Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ağ bağlantı sorunu v2

BeIlow

Öne çıkan mesajlar

Ya bu sefer deli olcam :) . Laptopa formak attım, daha önce yaptığım gibi ağ ayarlarını yaptım ama bilgisayarları birbirine taktığım zaman ağ kablosu takılı değil şeklinde gözüküyor.

İki bilgisayarı birbirine bağlayamıyorum ama ayrı ayrı şekilde lap topu ethernetten nete, masa üstü bilgi ethernetten nete bağlıyabiliyorum :S sorunun çözümünü bilen var mı ?

yada bu ttnet adsl nin verdiği modemin download adresini :D
Sosyal ağlarda paylaş

ya airties rt-102 :D onu yazmaya geldim ehehe unutmuşum :)

bu airties çalışmıyor zaten deli ediyor beni usb dışında driverını bulamadım :)

bende onixion var usb girişli tek onu masa üstü bilgisayara bağlıyroum usb den ethernet ilede diğer bilgisayarları birbirine bağlıyroum ama görmüyorlar, görmüyoru bırak ethernet kablosu takılı değil diyor. Başka bir bilgde daha denedik yine aynısı lap topa format attıktan sonra oldu bu sorun çözemiyorum yardım :)
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi bildigim kadarıyla modeminin bir ethernet girişi varsa ona çoklayıcı yani hub alman gerekli.

Hub alıp 2 farklı bilgisayarada farklı ethernet kablolarını takıp ag kurabilirsin.

Senin dediğin gibi yani öbürkü türlü usbden, ethernet to ethernet sistemiyle ağ kurabilmek için ethernet kablolarınının ucundaki rc girişindeki 2 farklı renkteki (hangi renklerdi hatırlamıyorum) kabloyu cıkarıp yerlerini değiştirmelisin.

Hayli ile uzun iş, bence gidip ya modem al yada hub al derim :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...