Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Elektro veya Klasik gitarla çalınabilecek hoş sade parça tavsiyeleri?

GICIK2

Öne çıkan mesajlar

muse - plug-in baby
iced earth - solitude
metallica - nothing else matters
deep purple - smoke on the water
nirvana - come as you are
nirvana - smells like teen spirit
nirvana - polly
opeth - ending credits
iron maiden - afraid to shoot strangers
gary moore - still got the blues
sepultura - roots bloody roots ritm (gaz için :p)
pentagram - 1000 in the eastlands (çağrı kısmı)
metallica - to live is to die (ortasındaki akustik kısım)
the white stripes - army'li marmy'li olan şarkı
blind guardian - the bard's song - in the forest

şimdilik bunlarla idare ediver, sonra yazarız yine. ;)[hline]Pretty women make us buy beer,
Ugly women make us drink beer.
[Al Bundy]
Sosyal ağlarda paylaş

bu saydığınız parçaların bir tanesinin tamamını bire bir çalabilen varmıki adama kolay diye öneriyosunuz merak ettim doğrusu..?
hadi nirvanalarla muse u hariç tutuyim..
Still got the blues demiş bi arkadaşkı eğer orjinal bi şekilde çalabiliosun sen bunu ve kolay diyosun buralarda ne işin var diyim ben sana :)[hline]
"But he's the sort who can't know
anyone intimately, least of all a
woman. He doesn't know what a woman
is. He wants you for a possession,
something to look at like a painting or an ivory box.

DiMarziolu Strat Squier satılıktır.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Numb, 11 October 2003 02:50 tarihinde demiş ki:
bu saydığınız parçaların bir tanesinin tamamını bire bir çalabilen varmıki adama kolay diye öneriyosunuz merak ettim doğrusu..?
hadi nirvanalarla muse u hariç tutuyim..
Still got the blues demiş bi arkadaşkı eğer orjinal bi şekilde çalabiliosun sen bunu ve kolay diyosun buralarda ne işin var diyim ben sana :)[hline]

abi şarkının orjinalini çal demiyor kimse. gitarla çalınabilecek, güzel gelecek ve kolay şarkılar sormuş adam.

ben git still got the blues'ın solosunu at demiyorum. arpejini çok rahat atabilir mesela. sonra ritm kısımlarını da atabilir, hatta solosunun giriş kısmını da atabilir, ve gayet de güzel gelir.

--

hatta iki arkadaş, biri arpej atarken biri solonun girişini bile atabilirler. gayet güzel oluyor, biz yapıyorduk arkadaşla daha 1 ayımızda.[hline]Pretty women make us buy beer,
[Al Bundy]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
GICIK2, 11 October 2003 03:49 tarihinde demiş ki:
Abi sen onu bırak opeth ve iced earth tavsiye etmişler ben onları çalabilsem işim ne bu forumlarda böle sürtüyorum :D[hline]Come On! It's On!
BlaCk_Dmc THE LAME

[Bu mesaj GICIK2 tarafından 11 October 2003 03:50 tarihinde değiştirilmiştir]

opeth ve iced earth çalamaman çok normal.

ama solitude arpeji kolay olan ve nerdeyse baştan sonra aynı kolay arpejle giden bir şarkı. e sen de kolay olan ve güzel gelen şarkılar istemiyo muydun? al sana hem kolay hem de aşmış şarkı işte.

ending credits'in girişteki solosu da öyle. hadi onun arpeji zor gelir parmak stilin iyi değilse. zaten bu da baştan sona nerdeyse aynı gidiyor.

ben örnek şarkı verdim, opeth ve iced earth kolaydır demedim. direk saldırmayın kardeşim alaala.

ben 2 ay gitar dersi aldım ve ilk ayımda bunları çalıyordum. hala da çalıyorum. gayet de güzel çalınıyor yani acemiler tarafından. hadi gidin çalın bakim şimdi. :)[hline]Pretty women make us buy beer,
[Al Bundy]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Mirage, 11 October 2003 14:40 tarihinde demiş ki:
said:
GICIK2, 11 October 2003 03:49 tarihinde demiş ki:
Abi sen onu bırak opeth ve iced earth tavsiye etmişler ben onları çalabilsem işim ne bu forumlarda böle sürtüyorum :D[hline]Come On! It's On!
BlaCk_Dmc THE LAME
[Bu mesaj GICIK2 tarafından 11 October 2003 03:50 tarihinde değiştirilmiştir]

opeth ve iced earth çalamaman çok normal.

ama solitude arpeji kolay olan ve nerdeyse baştan sonra aynı kolay arpejle giden bir şarkı. e sen de kolay olan ve güzel gelen şarkılar istemiyo muydun? al sana hem kolay hem de aşmış şarkı işte.

ending credits'in girişteki solosu da öyle. hadi onun arpeji zor gelir parmak stilin iyi değilse. zaten bu da baştan sona nerdeyse aynı gidiyor.

ben örnek şarkı verdim, opeth ve iced earth kolaydır demedim. direk saldırmayın kardeşim alaala.

ben 2 ay gitar dersi aldım ve ilk ayımda bunları çalıyordum. hala da çalıyorum. gayet de güzel çalınıyor yani acemiler tarafından. hadi gidin çalın bakim şimdi. :)[hline]Pretty women make us buy beer,
[Al Bundy]

Tamam abi ya ne kızıyon opeth ve iced earth görünce tırsıyo insan napim :D Sağol[hline]Come On! It's On!
BlaCk_Dmc THE LAME
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Mirage, 11 October 2003 14:35 tarihinde demiş ki:

abi şarkının orjinalini çal demiyor kimse. gitarla çalınabilecek, güzel gelecek ve kolay şarkılar sormuş adam.

ben git still got the blues'ın solosunu at demiyorum. arpejini çok rahat atabilir mesela. sonra ritm kısımlarını da atabilir, hatta solosunun giriş kısmını da atabilir, ve gayet de güzel gelir.

--

hatta iki arkadaş, biri arpej atarken biri solonun girişini bile atabilirler. gayet güzel oluyor, biz yapıyorduk arkadaşla daha 1 ayımızda.[hline]Pretty women make us buy beer,
[Al Bundy]

:) yani böylede bir yaklaşım var tabi.. ama adam giriş kısmındaki soloyu atabileceğim parça varmı diye bi başlık açmamış o da ayrı bi konu. bir parçayı çalmak demek onu baştan sona riffleriyle sololarıyla ritimleriyle özümsemek demektir. yoksa her parça akorlardan oluşur hepsini çalıp söylersin zaten nedirki. dimi ama :)[hline]

Sosyal ağlarda paylaş

açıkçası öyle bi yetenek vardı gerçekten bi aralar bi eleman:)
abi böylemi olur ayrı bi yetenekti adam bi şekilde besteyi güfteyi değiştiriyo adam çalıyodu ispanyol dörtlüsüyle yani hayret ediyodum. oluyodu da :)[hline]

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...