Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Online Shop sistemi.

Mike

Öne çıkan mesajlar

$u amazon gibi sitelerdeki, kredi kartıyla alış veriş olayını nasıl yapabiliriz, daha fazla döküman nerde vardir, guide cinsi şeyler varmıdır.

https://hammeronlineshop.com sunun gibi mesala sepete at ekle olayları. ödeme sekıllerı gayet guzel yapılmıs

[ Mesaj 02 Ekim 2007, Salı - 08:55 tarihinde, Mike tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

ödeme şekli derken?
ödemeler için yöntemler sınırlı, bankanın sana verdiği biçimde olmalı çünkü.. ama görsel açıdan zenginleştirebilirsin tabii.. (javascript sepete atmaca vs. gibi)

- onun dışında ticari firma kimliğin olmalı.
- ssl sertifikası almalısın (ki yukarıdaki kimliğine dayanarak). bkz: verisign vs..
- çalışmak istediğin banka ile görüşmelisin. şartlarına uymalısın ve karşılığında sanal pos almalısın..

mesela garanti bankası için:
http://eticaret.garanti.com.tr/index.asp
Sosyal ağlarda paylaş

Sepet JS ile olmaz. Ajax olabilir.

Hazır E-ticaret yazılımları var. Açık kaynak kodlu bulabilirsin (OsCommerce) veya kendi yazılımlarını hazırlayıp yıllık kira şeklinde e-ticaret sitesi hizmeti sunan firmalar var. Yıllık 1000 YTL gibi bir fiyatla Sanal Pos sistemli bir siteyi kiralayabilirsin.

Yazılımı kendin hazırlamazsın diye tahmin ediyorum güvenlik açısından zafiyetli olabilir. Ben cesaret edemiyorum o işe.

Kredi kartıyla satış yapabilmek için Sanal Pos'a ihityacın olacak. Akbank yıllık 300$ istiyor sanal pos kullanımı için.
Sosyal ağlarda paylaş

Çünkü JS kullanıcı taraflı bir dildir. Eğer sayfayı yenilemeden sepete ürün ekletmek istiyorsan Ajax yapısında JS kullanılabilir fakat JS tek başına işlevsiz olur.

Sayfayı yenileyerek sepet yaratılacaksa zaten JS'ye dahi gerek yok doğrudan veritabanında geçici bir tabloda tutulabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...