Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

siyaset yapılıyor

trikeratops

Öne çıkan mesajlar

said:
Dresquin, 24 October 2003 19:50 tarihinde demiş ki:
70lerde Türkiyede sagcilar solcular birbirleriyle baya güzel siyaset tartistiklari icin cok siyaset bilincli oldular di mi, simdi orda harcanan, egitimle, bilimle alakasi olmayan bir grup insan büyüdüler, adam oldular güyasinda, Türkiye'nin önde gelenleriler. Onlar cok güzel siyaset tartistiklari icin ülke yönetmeyi de cok iyi ögrendiler, bilimi de, ilimi de, ticareti de. Baya iyi siyaset tartistiklari icin Türkiye her yönden ilerledi bu hale geldi. Helal olsun onlara be! Hadi biz de güzel güzel siyaset tartisalim da, bizim de egitimle, ögretimle kaynasmamiz aksasin, bos bos yetiselim, öncü kisilikli, zeki insanlar harcansin, geriye bir tek mallar kalsin, alsinlar ülkeyi baska ülkelerin kicina sokup sokup cikarsinlar. Haydi hop, ne kadar güzel, siyaset oleeeey!!

Bir gecerli giris bilgisi edinip, gecerli giris bilgisine sahip olmayan bir insanla, tartismayi bilmeden tartisarak hicbir sey ögrenilmez. Sadece zaman kaybedilir.[hline]Siyah Kahve.com; Edebi kahvelerin mekânı

o dönemdeki insanların amacı ülkeyi kurtarmak deildi sadece savundujkları düşünceler uğruna yaptılar hepsini illa memleket kurtuldu kurtulmadı meselesi deil olay![hline][b] SAPIM hala sapım sap doğdum sap gidicem...saplık bir kudrettir...kendine hakim olabilenler saptır...saplık bi zeka belirtisidir...saplık şöyledir ...saplık böyledir...saplık eşşittir Natural_Jedi©
Her hakkı saklıdır bulanın olsun...
[b]

Sosyal ağlarda paylaş

bu arada hatırlatırım bir zamanların öğrenci liderleri şimdi altlarında mercedeslerle kollarında kalın altın künyelerle dolaşıp en baba koltuklara oturuyorlar...

sürükledikleri on binler ise...[hline]Ve sen ben, değirmenlere karşı
Bile bile, birer yenik savaşçı
Akarız, derler gibi denizlere
Belkide, en güzeli böyle
Sosyal ağlarda paylaş

said:
DoGMeaT, 24 October 2003 18:53 tarihinde demiş ki:
fatih vatan lisesine gidiyordum eskiden,(fatih vatan lisesi,türkiye genç ülkücüler kalesi diye parolası vardır)çoğu öğretmen bozkurtlu rozet takıp derslere giriyordu, mhp mitinglere giden öğrencilere soru sual sorulmadan izin kağıdı veriliyordu,ülkü ocağına haftalık ziyarete(cuma akşamı ülkü ocağına gidip "başkan"ların zırvalamasını dinlemek)gitmeyenler dayak yiyordu,bayram namazına gitmedikleri için çok öğrencinin tekme tokat dövüldüğünü gördüm,matematik öğretmeninin sözlü notlarını verirken alparslan türkeşin doğum gününü bilemeyenlere 0 verdiğini gördüm

siz durumunuza şükredin guardian söylemiş bile "tartışa tartışa öğreneceksiniz"
(öğretmenlerin siyasi fikirlerini size belirtmesi,sizle konuşması çok yanlış tabi)
[hline]tık!
Infernal_Reborn
, 30 July 2003 23:02 tarihinde demiş ki:
yaşım 15 bi adam daldı o da hafifçe dokundu yani

[Bu mesaj DoGMeaT tarafından 24 October 2003 18:54 tarihinde değiştirilmiştir]

Komşu okuldan mezunum(Vatan Anadolu). Ufak tefek şeyler duymuştuk ama bu kadar olduğunu bilmiyorduk.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Dresquin, 24 October 2003 19:50 tarihinde demiş ki:
70lerde Türkiyede sagcilar solcular birbirleriyle baya güzel siyaset tartistiklari icin cok siyaset bilincli oldular di mi, simdi orda harcanan, egitimle, bilimle alakasi olmayan bir grup insan büyüdüler, adam oldular güyasinda, Türkiye'nin önde gelenleriler. Onlar cok güzel siyaset tartistiklari icin ülke yönetmeyi de cok iyi ögrendiler, bilimi de, ilimi de, ticareti de. Baya iyi siyaset tartistiklari icin Türkiye her yönden ilerledi bu hale geldi. Helal olsun onlara be! Hadi biz de güzel güzel siyaset tartisalim da, bizim de egitimle, ögretimle kaynasmamiz aksasin, bos bos yetiselim, öncü kisilikli, zeki insanlar harcansin, geriye bir tek mallar kalsin, alsinlar ülkeyi baska ülkelerin kicina sokup sokup cikarsinlar. Haydi hop, ne kadar güzel, siyaset oleeeey!!

Bir gecerli giris bilgisi edinip, gecerli giris bilgisine sahip olmayan bir insanla, tartismayi bilmeden tartisarak hicbir sey ögrenilmez. Sadece zaman kaybedilir.[hline]Siyah Kahve.com; Edebi kahvelerin mekânı

Dresquin cim aslinda soylemiyecektim ama git ac bakalim gasteleri.O senin tartisiyor ogreniyor dedigin genclerin hepsini oldurulduler mitinglerde polis copu altinda.kac sene evvel.

Geriye kalanlarsa polisten korktugu icin bilgilerinin heran kendileriyle birlikte yok olucagini biliyordu.O yuzden bilen bilmeyen herkeze dagitmaya calistilar siyasi goruslerini....O yuzden gunumuzun hicbirseyden haberdar olmuyan devlet adamlari cikti.
Ayrica diger gercektende bilen 1 avuc insanda gidip ya bir universiteye dekan veya profesor oldu. ... Son yillardaki turk dekan ve profesor sayisinin arttiginin farkindasindir herhalde.

Iste bizde senin bu gorusunle gitmez ve adam gibi tartisirsak emin ol bizim buyuklerimizden dahada fazlasini ogrenir ve neyin yanlis oldugunu ogrenebilirz.Lakin gel gorki bole bir tartismanin capi artik orta okullarida asar liseleride..
Sonucta benim tartisin demekten kasitim, Yukardaki bir arkadasin yazdigi gibi. Hoca onunue bir fikir koysun ve herkez bir yorum eklesin bu fikire, Ha bunu bile yapamiyacak kadar yabaniysek zaten okumaninda bir anlami yok hicbirimiz icin[hline] Beni taniyan herkeze selamlar.
Kendinize iyi bakin
Hosca kalin

[Bu mesaj The_Guardian tarafından 25 October 2003 07:53 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Dresquin, 24 October 2003 18:43 tarihinde demiş ki:
Direk mahkemeye verin. Unity100 söylemeden ben söyleyeyim dedim.[hline]Siyah Kahve.com; Edebi kahvelerin mekânı

,
,+1[hline]Ph'nglui mgwl'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn...

.................................thE CaLL oF Cthulhu...

:rock:obEy yOUr mastEr!¡:rock:
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Dresquin, 25 October 2003 11:44 tarihinde demiş ki:
Sarcasm yapmistim ben.[hline]Siyah Kahve.com; Edebi kahvelerin mekânı

[Bu mesaj Dresquin tarafından 25 October 2003 11:44 tarihinde değiştirilmiştir]

aferim sana..(sarcasm yapmak diye cumle kurulurmu ya?)
(Onun turkceside var..Alay diye yaziliyor.veya igneleme diye.)
Neyse sonucta[hline] Beni taniyan herkeze selamlar.
Kendinize iyi bakin
Hosca kalin
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...