Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Creative 4+1 ses sistemi..


DesPerado_4

Öne çıkan mesajlar

ben laptopuma bu ses sistemini aldım yalnız şöle bi sorunum war bu sistemi laptopuma takıp çalıştırdıgımda iki tane küçük hoparlörden ses gelmio hoparlör baglantılarının hepsi büyük center hoparlöre girio ve centerdan tek bi baglatı ile laptopa baglıorum bunu nasıl çözerim acaba yardım ederseniz sevinirim.. Bu arada işletim sistemim Xp Home Edition...
Link to comment
Sosyal ağlarda paylaş

Ses kartın ne? ses kartın 4.1 yada 5.1 destekliyomu onu öğrenmek lazım önce.Eğer destekliyosa sorun yok.Ses kartının yazılımını yükle mesela creative se HQ adlı programı aç ordan çıkışlar default olarak 2 speaker stereo gözükür onu 4.1 olarak seçiceksin o zaman sorun hallolur.Genelde 5.1 ses sistemi alanlar başta arka hoparlorlerden ses alamaz ve panik yaparlar,sorun budur.[hline]My purpose is a very clever answer to a situation you couldn't understand.
Link to comment
Sosyal ağlarda paylaş

işe yarar mı bilmiyorum ama denemende fayda var. control panel den sounds and multimedia ya gir. çıkan menüden audio tabını seç ve sound playback kısmında advanced menüsünden surround speakers'ı seç. belki hoparlörleri çalışmasını sağlar ama ses kartın kaliteli bi şey değilse dolby gibi şeyler bekleme.

bu şekilde olmuyorsa yukardaki arkadaşların dediği gibi external 4.1 yada 5.1 desteği olan bi ses kartı alıp 4.1 in keyifini çıkartaiblirsin :)

[Bu mesaj Castigater tarafından 29 October 2003 17:35 tarihinde değiştirilmiştir]
Link to comment
Sosyal ağlarda paylaş

bahsettiğin speaker modeli 4400 ise 2 speaker dan ses gelmemesi normal çünkü sub dan iki çıkışı ses kartına front ve rear olarak bağlaman lazım ki laptoplarda genelde tek line out vardır bu durumda en ucuz yollu çözüm bi splitter edinmen 500bine satıyolar. speaker dan tam performans alamasanda hepsinden ses gelir.[hline]icq 41556020
Link to comment
Sosyal ağlarda paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...