Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Off Siemens Ne yaptın Böyle?

shapshal

Öne çıkan mesajlar

arkadaşım bi fuara gitti siemens di galiba (kuzeni çalışıo orda) ve gelecekte çıkacak olan birkaç ürünlerden bahsetti bana,bunlardan biri de süpürge makinesi...

Bu süpürge makinesi aynı filmlerde gördüğümüz robotlar gibi,çalıştırmadan önce nereleri dolaşacağını belirtiyorsunuz ve o kendiliğinden bütün evi süpürüyor. Eğer duvara veya bi yere çarparsa kendini döndürüyor ve başka yollardan gideceği yere ulaşıyor!! fuarda ziyaretçilerin bu aleti kullanmasına izin verilmiş..ilk başta yazıyo sandım ama babası annesi falan da söledi..teknoloji ne kadar da gelişio![hline]Benim uğurlu sayım 1453,bir artı dört artı beş artı üç , Onüçü uğursuz sayan batılılara
OSMANLIDAN HEDIYE OLSUN SONSUZA!!!
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
biryerlere carpmasını engellemek için sensörler koyarlarsa carpacagı an durup etrafı kollayıp bos olan yerden gidebilir pek sorun olmaz ve daha gelişmiş olur
cokda zor bişi degil

ayrıca genel anlamda cok da kastırıcı bişiye benzemiyo sadece söyledigin özellikler varsa...

seri üretime geçtikten sonra benzer ürünler farklı markalar altında cıkacaktır ve bilgisayar piyasasında oldugu gibi hızlıca bir gelişim gösterebilir

mesela evde deilsiniz ve bir anda bi arkınız aradı "evi toparla misafir geliyo akşama "

siz hemen cep telden robot a bi mesaj yollucaksınız mesela 1 yazılı bi mesaj
1 rakamı robot için evi toparla süpür emri vericek ve önceden programlanmış oldugu dogrultuda calısıp hemen görevini yapıcak[hline]Grandmaster Hamburger
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
bu tip seyler üzerine pek cok fikrim var aslında mesela robotu soylede yapabilirler tabi ölemi deilmi bilmiyorum da

eve ilk geldigi anda evin bi ucuna koyarsınız ve hep duvar diplerinden evin etrafında sürüklersiniz bu tekerleklerinin nekaadr yol yaptıgını tekerlegin nerde nereye döndügünü belirleyip kafasında evin haritasını çizer koordinatlar verir ve sonrada bunu evin hep belirli biryerine bırakırsınız ve o yerin tam noktasını bunun ekranından işaratlersiniz bunu calıstırdıgınızda kafasında çizdigi haritada evin heryerini gezip süpürebilir mesela koridordan geçiyor diyelim o koridorun bi gidiş bi gelişi var bunu belirlemişti buradan koridorun kaç metre eninde oldugunuda belirleyebilir ve sağ sol yapa yapa temizleyebilir

evdekji eşyalara çarpmamak için sensörler konur oh mis gibi :P[hline]Grandmaster Hamburger
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
fiyatı astronomik olmaz merak etmeyin
piyasadaki ürünler neyse ondan %20 falan fazla olur maximum da %50 fazla olur en iyi süpürge makinasından

çünkü robot diye lanse edilsede tam anlamı ile degil ama bu tip buluşlar ilerisi için akılda güzel fikirlerin oluşmasını sağlıyor ve bence desteklenmeli gereksiz dememek lazım
gereksiz lafını kullanan kişi işin teknigini yorumlamayıp direk gündelik hayata bakıp öyle söylüyor biliyorsunuz ki bundan önce hangi bulus yapılırsa yapılsın ne gerek var diyorlardı boş bi icat falan
mesela telefon icat edildiginde de böyle demişlerdi
:)

hersey peşinden başka icatları getirir biri olmadan digeri olmaz :)

mesela bu robotun ilerde evi toplayan yerleri süpüren yemek yapan surat ifademe göre bir müzik belirleyip ben eve geldigimde onu calan bi modeli cıkar ve seri üretimde rekabet piyasasıda olurda ucuzlarsa alan cok olur bence :)[hline]Grandmaster Hamburger
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...