Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

AOE II: Neler oluyor?

Symoon

Öne çıkan mesajlar

normalde kale kurmak bir adamla uzun sürüyor bunu bir kenara koyalım ve senin dediğine bakalım

şehrin range unitler tarafından saldırıya uğramış durumda bir adamla yapması gayet uzun süren bir bina inşaa etmen lazım dha fazla adam koyup hızlandırırsanda ekonomin çöker diğer yandan sote biryere kale kursan bu sefer şehir çökecek şehir çökerse kalenin anlamı kalmayacak .

kesinlikle random mapten tiksinen bir insan olarak bence recide oynanabilecek en mantıklı seçenek zira oyuna başlarken town da bir kale olduğu için hepsine olmasada rush çeşitlerinin bir çoğuna karşı korunabiliyorsun diğer taraftan castle age e geçmek ve savunmayı kurmak daha kolay ozaman briton>bütün range units gerçeği oraya çıkıyor[hline]May the ALL FATHER guide our blades true and see us victorious once again...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Sam, 02 November 2003 04:16 tarihinde demiş ki:
sc'de "no rush" diye açardım oyunu, paşa paşa oynardım. oyunların esas keyifli muharebe kısımlarını esgeçip neden don gömlekli tier 1 birimlerle oynayayım ki..

grunt vurdu footman'e, militia vurdu spearman'e, ne anladım şimdi cenk ruhundan..[hline]Sabahları napalm kokusunu severim, çöp kokusunu değil..

işte bea! baba! benım gıbı dusunen adamlar varmıs kıne!
rush sucks :)[hline]a.k.a. Duxus
---------
Ben de bir çöpümüz var diye heryerin çöp kokmasına karşıyım...
Nasıl alıntı yapalım?/Nasıl imza atalım?
---------
Allah kahretsin! Kış geliyor ve benim damarlarımda bahar dolaşıyor!
---------
My life? Working in Progress!
Sosyal ağlarda paylaş

Ba$ka bir acidan da taktiksel bir yere (kendi base yakini yada usman basei yakinina) kurulan bir kucuk saldiri yada savunma amacli baseden basilan askerlerle savunma yapilirken castlein kurulmasi cok zor olmasa gerek..

Arkada$lar taktik tarti$mak icin acmadim ben ba$ligi. Taktikler zaten uygulanarak tarti$ilir. Sozde tarti$mak sozde kalir cunku..

AOE oynamak isteyen biri varsa bulu$up oynamak isterim..?[hline]As long as nature glows, no life is ever truly lost!

Yabancı mandası, dinci yanlısı, vatan haini dolmuş canım yurdum.
Sosyal ağlarda paylaş

Oyunla ilgili yorumlariniz beni oldukca eglendirdi. Ama bir ara ayni oyunu oynuyormuyuz diye dusunmeden edemedim. AOC oldukca zevkli ve bagimlilik yaratan bir oyun. strateji konularina pek dalmak istememekle birlikte turnuvalar genelde random map ve standart settings ile yapilir. 1 vs 1 oyunlarin geneli feudal age de sonuclanir, cok azi castel age e sarkar. Irk random degil ise genelde Hun ve oyun pike skirmish uzerine kurulur.

Tower ve cav. rush yapan acemiler ilk turlarda elenir...
Oyun 2 vs 2 ise benzer yapida olmakla birlikte fast castel secenegi daha cok kullanilir.

Oyunda 25 işçi uzerinde age atlayana pek rastlanmaz bu sim city degil. Denemek isteyenler ( single player dan sikilan lar veya cafe nin altini utune getirenler) www.zone .com rated room lar veya turkler isteniyorsa Manzikert adli odaya bakabilir. Oyun en ust seviyede rated roomlarda oynaniyor. ancak Manzikert te de oldukca ust seviyede Turk oyuncular bulunmaktadir. ama manzikert te su aralar Land games moda belki Random Game bulmakta zorlanbilirsiniz.

Batu
Sosyal ağlarda paylaş

batu çat çot diye geldin
bam küt diye ezdin de... bizim anlamadığımız oaly şu. bence turnuvlarda kullanılan senın soyledıgın, benım seyrettıgım yontem bı boka yaramaz.
dıyosan ben emınım goster ogrenelım (meydan okuma, got sısırme fln degıl bu! cıddı merak yanı)

ayrıca AOC'uda cozemedım ama???
age of empires2: age of kings
age of empires2:conquerors
diye bılıyoduk ama...[hline]a.k.a. Duxus
---------
Ben de bir çöpümüz var diye heryerin çöp kokmasına karşıyım...
Nasıl alıntı yapalım?/Nasıl imza atalım?
---------
Allah kahretsin! Kış geliyor ve benim damarlarımda bahar dolaşıyor!
---------
My life? Working in Progress!
Sosyal ağlarda paylaş

Burada taktik tart1$man1n gereksiz oldugunu tekrar hat1rlatmama gerek yok herhalde.

Çünkü taktik bir hareket ve dü$ünce bütünlügüdür. Tam olarak anlat1lmas1 imkans1zd1r. Temeli anlat1labilir ancak çünkü her oyuncu kendi yeteneginden hatta kendi ruhundanda bir$eyler ekler. Oyunu zevkli k1lan da budur zaten.

Benim bu topici acarken söylemek istegim smertenin dedigiyle ayn1yd1. Merak: hunlarla oynamak i$e yaramaz gibi geliyor bana?[hline]As long as nature glows, no life is ever truly lost!

Yabancı mandası, dinci yanlısı, vatan haini dolmuş canım yurdum.
Sosyal ağlarda paylaş

Yanlis anlamayin singel player oynayan biri ve multi deneyimi az olanlar bu oyunu simcity gibi oynuyor ve sonrada kendince hayali taktikler üretip cok iyi olduğunu düşüne biliyor.

Tavsiyem yine terkrar ediyorum www.zone.com da rated odalari denemeniz olur.

Mighty; ( 1vs1 icin gecerli) random-standart settings de feudal a 25 ten fazla işçi ile gidilmez çünkü 11-12 dakika da adam ilk pike ve skir ler ile gelir. İlk vurulan lumber milldeki koyluler sonra da diğer kaynaklar. Amac 25 civari ( genelde 22) vil. ile feudal basmak ve feudal olunduğunda ise 2 archry, 1 barrac tan ( bazan scout ta ekleniyor) sürekli asker cikarirken Town Center dan da sürekli olarak villager çıkarabilecek bir ekonomiye sahip olmaktır.

Karşı taraf buna hazırlıklı ise veya karşı atakta ise oyun uzar ve castel a sarkar. ama oyunun büyük kısmı fed. kisminda oynanir ve burdaki sonuç genelde belirleyici olur. Oyunu taktik kismi bence ekonomik tarafi; kim ekonomisini saldirilardan koruyor ve daha fazla geliştiriyorsa oyunun galibi oluyor. Grup oyunlarinda 3 vs 3 gibi, oyun sonunda player lar 100 + işçi ile oynuyor olur.
Ünitelerin yönetimi konusunda yaratıcılık bence sınırlı. Daha büyük ordular yönetmek ve strateji burda araniyorsa Shogun-Medieval daha uygun bir oyun.

Symoon; turnuvalar ve 1vs1 oyunlar rush üzerine kurulurdur dolayısıyla ilk cağlarda avantajı olan ırklar ön plana çıkar. Eğer turnuvalar İmp. e kadar saldırmak yok veya Blackforest uzerinde olsaydı favori ırk Türk ler bile olabilirdi Ancak bilindigi gibi RM turnuvaları genelde random map veya arabia ile yapılıyor. Hun'un RM oyunlarda tartismasiz ustunlukleri var rush oldukça etkili ve erken ekonomi avantajı var. .Ama bunu deneyerek veya recorded game izleyerek gorursunuz. ( www. mrfixitonline.com oldukca buyuk bir rec. arşivi var, bir tanede oldukca iyi bir Turk sitesi vardi ama su an hatirlayamiyorum.)

Merakini gideremesem bile rec. game seyrederek kendinde bir sonuca ulasabilirsin.

Batu
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...