Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kıjıma kavuştum sonunda

Enyalios

Öne çıkan mesajlar

ev yemegine alistirma mumkunse, onun yerine kuru mamayi birazcik zenginlestirmeye calisabilirsin koku olarak.

hangi marka mama kullaniyorsun? buna dikkat et, en azindan 15 16 aylik olana kadar premium mamalardan birtanesini kullan

eukanuba
hills
advance
nutro

puppy junior large breed secicen zaten biliyosundur :)

istahi gittikce acilcaktir, ama eger hic olmazsa sunu oneriyim sana, yani benim dobermanim o kadarlikken 10 gun kadar bu cozumu kullandim.

Hill's in kucuk konservede A/D mamalari var, feci kokuyor. bu mamayi kuru mama ile karistirirsin %95 catur cutur yicektir.

konservenin tanesi ben alirken 3 4 milyondu simdi de 5 milyon filandir, bi konserveyi ogunlere bolersin zaten cok ta kulfetli olmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

zegna haklı ev yemeği konusunda bence de. küçükken eğer yaparım diyorsan özel yemek hazırlayabilirsin, zaten sık ve az yemesi gerekir. ben benim velede 4 aylık olana kadar her gün 4 öğün özel yemek hazırlardım haftalık menü belirleyip, ama sonra bir an önce kuru mamaya geçmende ve 6 ay gibi günde ikiye, bir seneden sonra günde bir keze düşürmende fayda var

eukanuba en iyisidir bence, çok güzel velet mamaları da var, onlardan verirsen hem yemesinde sorun olmaz hem de ihtiyacı olan herşeyi karşılar kuru mama. en sağlıklısı o, hele minnakken

mutluluklar dilerim ikinize de =]
Sosyal ağlarda paylaş

arkadaşımın dogosu var ona eukanuba veriyordu oda bana biraz verdi benim kuzu için çiftlikteki maması 1st choice idi bıraktım onu.Hills i çok meth ediyolar eukanuba çok iyi bir mama markası biliyorum ama arkadaşın dogosu 4.5 aylık oldu baya bi iştahı kesilmiş oda değişmeyi düşünüyordu.Royal caninler nasıl peki puppy de. bugün euk denedim öğünü kadar yedirdim zorlana tek tek ağzına verdim falan :D yapmadığım şebeklik kalmadı konservede champion aldım beğenmedi kokladı sallamadı bile birde hills deniyim.yada zegna şey diyorum mamayı iyice böyle püre gibi yapıp şırınga ilemi versem en azından iyice bir alıştırana kadar zorla vereyim diyorum yoksa yiyeceği yok hanfendinin.

sağolasın nefr ;)

[ Mesaj 03 Ekim 2007, Çarşamba - 17:23 tarihinde, Enyalios tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

oyle sırınga fılan ugrasmana gerek yok abi merak etme 2 ogun yemezse olmez kopegin :)

pure yapmana gerek yok, dedigim gibi konserve olayina girebişirsin kuru mama ile karistirarak.

benim onerecegim markalari yazdim zaten bunlar disinda marka pek dusunme derim. ozellikle royal canine veya turk markasi goody filan sakin dusunme.

goody ve royal canine yiyen kopekler boylari kadar kaka yapiyolar :p

hill's lamb and rice en iyisidir, ama tavuklu mamalarda daha cok protein vardir.

50 gunlukten beri euanuba tavuklu puppy junior large breed veriyorum ben, hic bir kotu yonunu gormedim ve tuyleri inanilmaz parliyor az dokuluyor.

bu aydan sonra Advance mamaya gecicem ben, cunku benim kopek protection filan calisiyor cok efor sarfedıyo kılo alması lazım daha cok protein varmis advance te.

nutro da verebilirsin gayet iyi mamadir.

ev yemegi, 1. tuy doker 2. inanilmaz agiz kokusu yapar 3. cok zahmetli.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
O güzel kocaman gözlerindenmi koydunuz adını ?
Bu arada oyuncagın ipini koparın ısırır bogazına kacmasın küçügün
Çok şirin valla tut mıncıkla valla
İşallah uzun süre birarada olursunuz

amin gözlerinden dolayı değil iris susen çiçeği demek birde çok sevdiğim bir gruptur o bakımdan sıkıca bağlamıştım oyuncağı gerçi sıkıldı ondan :D
.Yarın ilk iş gidip hills alıcam 2-3 öğünde atlatıcam bakalım ne olucak inşallah iyi sonuç verir champion almıştım beğenmemişti vet ede sordum champ dandikmiş ondanda olabilir 1 haftadır mahvetti beni küçüğüm :(.

[ Mesaj 04 Ekim 2007, Perşembe - 02:09 tarihinde, Enyalios tarafından güncellenmiştir ]

[ Mesaj 04 Ekim 2007, Perşembe - 02:30 tarihinde, Enyalios tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

iştahsızlığını bir türlü yenemedik pegasos a gitti dün en ,ite son 2 gündür iyice kurudu hayvan bişeyler oldu :'( götürdüm bana alınan yere ordada birkaç tetkik yaptı oda gördü durumun kötü olduğunu ve üzülme dedi birşey olursa kardeşini veririm dedi ama bunun yeri ayrı birşey olmaz inşallah :(

[ Mesaj 05 Ekim 2007, Cuma - 16:04 tarihinde, Enyalios tarafından güncellenmiştir ]

[ Mesaj 05 Ekim 2007, Cuma - 16:25 tarihinde, Enyalios tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

valla sana soyle diyim, ne kadar iyi ortamda bakilirsa bakilsin, dogarsa dogsun yavru işi şans isidir.

dogduktan sonra anne sutunden gerekli antikorlari alamamistir belki.

parazitleri dokememistir vs, yani hazirlikli ol.

bunlar bizzat yasadigim icin soyleyim dedim hehe, benim kopegim 10 gun yogun bakımda kaldi olecek dediler olmedi tosun gibi kalkti, seninkide duzelebilir.

tamamen şans işi.
Sosyal ağlarda paylaş

evek haklısın fakat iyileşse bile bilmiyorum ya ilerde bir problem olucak kaygısı yine yaşayacağım gençlik hastalığı falansa zaten köpek bodur kalıyor biliyorsun farklı bir yavru istemeyi planlıyorum bakalım hayırlısı bişey olursa değişirim dedi ama bilmiyorum bakalım
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...