Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Tank Gear

maxrep

Öne çıkan mesajlar

Block rating...

Gear larım idare eder sayılır. Karazhan a başlamak için bir eksim bence. Shield ve One had. Shield 3711 one hand de speed 2.1 (çabuk rage olmuyor)

Ulubatli isim Realm : Sporregar Guild Horadrim

Armory den bakabilrseniz fikirlerinizi beklerim.

Birde mesela Şu anki armorumua Aldor olup olmuzluğa encaht yapsam. Sonra yeni armoru değiştirsem tekrar Aldor rewardı alabilrimiyim?
Sosyal ağlarda paylaş

Talent olarak 8/5/48 öneririm.Improved Thunderclap güzel talentdır.Çok da işe yarar.Improved Sunder Armor yerine Imp Thunderclap'e ver bence.

Ayrıca 490 Def'a ulaşman lazım ki Crit yemiyesin.13 Def eksiğin var sanırım.Chest,Cloak, Belt, Boots, Ring yenilemen lazım.Ayrıca bracer olarak Bracers of Green Fortress yaptırabilirsin.Mağzemeleri çok pahalı değildir.Bu itemları değiştirdin mi zaten 490 defanse'a rahatlıkla ulaşırsın.+def veren gemler olmadan 490 Def ulaştığında +12 Sta aban bence.Karazhan'a yeni başlıycaksın bolca stamina iyi iş görür.
Sosyal ağlarda paylaş

Dün akşam karzahan a girdim. 6 boss kesildi. 1 hand 1 head ve birde T4 hand çıktı bana.

Back de vereceklerdi fakat dps ağırlıklı olduğundan ve ilk gün açgözlülük yapmamak için istemedim.

grup 2 defa wipe yedi. 1 nci benim yüzümdendi. biraz fazla ileri gittim ve aggro aldım.

Main tank guild lideri druid di. ben off tanklık yaptım. sadece bir tane (büyük bir robot) da tanklık yaptım. ve grup gelenler oldu zaman x olanları tankladım. Gerektiğinde thunderclap ve demo shout yaptım. burda kesinlikle revage (umarım doğru yamışımdır) işe yaramıyor. Ve Shiled Wall almamıştım (5 mana lerde işe yarar diye) almam gerktiğini şimdi dah çok anladım.

Guild çok iyi gerçekten. Gördüğüm kadarıyla aggro problemim var.

Buda birisi yazmıştı tamamiyle gear la alakalı. ilkönce hızlı one hand olursa hemen rage dolar se special attack yaparım. 2 . de gear (defansım) ne akdar iyi olursa moblar o kadar az damage verecekleri için daha çok aggro alacağım. .. Çoğu zaman aggrom aşağılarda geziyor... gezinmiyor .. resmen sürünüyor... Rezillik tank lık druid çok daha iyi yapıyor benden. Guildin hepsi çok daha iyi... Allah iyilik versin :)
Sosyal ağlarda paylaş

Druid senden daha iyi TPS(Threat Per Second, en aşşağıya bakınız) yapar o konuda yapabileceğin şuan pek birşey yok.Bu arada revenge nasıl işe yaramıyor onu anlamadım?Revenge şöyle bir özellike bak.Sen herhangi bir gelen atağı block,parry,dodge yaparsan açılır.Kullandığında en çok threat yaratan ikinci warrior özelliğidir.O yüzden kesinlikle kullan.Hızlı, yavaş silah kullanmaya gelince.Hani rage olarak çok fazla bir fark yok.Sonuçta aynı oranda rage alcaksın.Yavaş silahın iyi yanı ilk vuruşta çok rage alırsın fakat ıskaladınmı hiç hoş olmaz.Hızlının iyi yanı ise bosslarda çok güzel heroic strike spamlarsın.

Eğer PRot isen en çok threat için şöyle bir sıralama izle.

Shield Slam- Revenge- Sunder-Sunder-Shield Slam.

İkinci Sunder'dan sonra zaten Shield Slam'in cooldownu hazır olur.Ayrıca eğer rage fazlan varsa(+45 rage).Heroic Strike da kullan.Cooldown harcamaz merak etme.Eğer bu sırayla devam edersen iyi threat yaratırsın.

TPS(Threat Per Second): Hani DPS varya (Damage per second) Bu da onun gibi birşey.Nerdeyse kullandığın her özellik belli bir oranda Threat yaratır.TPS saniyede yarattığın threat değerini gösterir.Eğer bir mob'un agrosu sendeyse melee DPS'in %110 ranged'ın ise %130 threat yapması lazım ki senden agroyu alabilsinler.

Edit: Birde druidler düşük seviyedeki gear ile warriorlardan daha iyi performans gösterebilirler.O yüzden çok kafana takma.

[ Mesaj 04 Ekim 2007, Perşembe - 19:21 tarihinde, ssj4songoku tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

max. bahsettigin addler Curator un addleri onlar belli bir aggro ile bir player a target etmis olarak geleceklerdir o yuzden onlardan direkt kendine aggroyu cevirmen zaten kolay olmayabilir,

ancak Karazhan icin Droodla Nightbane ve Prince tanklamasında sorunlar cıkabilir, o yuzden eger MT lerden biri isen sende gearını hazırla cunku Drood bir yere kadar,

Nighbane de Stance* dance (fear icin) Princedede ilk baslarda Gearlar yeterli degilken Shiled wall gerekli olabiliyor,

Drood OT icin iyi, sen OT iken gear ında cok iyi degilse TPS in cok yuksek olmayabilir off aggro tutarken zorlanabilirsin, olması gereken Warrior MT drood OT,

Ha cok iyi gear sahibi Drood un MT olarak iyi oldugu yerler varmı ? var elbette cok fazla aggro wipe yapan bosslarda yada cok yuksek DPS gereken yerlerde Drood tanking daha iyi ama ^^ arkadasın dedigi gibi takma kafana simdilik :)

* düzelttim :P

[ Mesaj 05 Ekim 2007, Cuma - 10:23 tarihinde, The_Delucian tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

Trinketleri katmadım işin içine bak o zaman druidin %75 oluyor, ben süreklilikten bahsediyorum bufflar totemler falan en fazla. Ayrıca senin druid saksmış ben nabıyım.

edit ehusdf tamam hiç mag tanklamamış olabilirim gruuldan ötesinde yoktum ama wowu bıraktım şöyle oldu böyle oldu. Takip ediyoruz druid communitysini arkadaşım.

[ Mesaj 05 Ekim 2007, Cuma - 14:56 tarihinde, axedice tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

Yavaş %74lesin.9k hp ile dolanır o zaman.Senin o guildındaki tankın dediğin Block,Parry,Dodge toplamda %74dür.Ne yazık ki block avoidance sayılmıyor.

Warrior'ı Druid'den ayıran asıl şey avoidance veya mitigation değil.En son druid nerf ile stalar birbirine yaklaştı.Defansive Stance ile Warriorlar zaten %70 damage reduction'a ulaşıyor artık.HP desen +12 staminaları taktın mı öküz gibi.Tabi yinede bir druid kadar armor ve HP olmuyor ama rahat yaklaşıyorsun.Ayrıca Defansive Stance'in çalışma şekli sayesinde toplam armor reduction potansiyeli druid'den daha yüksek oluyor.Çünkü gelen hasar ilk önce defansive stance'den %10 düşüyor ardından armor'dan bir daha düşüyor.

Bir Warrior'ı druidden ayıran şey "utility"dir.Shield Wall,Last Stand, Thunderclap, Shield Block, Healing Potion.Warrior'ı Druidden bunun gibi özellikler ayırır.
Sosyal ağlarda paylaş

Dayı ne teorisi gittik tankladık işte heh. Hayır çok bişey değişmiyor yani, avoidance ın önemli olduğu combatlarda druid iyidir. Olayı avoidance tank. Warriorların oh shit buttonları var genel bi damage reduction var vs. ssjnin dediği gibi. Xunn pvpci bilmez diye yazıyorum. Sen niye araya parazit giriyon fenris:p
Sosyal ağlarda paylaş

Stun'a immune olan moblar revenge'in stun effectini yemezler.O talent daha çok heroiclerde işe yarıyor.Heroic instancelarda çok yararını görürsün fakat 25manlerde pek yaramıyo.

[ Mesaj 05 Ekim 2007, Cuma - 18:05 tarihinde, ssj4songoku tarafından güncellenmiştir ]

[ Mesaj 05 Ekim 2007, Cuma - 18:07 tarihinde, ssj4songoku tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...