Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İnecek var!...

Dragonmax

Öne çıkan mesajlar

Beni neden bu kadar zorluyorsunuz? Ben o kadar güçlü değilim ki... Hatta yaptıklarınızla beni öyle ezdinizki... Kalıbıma gömülmüş bir vayette, atları kıskanarak hayatı seyrediyorum... Eskiden bahsetmek istiyorum ama bana dair bir eski yok aslında... Hep bir başkasının, başkalarının eskileri karıştı hayatıma... Eskiden şöyle yapardık diyemiyorum, o yüzden, şimdide böyle yaparım diyemiyorum... Aslında şimdide karışanım yok, ama hiç yok... Yani... O kadar yalnızımki... Öyle işte... Kendime dair hatıladığım, hatırlayabildiğim... Karnlık... Sonsuzdan da sonsuz bir karanlık... O karanlıkta yankılanan bir Haluk Levent sesi, ve henüz ezberleyemediğim ama söylemeye çalıştığım o şarkı sözleri... Sonra o... O sarışın ve yeşil gözlü bıçak yarası... Sonra pembe mavi arası bir yedi ay... Pembe ve mavi karıştığında siyaha öyle yaklaşıyorduki, kendi karanlığımı özlüyordum... Hertarafta duvarlar... Onalr her zaman var... Ve hep olucaklar, benden sonrada... Her zaman hesap yapmak zorunda kaldım... Bir merhabanın bile getirebileceği matematiksel problemleri çözmekle uraşırken, gençliğimin en ateşli olduğu bir döneminin işemler duvarının arasında deli gömeline hapsolmuş, ölmekte olduğunu farkettim... Kapı yok... Pencere yok... Işık yok... Zaten ışığı hiç görmedim... O yüzden fazla koymuyordu... Sonra... Hatırlamıyorum... Çok karanlık, çok bulanık... Ama çıktım, o gömlekten, o odadan çıktım... Sonra bir ayrılık, bir bölünme hissettim... Neden hep ben ve benim olanlar... Öyle bir bölünme ki... Ben ayrı yerde, o ayrı yerde, onlar ayrı yerde, herkes ayrı yerde... Ve yine hesap yapmaya başladım... Eğer gerçekten hayat diye birşey varsa, onun tüm yükü omuzlarımdaydı, bunu hissediyordum... Geldiğim yerde, "Yoksun sen aslında, yalnızım bu kumsalda, neler neler yapıyorsun, bensizken Ankarada" diyebiliyordum, çünkü bunu hissederek söylüyordum, zaten adımımı attığım yerlerden bir önce geçen, bu sözleri yazan kişiydi... Karanlığımın imparatorluk olduğu saatlerde, ışığın sadece varlığını kanıtlamaya çalıştığı kumlar arasında birbiri ardına boşalan şişeler ve birkaç gecede bir kopan gitar telleri hatırladığım son şeyler... Ve birşeyler daha hatıtlıyorum... Güneşin batışını hatırlıyorum... Benim zamanımın doğduğu saatleri... Güneşi denize batarken seyrettim... Ve denizden doğarken... Buraları birdaha göremiyeceğimi de hesabediyorum... Sonra cebimi dışarı çıkarıyorum ve tekrar hesap yapmaya devam ediyorum... Ve siz beni hala zorluyorsunuz... Hala sıkıştırıyorsunuz... Acaba... Bir baş kaldırış... Zor mu ki? Ben yapabilirmiyim... Yaparım tabi, neden olmasın, bukadar şeye göğüs geren... Ama nasıl?.. Buranın bir arka kapısı varmı?.. En azından bir yangın merdiveni... Burdan kurtulduğumda, artık kendi eskilerimi yaratmaya başlicam... Ve karanlığımı... Onuda alıcam... Küçük bir şişeye koyucam... Zaten benim dünyam, daha doğrusu bana bıraktığınız, ancak küçük bir şişeyi doldurabilir... Ve onu hep yanımda taşicağım... Ona bakıcam ve bundan sonraki yenilerime, başkalarının anlarının ve kararlarının karışmasını engelleyip, sadece kendi eskilerimle doldurucam arkamı...
Ben gidiyorum...
Durakta inecek var!..

Bu yazılanlar tamamen bana aittir ve hepsini, her kelimesini, hissederk yazdım...[hline]Design is a life! I'm a designer. So, am i god? .::. Graphicer® :hrr: Vadaaaa!..
Sosyal ağlarda paylaş

e tabi bu saatte normal karşılamak lazım yat uyu geçer :D [hline]Tek bir Desen, ikiye ayrılmış
Kırıldığı için daha da güçlü
- Marit
-------------------------
Son Başlangıçtır!

[Bu mesaj BlaCk_DmC tarafından 02 November 2003 04:08 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Dokunmayın kardeşlere . ne güzel duygularını dile getiriyorlar işte. Sevmek .acı çekmek bile insan için . insan herşeye ihtiyaç duyuyor mutlu olmaya duyduğu kadar hüzünlenmeye de ihtiyaç duyuyor. aslında bir dergide okumuştum kadının ve erkeğin göğüs ve sırt bölümlerindeki kaslar ergenlik çağına eriştikten sonra daha fazla uyarılma ve dokunulma ihtiyacı duyuyor beyine bu yönde sinyal veriyorlarmış.. sevmek, sarılmak birisine.. ufak yazdım bunları incinme diye ama aslında fizyolojik birazda herşey.. o kadar da büyülü değil maalesef.*!üzülür*[hline]
...Me
DiMarziolu Strat Squier satılıktır.
* Bu sayfadaki içerik, yazanların kişisel görüşlerini belirtmektedir. paticik.com burada yazılı olanlar hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir.

[Bu mesaj Numb tarafından 02 November 2003 04:47 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Tüm bu yazılanların bir otobüs şöförüyle olan bağlantısını çözemedim ben hala...

Bu kadar yazı yazmak yerine, basitçe tuşa basıp devam etmek daha manalı olurdu. cam, cek eklerine vermemek lazım olayı. Hayır, yakınlarından biri okuyacak yazını, değişen nedir diyecek sana, bakacaksın boş boş.

Düşünmek lazım post etmeden önce bazı şeyleri. Topluma hitap eden bir yerde her içine geleni yazmak hoş karşılanmayacağı gibi "kendi üzerine yük bindirmek" gibi bir sorunsalı var bu işin..

Dikkayt derim..[hline]Life is just a dream.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Magic, 02 November 2003 05:32 tarihinde demiş ki:
Tüm bu yazılanların bir otobüs şöförüyle olan bağlantısını çözemedim ben hala...

Bu kadar yazı yazmak yerine, basitçe tuşa basıp devam etmek daha manalı olurdu. cam, cek eklerine vermemek lazım olayı. Hayır, yakınlarından biri okuyacak yazını, değişen nedir diyecek sana, bakacaksın boş boş.

Düşünmek lazım post etmeden önce bazı şeyleri. Topluma hitap eden bir yerde her içine geleni yazmak hoş karşılanmayacağı gibi "kendi üzerine yük bindirmek" gibi bir sorunsalı var bu işin..

Dikkayt derim.]

rahatlamak için yazdıysa bizim yorum yapmamız gereksiz bence rahatlasın vatandaş :)

[Bu mesaj Salieri tarafından 02 November 2003 05:39 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

garip... garip olanda işte yine bir ailemin, kendi içinde bölünmesi, ayrılması... bazısı tamamen gerçek olan duygularımı en azından paylaştığım için bana iyi mesajlar veriyor, bazısı da buraya iki keredean fazla düşünmeden yazı gönderdiğim için dövmekten beter ediyor... yani yine bir sıkışma söz konusu... ben nerde yanlış yaptım?...[hline]Design is a life! I'm a designer. So, am i god? .::. Graphicer® :hrr: Vadaaaa!..
Sosyal ağlarda paylaş

magic yeter artık, ben öyle birşey söylemedin... buraya yorum almak için kodum bu yazıyı, ve bir önceki yazdığım yazıda da burada bile keskin bir bölünme oluğunu söylemeye çalıştım... çok fazla beni zorlayan şey yazıyorsun, yeter artık diyorum sana, klavye dayılığı yapmanın alemi yok... sessizce otur oturduğun yerde...[hline]Design is a life! I'm a designer. So, am i god? .::. Graphicer® :hrr: Vadaaaa!..

[Bu mesaj Dragonmax tarafından 02 November 2003 13:05 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

LoL

Klavye dayılığı yaptığım yok, yerim yurdum belli olmakla birlikte cevaplarımı okumayı bilenlere veriyorum.

Salieri'nin yazdığını okusaydın, yorumumun ona olduğunu anlardın.

Diğer yandan kimseyi zorlamak değil amacım, yorumumu yaptım ve gerekeni söyledim. Kastırmanın manası yok.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...