Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Mage DPS

tom

Öne çıkan mesajlar

İlginçtir nerdeyse her mage yada warlock oyuncusunun guildinde ilk 5 warlock-mage kırması oluyor. Ne güzel ya, bendemi geçsem öyle guildlere ne yapsam :D

Bizde öyle olmuyor, bizde ilk 5de 1 mage- 1 warlock- 1 rogue- 1 hunter kesin oluyor. Yerleri değişiyor ve hangisinden 2 tane olacığını bosslar belirliyor ama bizde nerdeyse hiçbir zaman aynı classtan 3-4 kişi ilk 5'i parselleyemiyor. Ancak Grullda falan 3 rogue gördüğüm oluyor, onlarda zaten bizim rogue bazlı raid yapımızdan kaynaklanıyor.

Yukarda da yazmıştımta gene yazim. İşte gruplarında feral druidleri ve ench shamanları eksik olmuyor, raidde onları bufflayan 800+ agili bir full survival hunter hazır oluyor, üstülerinde BoK, BoM, BoS oluyor. Onlarda doğal olarak yüklenebildikleri kadar yükleniyolar.

Böyle özel bossları saymassak, standart raidimizde standart bosslara karşı karman çorman bir swstasımız oluyor. Aralarında küçük farklarla 7-8 kişi arka arkaya sıralanıyor ve kimin 1. kimin 8. olacağı çok ender kestirilebiliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Rottweiler
üye § 03 Ekim 2007, Çarşamba - 19:50 [ özel msj ]

--------------------------------------------------------------------------------

Freemoon doğru demiş, warlock = ownage pve de dmg deal da katlar dıger classları.. blizzard bunu istiyor çünkü nedenide bu..

abi bunu diyenler de wow mu oynuyor aynı oyunu mu oynuyoruz diye merak ediyorum. mümkünü olsa da aynı raidde olsak sizinle. gazı verdiler mi har ahr har diye dps yaptım mı mageimle başını tutuyorlar warlocklar nedense.
Sosyal ağlarda paylaş

@geffen

Üzgünüm ama bunun sebebi warlocklarınızın oyunu bilmemesi, yada rahatlarına fazla düşkün oldukları için full affliction warlock oynamaları.

Çünkü oynadığımız oyun matematik hesapları üstüne dizayn edilmiş bir oyun, öyle gaz vermekle, iman gücüyle olmuyor.

Basit metametik hesabıda diyor ki. Senin fire mage olarak 3 saniyede cast ettiğin büyü adamın 2.5 saniyede cast ettiği büyüden daha az vuruyorsa. Üstünede adam bu arada dotlarından her saniye bonus dps kazanıyorsa, sen ne yapsan onu geçemessin.

Bizde alıyoruz raide full aff warlock ve görüyoruz adamın halini. Dps'i sürünüyor yerlerde. Yada yine 2 tane desto warlock alıyoruz, ikisinede sucubus secrifice ettiriyoruz. +damageleri nerdeyse aynı ama biri diğerine abartısız %50 fark atıyor. Sonra ben niye raidlere alınmıyorum diye aylarca ağlayıp sonrada ayrılıyor guildden. İşte sizde bu ikinci tip wlocklardan var demek ki. Tavsiyem fazla tutmayın guildinizde gerek yok. Bu kadar çok warlock varken piyasada illaki daha iyisini bulursunuz.

Hani demişsinya mümkün olsa sizi alsak aynı raide diye aslında onu yapmanın bir yolu var. Eskiden birbirimiz karşılaştırmak yapamadığımız bişeydi artık WoWWepStats var http://wowwebstats.com/ burdan girin yükleyin programı, istediğiniz raidde elde ettiğiniz listeyi yayınlayın görelim. Warlocklarınız yaptığı hatalarda gün gibi ortaya çıkıyor bunun sayesinde.

[ Mesaj 04 Ekim 2007, Perşembe - 13:41 tarihinde, FreEmoon tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

@freemoon senin magelerin kötü be dostum o zaman. sen hiç fire magede 40% crit nedir bilir misin? valla bizim guildde kötü adam oldu mu kickleniyor. eski sslere baktım first killere, tek bir kere warlock magelerden daha önce damage meterda o da shade of akama. tacticten dolayı o da normal.
Sosyal ağlarda paylaş

Dedimya boşver criti falan wowwepstats geldiğinden beri tek gerçek var artık oda tüm raidde yada herhangi bir bossta yapılan "damage per second" değeri. ben bu güne kadar 1200-1300 ün üstüne çıkabilen fire mage görmedim. SSC yapan magelerde bu rakam 850-900 larda kalıyor. Buyur kullan bu programı bir sonraki raidde göster dpsin kaç olmuş sonra konuşalım.

Çünkü Full desto warlocklar daha sscye başlarken 1000-1100 leri görmeye başlıyorlar. İllidian kesenleri ise 1900 gibi komik rakamlara çıkmaya başlıyor ki bu rakamlar grubunda 3 tane shadow priest olan üstüne innirvite atılan full arcane blast spamlayan magelerin bile ulaşamayacağı değerler.

Dedimya eskidendi o kıyaslama şansının olmadığı günler. Yayınla listeni onun üstünden konuşalım.

[ Mesaj 04 Ekim 2007, Perşembe - 13:47 tarihinde, FreEmoon tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

Tamam tek yapman gereken raid başlamadan wow klasöründeki "log" klasörü içindeki WoWCombatLog.txt dosyasını sil (zaten böyle bir dosya yoksa önemseme). Raid başlamadan hemen önce ilk trashlar kesilemeye başlanırken /combatlog yaz kayıt başlayacak. Bunların addonla falan alakası yok WoWun standar özelliklerinden bahsediyoruz. Raid bitene kadar birşey yapmana gerek yok. Raid bitince tekrar /combatlog yaz kayıt durur. (bu arada oyundan düşersen girer girmez /combatlog yazarak kaydı kaldığı yerden devam ettirmen gerekiyor). Bu kayıt alma işlemini raiddeki 1-2 kişi daha yaparsa bu 3 rapor marge edilerek gayet net sonuçlar alınabiliyor.

Hatta bu kayıtları aldıktan sonra programda merge işleminde falan bir sorun yaşarsan gerekirse o işi bende yaparım senin yerine. Sonra kim hangi skilini kullanmış, neyle dps yapmış, hangi büyüsü kaç vurmuş, kaç kez misslemiş, ne kadar kimden heal almış vs vs hepsini görebiliyorsun. O zaman konuşmak çok daha anlamlı oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Freemon
Tamamiyle theorycraft yapıosun ve class speci üstüne raid kurmak gibi bir amaç var ortada. Aff warlock gibi kendi abilityleri ( healing/mana return) yetinen bir spec yerine sadece 30-40k fazla dmg vuracak diye dest warlock gibi hybridler olmadan birşey yapamayan bir speci raide yerleştirmek için tüm raid setupını onun üstüne kurmak sadece hatadır bana göre...
Bence o theorycraftını şunun üstüne yapsan daha iyi edersin:
Eğer ben Aff warlock ve Mage kullansam bu classların raidten istediği healing/mana nedir ? Totalde 2x/2x olsalar 4 kişinin çıkaracağı o dmg toplamı acaba diğer fantezi raid setupımdaki çıkacak yine toplam 4 kişi ( 3 desto warlock 1 spriest) dmgından ne kadar fazla ? Ve acaba aff warlockun debuff katkıları ne oranda olacak ? ( maledic/shadow emb). Ve ben bu desto warlocku tank grubuna koyunca imp isteyince ne diyecek ? ( olmaz benim succu sacrifice etmem gerekiyor!!) Hmm o zaman 1 aff geri kalanını desto mu alacan ? Warlocklarım 2 kuruş fazla dmg yapacak diye hem raide fazladan almam lazım hemde raid setupi değiştirmem lazım omg omg! :)
Desto warlock ne arenada nede pve de bir işe yaramaz :) çünkü efektif değil...WANNA BE MAGE WARLOCK'ların binbir kılıf uydurup raid spotu kaplama çalışmaları bunlar
Sosyal ağlarda paylaş

@Kevinromeo

Tankların HPsi olmuş 20 küsür k, kimsenin imp falan istediği yok. En azından bizim tanklarımız gruplarına warlock yerine feral druid, shaman, resto druid istiyorlar. daha rahat threat yaratmak, totemlerden yararlanmak, daha çok heal almak için. Gruplarına warlock verince yemediğimiz laf kalmıyor ne yapacam ben bu kadar HPyi diye ağlanıyorlar. Eskiden flask diye guild banka ağlarlardı artık ona bile burun kıvırıyorlar.

Dahada önemlisi raidi desto warlocklara göre yapmak diye söylenip durduğun şey koca raide 1 tane shadow priest almaktan ibaret. Biz zaten her halükarda alıyoruz o shadow priesti yerine göre ya healerlar ya magaler illa birileri mana sorunu çekiyor. Sonuçta shadow priest=mana musluğu.

Ve üzgünüm ama 30-40k fazladan damageden falan bahsetmiyoruz burada. Aff warlockların dpsleri ssc ayarında 600-700 ken destolarınki 1000-1100 lerde 10 dakikalık bir boss fightta 150k dan fazla fark demek bu. Hele BT ayarında affler 1000 lere yeni çıkmışken destolar 1500 leri rahat rahat geçer hale geliyolarki ortalama bir illdian savaşında fark 300k ları buluyor. Bunu ben değil http://wowwebstats.com/ söylüyor. Oturun biraz WoWWepstats raporu inceleyin derim. Ağlamak isteyeceksiniz.

Ben kendi kendine yeten class istemiyorum. Bir hunterın çıkıpta "abi ben hiç heal istemedim ama kendime bandage bastım pot içtim" diyipte sonra 500dps yapmasını istemiyorum. tBC ile heal sorunu kalmamıştır artık. Ben o hunterada o warlockada healer ayarlarım(zaten 1 renew attınmı warlock manasını fuller) biz nerdyese petleri bile heallıyoruz yeri gelince yeterki dps düşmesin. Potlarınıda mana için saklasınlar lütfen. Ama 1 saniye bile durmayıp nonstop dps yaparak ssc ayarında 1000 dpsi, BT ayarında 1250 dps geçsinler. Yada gitsinler 5 man yapsınlar uğraştırmasınlar beni.

[ Mesaj 04 Ekim 2007, Perşembe - 15:19 tarihinde, FreEmoon tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

SS koymak sadece senin guildini gosterir, baska bir anlam ifade etmez. DPS'ten bahsetmek lazim kimin cok dmg verdigini gostermek icin. Verilen toplam damage bisey ifade etmiyor.

Yine diyorum azzinoth'lu bir rogue'u gecmeye olanak yok warlockla, ama gerisi asla bir dest lock kadar dps yapamaz. 2k lardan bahsediyoruz saka rakamlar bunlar diger classlar icin.

P.S: Orneklerimdeki classlar high end gear'a sahip olup classlarini dibine kadar oynamayi bilen insanlardir. Kalkipta gear / gameplay kiyasina girmeyin konu o degil cunku.

Madem SS koyuyoruz, al bende koyayim gecen haftanin Bug'li illidani. 15min enrage timer. 13dk'da illidan down. GG.

[spo] [/spo]

[ Mesaj 04 Ekim 2007, Perşembe - 15:19 tarihinde, nihlathak tarafından güncellenmiştir ]

Sosyal ağlarda paylaş

@nihlathak

Bilader rica edicem 2x Azzinothlu rogueları karıştırmayalım işin içine. Onlar katagori dışı geççen bir Archimonde raporunda 3000 dps yaptı furi denen manyak. guildçenek oyunu bırakıyoduk biz :D

[ Mesaj 04 Ekim 2007, Perşembe - 15:25 tarihinde, FreEmoon tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

valla guzel guzel tartısıyorsunuz ama guildimin mage ofizerlarından biri olarak warlock acmıslıgım var bi ara hızlıca 70 leyip mage yerine lock la gelmeyi dusunuyordum, Su an mage den iyi Dps bence, survival ability dps CC hatta ve hatta AOE SeedofCor. saka gibi bisi ...

o yuzden simdilik warlock diyorum ben, we yukarda denildigi gibi tek ihtiyacı sadece bi SP, oda var zaten her raidde 1-2 tane,

Rogue dan cok anlamam :)
Sosyal ağlarda paylaş

Rogue itemizationa en yatkın sınıf, diğerlerine göre daha dik bir doğru izliyor damage/tier grafiği. Azzinoth falan şaka onlar, bulaşmamak lazım heh.

Spell döngüsünü iyi bilen mage locku geçicektir, tersi de geçerli. Ama benim gördüğüm eşit itema oyun zekasına sahip elemanlardan lock genelde geçiyor damageda.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...