Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

[shadowbane] FEAR'ın dünü bugünü ve yarını

Mighty_THoR

Öne çıkan mesajlar

Shadowbane yapım aşamasındayken her serverin kendine has bir haritası olacağı söylenmişti ne yazık ki bu ozaman yetişmedi.Oyunun çıkması ve büyük oranda sorunların düzeltilmesi templatelerin dengelenmesinden sonra WP,ölü serverlarında etkisiyle bu olaya el attı ve yeni haritalar hazırlandı şuan bu haritalar test döneminde fakat nedenini birazdan açıklıyacağım olaylar dolayısıyla bu serverlara girip haritalar hakkında bilgi edinme şansımız olmadı

Bir süre önce ölü olarak kabul edilen scorn ve treachery nin oyuncularının yeni açılacak corruption ve vengence a transfer edileceği açıklandı daha sonra fear ahalisinden gelen istek üzerine vosx fear ında diğer serverlarla birlikte taşınıp taşınmaması konusunda bir poll yaptı bu pooldan 85% lik bir oranla taşınma isteği çıktı zaten bu pool yapılmadan önce fear nüfusunun 80% ni barındıran büyük guildler vengence a geçiceklerini duyurmuşlardı.Bu olaylar sonucunda herkes ufak bir tatil yaptı ve fear ın kapatılmasını karakterlerinin vengence a taşınarak 3 serverın nüfusunun oluşturacağı eğlenceyibunun yanında oyuna yeniden başlamanın verdiği heyecanı tatmayı beklemeye başladılar.Bugün vosx tarafından yapılan açıklama büyük hayal kırıklığı yarattı WP 3. bir serverın taşınmasının fazladan sorun yaratabileceğini öne sürerek fearın taşınmasını redetti.

kısaca serverın dünü ve bugününü gözden geçirdikten sonra el ele verip yarının planlarını yapmamız lazım şimdi yeni açılacak serverların ve oluşacak politik durumların bir kısmını şuan için biliyoruz bunlar hakkında biraz bilgi vermek istiyorum

Öncelikle vengence scorn ve treheacry nüfusunun diledikleri taktirde sadece üzerlerine bindlı eşyalar ile gidebilecekleri bir serverkarakterler bütün özellikleriyle ve üzerindekilerle bu servera aktarılacak.Serverın açılmasını izleyen ilk 24 saat altın değerinde bu süre içinde bütün guildler servera scoutlarını ve travellerlarını yollayıp guild kurmak için en uygun noktaları farm mekanlarını araştıracak ve büyük ihtimalle ilk 24 saat içinde birden fazla tol dikilmiş olucak olayımız işte tam bu noktada başlıyor feardaki büyük guildler şayet vengence a geçerlerse karakter transferi olmadığı için 0 dan başlıyacaklar herkes farm+scout vs yaparken onlar newbie islanda lvl almaya çalışıyor olacaklar her nekadar shadowbane hızlı lvl alınan bir oyun olsada safeholdlardan başka şehir olmayan trainer bulunmayan bir haritada yeniden sadece bir junk city kurup ufak ufak karakterlerini geliştirebilecek duruma gelmeleri günlerini alacaktır öte yandan karşılarında full r6 slotları günlük milyonlarca gold farm kapasiteleri FC itemlarıyla diğer guildler olacaktır burada aşikar olan neyazık ki feardan giden guildleri muhtamel ezilmesidir.

corruption a gelince corruption vengecedan daha değişik bir statüye sahip aslında fearın transfer edilmemesinin bir numaralı sebebi corruption ın doldurulması.corruption vengecedan farklı olarak herhangi bir high lvl karaktere izin vermiyor kim oynamak isterse istesin corruptionda oyuna lvl 1 olarak başlıyacak burada birçok arkadaşın yaşıyamadı benim ise oyunun en zevkli ve heyecanlı kısmı olarak nitelendirebileceğim 0 dan bir land rush yaşanacak.Bilinen oki corruption ve vengence açıldığı gün diğer serverlar boşalacak herkes buraya hücum edecek buna gayri resmi serverların azaltılmasıda denebilir.şimdi scorn ve treachery haricindeki serverlardan yeni haritaya geçmek isteyenler iki seçenek ile karşılaşacaklar ya vengece a gidip lvl 1 olarak başlayıp full train ve ekipmanlı lvl 60 playerlarla boğuşacaklar yada corruption a gidip bütün oyuncularla birlikte 0 dan başlıyacaklar.corruption bir eşitlik sunsada günün sonunda politik olarak büyük bir sıkıntı içeriyor hing de dahil olmak üzere diğer serverlardaki evil guildler corruption da yeniden başlama kararı aldılar bu oluşumun önünde bir good olmadığı taktirde bu seferde server politik olarak çökme tehlikesi altına girecek (Not:8-9 aydır bu oyunu good olarak oynuyorum br kere random pk yapmışlığım olmadığını farkettim artık yeni bir şey denemenin zamanı geldi büyük ihtimalle gidersem evil bir oluşumua dahil olucam)

herkes bu konu üzerindeki düşüncelerini belirtirse sağlıklı bir fikre erişebiliriz

Not: bu konu altındaki yazı avaturk.net forumlarında da post edilmiştir[hline]May the ALL FATHER guide our blades true and see us victorious once again...
Sosyal ağlarda paylaş

Ben heralde 1 1.5 ay oldu başlayalı karakter yapilmasi okadar zor değil ama yaptığım karakterlede eylenemediğimi anladım. Dolayısıyla herkezin 0 dan basladığı bir serverda yeniden başlamak benim için zor olmaz çünkü daha "young" ım. Kasarim ve kasanlarla birleşip butunleşip oyunu dahada fazla ogrenip actiona girmem lazım cunku r5 veya r6 olana kadar aldığım zevk r5 veya r6 olduktan sonra aldıgım zevk esıt degıl fearda kasarken daha fazla eylenıyorum yani. Yeni serverda bence turkler olarak baslamaliyiz ve ilk karakterlerimiz farmer olmalika once sehirimizi vs. vs. train edicek parayi bulalım ondan sonra main charlarimizi acariz. Fearda hiç action yok cok sinir oldum yani. Ve planli bir sekilde karakter acmaliyiz bir group oluşturabilmeliyiz bence...
Sosyal ağlarda paylaş

slayz sen forumları benden daha iyi takip ediyorsun vosx un vengence/corruption dan sonra gelecek server açılışını en erken şubat olarak söylediğini umarım biliyorsundur.

vengence/corruption açıldığı gün fearda inlerle cinlerin şampiyonlar ligi maçı olur anca[hline]May the ALL FATHER guide our blades true and see us victorious once again...
Sosyal ağlarda paylaş

eğer başarılı ve problemsiz zorlanmadan aktarim gerçekleşirse fearida o iki serverın yanında götürcekler benim takildığım nokta orasi

problem çıkarabilicek iki nokta var biriincisi ayni isimli karakterler diğeride ayni id ye sahip itemlar. isimle ilgili ne kontrolu var bilmiyorum belki problem olmaz bile
Sosyal ağlarda paylaş

Just to let you guys know that we are about to begin our server migration testing in a few minutes. The Test Server will be taken down and your characters will hopefully (after you complete the process) will appear on Refuge.

Lets see what happens shall we? I have a few guys making the jump as well.[hline]May the ALL FATHER guide our blades true and see us victorious once again...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...