağız tadıyla kızamıyoruz adama.[hline] Bütün dünya buna inansa, bir inansa, hayat bayram olsa...
Sosyal ağlarda paylaş

horas, sen insan oldurmeyi cok daha agir bir suc olarak goruyorsun. evcil hayvan oldurmeyi hafife aliyorsun. afrikada ve guneydogu asya, polinezyada bir cok kabilede ise cok sevilen bir misafiri oldurup yemek onun `ebediyen senle kalmasini` saglayacagi icin cok yaygin bir gelenek. a bak bazi insanlar da cok farkli goruyormus insan oldurup yeme olayini. ne oldu simdi ayni derecede kotu mu artik insan oldurme olayi ? sana gore oyle, o adama gore degil. ha bu durumda sen ne kadar hafife aliyorsan evcil hayvan oldurme olayini ben de o kadar ciddi addederim. nasil ki sen birisinin `acil ihtiyac aninda` cami avlusuna isemesini cok kotu olarak addedersen.

demek ki boyle seyler rolativiteye, goruse birakilacak seyler degil.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

nasi nasi yargi. diyorum iste, sen o sekilde yerlestiriyorsun kotuluk skalanda, endonezyadaki yerli halklar baska sekilde yerlestiriyor. simdi eger ben sen rahatsiz oldugun icin filanca sahsin cami avlusuna isemesine mani oluyor, karsi cikiyorsam, senin de ben rahatsiz oldugum icin benim hassas oldugum konularda beni kollaman lazim. iste toplum budur.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

ederim. niye etmiyim ? denk getirisem de dogduguna pisman ederim. aynen daha once bahsi gecen kedi kopek eti satan izgaracinin tutuklanmasi gibi onlari da denk getirirse guvenlik gucleri goturur, hayvan koruma gruplari denk getirirse mahkemeden mahkemeye kostururlar.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...