Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İlk Ultima Oyunu..

DiadanLocke

Öne çıkan mesajlar

işte ilk çıkan ultimadan bi screenshot..nerden nereye..

[hline]So many times its hopeless dark and gray
And other times its hope that saves the day!!!

[Bu mesaj canbir tarafından 26 October 2003 22:30 tarihinde değiştirilmiştir]

[Bu mesaj canbir tarafından 26 October 2003 22:31 tarihinde değiştirilmiştir]

Sosyal ağlarda paylaş

Verdiğin bilgiler kısmen yanlış. Yolladığın ikinci resim Ultima Underworld 2: Labyrinth of Worlds'a (1992 yapımı) ait o da Ultima 7: The Black Gate'den 1 yıl sonraki olayları anlatıyor.

Ultima 7'nin ikinci oyunu Ultima 7: Serpent Isle'dan sonra da Ultima 8: Pagan (1994 yapımı) başlıyor. Serinin Ultima Online dışındaki daha ileriki versiyonlarını oynamadığım için onlar için konuşamayacağım.

Ultima 8: Pagan ve Ultima 7'nin 2 bölümü oldukça güzel oyunlar gerçekten senaryo mükemmel, Ultima 8'de senaryo ve müzikler mükemmel ötesi.(Ultima 7: Black Gate'deki açılış bulmacası mükemmeldir mesela)

Ultima Underworld ise Ultima serisinin farklı bir versiyonu konu aynı ama oynanış alakasız. (zaten ultima serisinin aksine Underworld farklı bir firma tarafından yapılıyor)

Oynanış açısından Ultima Online'a en çok benzeyen oyun ise Ultima VII. Ultima Underworld II'de mükemmel ötesi bir oyundur... (oldukça çok bulmaca içeriyor, Ultima 8'e göre oldukça yavaş ilerliyor oyun)
Sosyal ağlarda paylaş

Ultima VII bence serinin en güzel bölümünü içeriyor ama sadece Black Gate ve Serpent Isle'ı oynayabildim bu seriden

Ultima VII, Part Two: Serpent Isle
Ultima VII: The Forge Of Virtue
Ultima VII, Part Two: The Silver Seed
Ultima VII: The Black Gate

Bu arada Creative Ses Kartı ve x4 CD-ROM'dan Ultima VIII: Pagan çıkmıştı bana hem de kitapçıklı, kutu da kocaman bir şeydi standart bir bilgisayar kasasının 2-3 katı kadar...
Sosyal ağlarda paylaş

cd oyun un verdiği eşek kadar pagan posteri hala durur yazlıktaki odamın kapısında
oynamak kısmet olmamıştı o zaman bilgisayarım kaldırmıyordu

işin en ilginç bulduğum kısmı adamlar kafalarında nasıl bir ultima dünyası tasarladılarsa yıllar sonra online olan oyunla en başarılı şekilde sonuca ulaştılar
oyun evrimi gibi birşey..[hline]Sam, 25 October 2003 17:01 tarihinde demiş ki:
okE B@b$ 9r4l5IN..
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Catscratch, 28 October 2003 16:42 tarihinde demiş ki:
3d hiçbir strateji / rpg oyununu sevmedim. Homeworld hariç.[hline]This Cat Scratches Free.

bence de bu tip oyunlar genelde 2d olmalı msl commandos ilk cıktıında 2d idi ve nası tutmustu ama comm 2 ve cmm 3 onun kadar basarı elde edemedi bunun da bir nedeni kesinlikle 3d dir ...[hline]
Sosyal ağlarda paylaş

ultima'da 3d ve fps ye hayır alıştıımız oyun tarzını bizden alanlara lanet olsun bunnarın başında origin'i buna zorlayan EA gelio we created worlds[hline]I'm your dream mind astray
I'm your eyes while you're away
I'm your pain while you repay
You know it's sad but true
Sad but true
Sosyal ağlarda paylaş

1. Resimi gorunce ,"ana Pacman" dedim :] diilmiş...
2. Resim cok guzel gorunuyor..Oyunuda guzeldir sanırım..
Uo 2nd Age den ve 3D den baska serisini oynamadıgım icin bilemiyecegim ama :p

Teknoloji nerrrdeeen nereye geliyor :[ Yaslaniyoruz be..[hline]Dream as u never die,live as you can die tomorrow
Always remember;death is only a Begining

Only in My Dreams Now...Curse!
Fear?i dont know what is it?..[Downloadable Avi]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Halfmumi, 29 October 2003 01:27 tarihinde demiş ki:
1. Resimi gorunce ,"ana Pacman" dedim :] diilmiş...

Teknoloji nerrrdeeen nereye geliyor :[ Yaslaniyoruz be..[hline]Dream as u never die,live as you can die tomorrow
Always remember;death is only a Begining

Only in My Dreams Now...Curse!
Fear?i dont know what is it?..[Downloadable Avi]

lol :)[hline]Silphatos Iceheart
Synthetic Intelligent Lifeform Programmed for Harm/Android Trained for Observation and Sabotage
(a.k.a ; Grynn , Botanika)

Sosyal ağlarda paylaş

eheh yaramı destınız bır UDIC uyesı olarak az ugrasmadım bu oyunlarla aslında ultıma o kadar zengın bır tarıh barındırıyorkı Onlıne oyunu bu tarıı ınsanlara yasatmak ıcın yapıldı basta ne gunlerdı
ultıma 8 serının cokus oyunuydu o sırada Orıjın ı Rıchard Garrıottan EA satın aldı ve oyunu acele ettırdı ve Ultıma 8 gıbı ucuk bır oyun cıktı UDIC takma adı Ultıma 8 super avatar brothers dır cunkı platform oyununa benzıyordu daha cok ve cok klısı bır oyundu guzeldı ama serının batıs noktasıdır
Ultıma 9 ıse tam bır hayal kırıklıgıydı EA nın baskısı olmasaydı Garrıot (Brıtısh) oyunun sonunda Brıtannıa yı tamamen yok edıyordu ve serı boylece bıtıyordu ama gerek UO2 nın tasarımda olması ve gerek Ultımadan daha fazla yararlanmak ıstemelerınden ultıma 9 bambaska bır seneryoyla bınlerce bug la cıkıs tarıhınden once tamamlanmamıs olrak ulsatı elımıze merak edenlere asıl hıkayesını anlatabılırım
bu arada fark ettıysenız EA cok buyuk salaklık yapıp yenı onlıne oyuna UO2 demeyıp Ultıma X dedı kı bu tum konsept e aykırı cunkı Ultıma X olması ıcın sıngle olması lazımdı oyunun :D[hline]Just as somethings can be right and useless at the same time Cant something be wrong and... Priceless?
--------------------------------------
Armaden Dewild UO Lead HC
www.Frp-tr.net yi ziyaret ettinizmi? Etmediyseniz kılıcım pesinizde olucaktır
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Infeqted, 26 October 2003 23:11 tarihinde demiş ki:
ultima 9 yada 7 oynamistim ben sound blaster ve 4x cd-rom u 400$ a aldigimda icinde cikan 22 cd den biriydi[hline]

bende de var aynı ses kartından... bomba gibi bişeydi... Hey gidi eski günler[hline]Selamon, 06 October 2003 20:20 tarihinde demiş ki:
"cem uzan ın ipiyle kuyuya inilmez"
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...