Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fotoğraflarım (sanki)

Ferrero

Öne çıkan mesajlar

• 1 ay sonra ...
  • 4 ay sonra ...
Işığı kullanmakla ilgili bir problemin var. Ya yetersiz olmuş ya fazla patlamış.

Kadrajlara gelince, deklanlşör olma. Fotğraf önce zihinde çekilir. Doğa fotoğrafı çekeceksen yaratıcılığa özen göstermeye çalış,etrafını iyi gözlemle,farklı birşeyler yakalamak için uğraş. Gördüğümüz sahnenin güzelliği değil,fotoğrafın güzelliği olsun. Sahnenin güzelliği üzerine odaklanırsan anı fotoğrafından öteye gidemezsin.

Ve son olarak saturation ve contrast ile oynamadan,photoshop efektleri vermeden önce temelini sağlam oturt,ham fotoğraflar göster insanlara.
Sosyal ağlarda paylaş

Rakursi said:
Kadrajlara gelince, deklanlşör olma. Fotğraf önce zihinde çekilir. Doğa fotoğrafı çekeceksen yaratıcılığa özen göstermeye çalış,etrafını iyi gözlemle,farklı birşeyler yakalamak için uğraş. Gördüğümüz sahnenin güzelliği değil,fotoğrafın güzelliği olsun. Sahnenin güzelliği üzerine odaklanırsan anı fotoğrafından öteye gidemezsin.

İyi güzel fakat ben herkesin kendi tarzında ilerlemesine inanıyorum. Örneğin gidip Ara Güler'e "stüdyoda çalış, modellerle çalışsan daha iyi olur, daha güzel olur" demek ve ya Mehmet Turgut'a "duran modelleri hazır stüdyoda herkes çeker anı yakala" demek gibi bir şey dediğin şey bence.
Ben kendi gördüğüm gibi aktarmaya çalışıyorum sadece. Bu yüzden bazı fotoğraflarda ışık yetersiz, bazılarında patlamış. Bence güzel fotoğraf için belli standartlar olmamalı, en azından benim düşünceme göre yok. Bu arada evet yeni başladım fotoğraf işine (2 sene önce küçük dijital makinelerle). Bazı teknik hatalarım olabilir ama ışık ve karenin içine aldığım şeyleri kendi isteğimle almıştım, hoş durmuyor belki sana göre fakat bunun zamanla bana da hoş görünmediğini hissettiğim vakit anlayabilirim. Teşekkürler yorum için.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...