Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

böyle buyurdu zerdüşt kitabından alıntılar

darkness87

Öne çıkan mesajlar

Daha beşikteyken bize iyilik ve kötülük diye ağır sözler ve değerler öğretirler. Bize verdikleri çeyizin adı budur ve bize bu çeyizin hatırı için yaşadığımızı söylerler. Çocuğu, kendi kendini sevmemeyi öğreterek kendimize bağlarız. Ağırlığın ruhu böyle yapar. Bize verilen çeyizi kuvvetli omuzlarımızla yüksek dağların üzerine taşırız. Terlediğimiz zaman bize derler ki "evet hayata katlanmak zordur.evet insanın kendisini taşıması güç birşeydir." Bunun nedeni kendi omuzlarında birçok yabancı şey taşımasıdır.

İnsanın halide bu ağaç gibidir.Yükseklere ve aydınlıklara çıkmak istediği oranda, kökleri toprağa,aşağıya,karanlığa,derine ve kötülüğe dalar...

En acı işkencelerle yorulmuş; fakat daha kötü bir rüya ile uyandırılmış bir hastaya benzedim.

Sen bendeki uçurumlu düşünceleri bilemezsin ve onları taşımaya dayanamazsın..

İnsan ancak kendi hayatını ve kendi içini yaşar. Bana benim olmayandan başka ne düşebilir? Benim olan bana döner, sonunda bana döner.

Bizzat kendini bukadar yükseklere attın; fakat her fırlatılan taş düşecektir.

En yüksek umudum söylenmeden ve kurtarılmadan kaldı. Gençliğimin bütün hayalleri ve tesellileri soldu. buna nasıl dayandım? Bu yaraların acısına nasıl katlandım? ruhum bu mezarlarda tekrar nasıl dirildi?

İnsan hayatı derinlikte ne görürse, acıya da aynı derinlikte bakar.

Hayatta olan sevginiz en yüksek umudunuza olan sevginiz olsun ve en yüksek umudunuz, en yüksek hayat düşünceniz olsun.

Kanla yazılmış olanı severim her zaman.Fark edeceksiniz ki kan ruhtur!
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...