Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Köpeğin boğazına kaçan cisimcik.

CaNNi

Öne çıkan mesajlar

Büyük ihtimal tavuk kemiği takıldı. 2 gündür zavallım öksürüyo kasıyo kendini kusçak gibi yapıyo yok çıkaramadı. Sırtına da vuruyorum (insanlara yaparlar ya:) )

Dün veterinere gitmiştim 2 iğne yaptı rahatlatır bu dedi olmazsa perşembe endoskopi yaparız dedi.

Endoskopide ne yapıyolar bilen var mı :S Sakıncaları falan var mıdır?

Bide unutmadan fiyatı nedir :S

[ Mesaj 29 Ağustos 2007, Çarşamba - 23:56 tarihinde, CaNNi tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

valla iti olan bi arkima sordum.

Yemek yiyip , su içiyorsa problem olmaz cikarir diyor.
Ama tavuk kemigi, manyak mi ? Vermesin bir daha sakin dedi. İç organlari parçalayabiliyormus.
Ameliyat bile edebilirler ama para sirf diyor.
Bizim ite cok oldu, yemek yiiip su içiyorsa bişi olmaz cikarir da israrci. Bir de bizim kopek plaj havlusu bile yemişti dedi. : )
Sosyal ağlarda paylaş

ayni sey degil tavuk kemigi ile havlu vs.

tavuk kemigi cidden cok tehlikeli bir olay, bence gereken neyse geciktirmeden yaptirt.

benim kopegim 3 kere corap yuttu, 2 tanesini kustu 1 tanesini kakayla cikardi :)

zeytin yagi ve bol su icirirsen kopege hemen kusuyor, istersen bi dene. corabin tekini oyle kusturmustum ben.
Sosyal ağlarda paylaş

Gecen sene Riva yakınlarında Mangal yapılan nehir kenarında bir yere gittim. Orda köpekler vardı millet yiyip yiyip atıyordu kemikleri . Bende salladım But kemiği . Çatır cutur yedi yemiği . Bu sene tekrar aynı yere gittim köpek möpek kalmamıştı.

[ Mesaj 30 Ağustos 2007, Perşembe - 14:48 tarihinde, Masticore tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

Greeny
üye [şikayet et]
§ 30 Ağustos 2007, Perşembe - 14:13 [ özel msj ]
Tavuk kemiği niye zararlı olsun ya? Bizim bahçedeki köpeğe her haftasonu yaptığımız kanat mangal partilerinden kalan kemikleri veriyoruz (bayağı bi var), hiç sorun yok jelibon gibi yiyor allahsız

Bizim allahsız da yiyodu da yemiyor artık. Bide zavallım a bu sefer mama verdim. Biraz fazla vermişim 300-400 gr vercek mişim rahat 1 kilo koydum. Sonra öğrenince baya bi koşturdum hayvanı. Meğersem karnında şişiyomuş onlar suyla.
Sosyal ağlarda paylaş

gecen kedimi veterinere goturdugumde aynı böyle tavuk kemiği yemiş bi köpek vardı ameliyat etmiş cok fenaydı. kopegin bagırsaklarında kalmış kemik ve bagırsaklarını parçalamış. özellike V şeklinde yada çatal şeklinde olan kemikler cok sorun yapabiliyomuş ve her köpekde olmayabiliyomuş ama oluncada sağlam oluyo. bence bekletme ne gerekiyosa yaptırt
Sosyal ağlarda paylaş

said:
kingpin
üye [şikayet et]
§ 30 Ağustos 2007, Perşembe - 22:14 [ özel msj ]
canni sende besleme abi bilmiyorsan işkence çekmesin hayvan :p

4-5 tane köpek besledim şu ana kadar. Hiç sorun olmamıştı böyle.Bilemem ki başıma gelmeden. Sanırım atlattı gibi. İlk gün gözleri kıpkırmızıydı dobişimin. Şimdi arada bir öksürüyo o kadar.
Sosyal ağlarda paylaş

evet greeny, yillarca tum veterinerlerin sıkı sıkı tembihledigi ve 10 larca ölüm örnegi olan bi konuda, bizim kopeklerimiz kibar, senin kopegin ve sokak kopekleri cok duzgun bakilmis :p

V seklinde veya degil duz sekilde ince bir kürdan gibi tavuk kemigi, bagirsaklara mideye yemek borusuna saplaniyor ve sorun oluyor.

bagirsak kanamasina kadar yolu var.

kopekler sandigin gibi kucuk tavuk kemiklerini ogutmezler oldugu gibi yutarlar.

sindirimi normal kemige gore cok daha zordur ve tehlikelidir.

[ Mesaj 31 Ağustos 2007, Cuma - 14:26 tarihinde, Zegna tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...