Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Forumda ayar

draven_13th

Öne çıkan mesajlar

Arkadaslarım madem ayar veriyorsunuz
topic kitlenmis, alın size 2 kelam yazı...

Modlardan da bu konuyu gene kitlemelerini ama silmemelerini rica ediyorum.
Ya bizim eski topicimiz de bu topicle beraber birkaç gün içinde silinsin kitlenmesin yada o zaman bu da kitli kalsın.

Herkesin cırcırcır öttüğü bir forumda cvp yazamamak sinir bozucu.
Şunun cevap olarak bu topluluk ve arkadaşlar okursa
Temet Nosce olarak çok seviniriz.

1. Revo varken Temet e girmem diyen arkadasa

Girme abi allahaşkına.
Karakter senin guild benim.
Her geleni almıyoruz biz zaten, anladın sen onu.
yani kısacası selametle.

2. Kestiğiniz bosslarda cacık yok diyen arkadaşa

Sana göre olmayabilir, bana göre de pek birşey yok aslında oyun tecrübesi tbc öncesi naxx 6 boss down olan bir insan olarak.
Evet bana göre de birşey yok ama guildimizin rakipleri gibi ne 2 senedir kurulu bir guildiz oturmuş bir kadrosu yavaş yavaş oluşuyor ne de süper tecrübeli adamlardan oluşmuş bir guild. Yarısından çoğu tbc ile başlamış adamlar.
Bu oyunda 1 sene sonra hepimiz bu guildin ne noktada olduğunu gene tartışırız.

3. Ayar hastası arkadaşa

Benim hatam olabilir ama uplamak için konuyu bulamadım açıkçası çünkü kirlilik maalesef evet var.
Buna bizde böyle neden olabiliyoruz ancak

burası ekşisözlük mü ? kime ayar neye ayar...
Hayır seninde dediğin gibi vasfın nedir ki ayar veriyorsun :)
Çok ayar vermek istiyorsan
bak msn yazıyor
bak oyundaki karakterim belli.
Gel ver ayarı.

4. En başarılı türk guildlerinden mi ?

Değil mi ?
"ler" eki çoğul eki olduğuna göre evet en başarılı türk guildlerinden biri.

Kimse kusura bakmasın biz burada türk kökenli bir topluluk olarak birşeyler başarmayı seçtik o muhabbeti sevdik.

hayvan gibi progressli international guildlerde oynayan tüm eski hardcore türk abilerimizin şimdi acc kapadıkları ortada.
Bizde o yollardan geçtik ama bu yolu seçtik.

Neden diye sorma gereği hissetmiyorum. Çünkü bariz bir nedeni var.
Çünkü oyundan baymanın nedeni oyunun mekaniği değil, seni oyuna bağlayan nedenlerin sadece epic ve bossla sınırlı olması. Ne kadar inkar edilsede bu böyle.
Biz ve bizim gibi türk guildlerinde ise daha farklı konular önemli.
Burdan diğer o guilddeki arkadaşlara rakip olsakda başarılar diliyorum.
Rekabet başarıyı getirir.
O yüzden hepimize başarılar.

5. Kalın yazmışsın diyen arkadaşa

İster altı çizili yazarım ister italik. Format benim postum ise benim bileceğim iş.

Bakın şimdi nasıl seviyeyi düşürüyorum birçok arkadaşın yaptığı gibi.

"Noldu kalın yazdım diye gocuna mı gitti ? Bir rahatsızlık mı yarattı ? Acımaz korkma."

Bu tarz şeyler bize uymaz. Yakışmıyor arkadaşlar.
Yapmayın.

Sonuç olarak uplamak için bulunamayan bir topic yerine yeniden topic açılmasıdır.
Büyütülecek bir mevzu değil bence.

----------------------------------------------

DoGMeat e de katılıyorum.

2 hafta sonra karşılaşırız bir ortamda hepimiz aynı oyundan zevk alan büyük ihtimalle aynı zevklere sahip insanlarız.
Aynı ortamlara takılıyor olma ihtimalimiz yüksek.
Gerek yok böyle şeylere.
Ya da belki ciddi dediği gibi sığır gibi birşeyimdir
o da hoş olmayabilir.

Saygılarımla

Not: Moderatörden ricamı dikkate almasını rica ediyorum.

[ Mesaj 24 Temmuz 2007, Salı - 10:22 tarihinde, draven_13th tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

Burda temsil ettiğimiz bir topluluk ve bir oluşum söz konusu.
Açıklama yapma gereğini hissetmek normal.

Dediğim gibi tüm bu rahatsız edici topiclerde silinebilir
ya da hepsi kitli kalabilir. Tek isteğimiz bu.

[ Mesaj 24 Temmuz 2007, Salı - 10:22 tarihinde, draven_13th tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi nerden başlayımmm bakalım hmmmmmm.

said:
Herkesin cırcırcır öttüğü bir forumda cvp yazamamak sinir bozucu.
Şunun cevap olarak bu topluluk ve arkadaşlar okursa
Temet Nosce olarak çok seviniriz.

Bariz belli ki cevap verememek size dokunmuş.Bunun üzerine gelip bu konuyu açmışsın.Birşey ispatlama çabası var sanki.Bir GM olarak yıkıcı değil yapıcı bir şekilde konuşcağına, mahalle kavgasına dalar gibi mesajlar atıyorsun.

said:

1. Revo varken Temet e girmem diyen arkadasa

Girme abi allahaşkına.
Karakter senin guild benim.
Her geleni almıyoruz biz zaten, anladın sen onu.
yani kısacası selametle.

Belliki benim o mesaj ile ne ifade etmek, alttan hangi mesajı vermek istediğimi anlamamışsın.Ki ikincisi ben sizden daha iyi progress yapmış bir Ally guild'ındayım.İstesem de giremem zaten.5 metrekarelik guild'ın içinden çıkın biraz daha geniş bir açı ile bakınız lütfen.

said:

5. Kalın yazmışsın diyen arkadaşa

İster altı çizili yazarım ister italik. Format benim postum ise benim bileceğim iş.

İnsanların rahatsızlıklarına karşı olan umursamaz tutumun cidden ilginç.

said:

Sonuç olarak uplamak için bulunamayan bir topic yerine yeniden topic açılmasıdır.
Büyütülecek bir mevzu değil bence.

Büyültülen mevzu konudan çok konu içinde sergilenen tutumdur.

said:

Ya da belki ciddi dediği gibi sığır gibi birşeyimdir
o da hoş olmayabilir.

Çok seviyeli, yetişkince bir yorum.Bu yorum için seni alkışlıyorum.

Forumlar kişilerin kendi egolarını tatmin etcekleri yerler değildir.Bilgi, yorum, düşünce alışverişi için vardır.Kilitlenen bir konu çoğu zaman görevini yerine getirememiş demektir.Burda benle aynı fikre sahip bir çok kişi adına rica ederim.Kişisel ego, istek, cevap verme arzunuz için paticik forumlarını kullanmayın.Eğer açıkca seviyeli bir tartışma yapmak istiyorsanız daima ben ve benim gibi düşünenler burdayız.Fakat konu başlığı açıp ardından onun kilitlenmesini istemek ve kendi egonuzu tatmin etmek için böyle yollara baş vurarak, verdiğiniz cevaplarla kazandığınızı sandığınızdan çok şey kaybetmektesiniz.

[ Mesaj 24 Temmuz 2007, Salı - 10:45 tarihinde, ssj4songoku tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

songokucum

bir bütünün içinden parçaları alıp
başını ve sonunu okumadan veya onu bir bütün içinde değerlendirmeden ortadaki bir cümleyle yargılamak ve değerlendirmek yanlış.

ben bana düşen olgunluğu göstererek yaptığımız şeyin yanlış olduğunu ve özür dilediğimizi söyledim. yani 2 yada 3 topic açılmış da ne olmuş dünyanın sonu mudur bilemiyorum da

orada ciddi bir amaç için açılmış bir topic var ve konu dışındaki binbirtürlü şeyle kirletilmesi ve hatta -guilde hakaret demek yanlış olur ancak- guildi küçük düşürmeye yönelik yorumlar maalesef sinir bozucu olmaktan öteye gidemiyor.

ayrıca eğer daha iyi progressli tamamı türk bir ally guildindeyseniz tebrik ederim.
- ancak zannetmiyorum -
öyleyse bunu bilmememiz dediğin gibi ya göremediğimiz için bizim ya da gösteremediğiniz için sizin hatanız.

dediğim gibi bütünü algılayamıyorsun yada algılamak istemiyorsun
çünkü ben sadece topiğin kitlenmesini istemiyorum.
bana göre 2side silinse daha iyi olur diye en baştan söyledim.

ayrıca sığır gibi olabilirim lafı içinde esas düşüncelerimin ne olduğu aslında konu ile ilgili olarak anlaşılabilir.
aynı şeye gönül vermiş emek veren adamlarız
kırmaya değmez birbirimizi diye kaç kez yazdım hatırlamıyorum, çok belli ki sende hatırlamıyorsun.

not:
Polemik yapmanın gereği yok.
Gereksiz konuların silinmesini modlardan rica edeceğim.

[ Mesaj 24 Temmuz 2007, Salı - 11:18 tarihinde, draven_13th tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

Yanlış anlaşılma olmuş görünüşe göre ben bir Türk guildında değilim.

Neyse diğer konular hakkında pek birşey demiycem.Sadece söylemek istediğim paticikte son zamanlarda bir moda var.Birisi bir cümleyi alıntı yaptığında sanıyorlarki alıntıya verilen cevap tüm mesaj okunmadan verilmiş.Kısa cümlelerin alıntıya konulup altlarına cevap verilmesinin asıl nedeni mesaj uzunluğunu korumaktır.Ayrıca eğer eski konu başlıklarınında silinmesinin isteseydiniz şikayet tuşunu kullanmanız daha kolay olurdu bence.

Edit:

Bencede polemik yapmanın gereği yok.Siz fikrinizi dile getirdiniz ben de aynısını yaptım.Çok fazla uzatmayalım.Forumlarda bu tip tartışmalar limitli iletişim nedeniyle yüz yüze olabileceğinden çok daha uzun sürüyor sonunda da konudan sapıyor genellikle.

[ Mesaj 24 Temmuz 2007, Salı - 11:30 tarihinde, ssj4songoku tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

Haklısın ssj4songoku ama;

Bu son zamanlardaki modanın bi tanesi der her alıntıyla verilen cevabın ya kapak nitelğinde olması yada alıntı yapılan mesaja ''al işte bu böyle gördünmü nası ezdim'' anlamı katılması. Gücenmece yok ama kendi yaptığın eleştiri okların gene sana çarpıyo.

draven_13th guild'ının reklamını yapıyo.. Belli ki gerçekten guildine oyuncu ihtiyacı var. Ve bunu forumlarda dile getiriyo. Aynı zamanda da sürekli listenin üst sıralarında yer alsın istiyo. Yani bu onun en doğal hakkı. Eğer bundan rahatsız oluyorsanız lütfen topic i TIKLAMAYIN! tıklamayın arkadaşlar elinizin kontrolü sizde değilmi? Açılan her topic sizin gözünüze zorla sokulup okutulmuyor ki... Forumlardaki artışmaların çok büyük bir bölümü bu yüzden çıkmakta. Eğer bir pati yanlış bi topic açtıysa zaten moderator lar gerekli düzeltmeyi yaparlar... Hani moderator olmasa dicem haklılar forumu savunuyolar...

İğneyi başkasına çuvaldızı kendimize...

Şurda hepimizin amacı eğlenmek.

[ Mesaj 24 Temmuz 2007, Salı - 11:39 tarihinde, Marveloth tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

2nizde bu siteye dün üye olmadıığınız halde bu kadar garip yorumlarda bulununca.

başım acıdı

"istediğim gibi yazarım sanane,lan topiim kitlendi halk açıklaması yapayım,beğenmiyorsan tıklama" vs vs vs

paticik sadece bir internet forumu değil
bir comminity olduğu için,belki alışılmş dışında yürüyordur bazı şeyler.

belki baştan sonra boldlu mesaj atan herkese bi "ee olmadı ama" deniyordur.

belki herjkes IBTL,yada report yapmıyordur,önce diyordur hocam olmadı bu topic ya diye.

ha şunuda deyim,guildinin adı temet nosce ,arama kısmından "temet" diye aratınca diğer topicleriniz zart diye çıkıyor ortaya,ayıp yahı,nası bulamadın.

neyse bu topici cok gerkesiz görüyorum
Sosyal ağlarda paylaş

Marveloth inanki ezmek için alıntı yapıyor olsaydım çok farklı bir uslup ile yazmış olurdum.Bu konu başlığındaki tartışmada böyle seviyeli gidiyor olmazdı.Seninle anlaşamıyacağımız bir konu var.Forumlarda konu başlıklarının en yukarda yer alması kimsenin hakkı değildir.Bunun tartışması bile olamaz ne yazık ki.Bu hak ancak sticky topiklerdedir ki bunlarıda GM'ler belirler.Anlaşılcağı üzere burda ne çuval var ne de iğne.

[ Mesaj 24 Temmuz 2007, Salı - 12:08 tarihinde, ssj4songoku tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

Her hakaretsiz ve küfürsüz tartışmayı ben seviyeli bulmuyorum. Durup dururken sataşmak, ''nie açtın ki sen şimdi bu topici'' gibi yorumlar insanı bezdiriyo.

Ayrıca tartışlabilecek bi konu da yok ortada... ben konu başlıkları en yukarda yer alsın die birşey de söylemedim. Draven'in aciliyetini belirtmiştim.
Hergün çok gereksiz pek çok topic açılıyo ve nitekim önemli sayılabilecekler alt sıralara kayıyıo. Şimdi yeni bi alıntıyla laf yapıştırmak için yanıp tutuşanları hissedebiliyorum. (eğer alt sıralara kayıyosa önemli bi topic değildir demekki...)

Neyse artık paraoyaklaşıyo insan bu gibi forumlara sık sık takıldıkça.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya bak işte görüyomusun... Bana laf sokmak için topicini editledin. Kastettiğim budur işte. Ben sana inan karşılık vermek istemiyorum. Verince tartışma çıkıyo. Sen de ağzını biraz sıkı tutsan da polemikler büyümese...

Lütfen ya azıcık hassasiyet...

Ben de seni ''ona GM değil moderator denir'' diye uyarıyomuyum? Yani ne gerek var öyle değilmi? Polemik yaratmaktan sıkılmadımı bu insanlar anlamıyorum...
Sosyal ağlarda paylaş

ahah sen kendini ne zannediyosun ya temsil ettiğin topluluğu yiyim. ikinci konuyu açıp aldığın ayarı geri iade etmek için şov yap, sonra da gelecek cevaplardan tırsıp konuyu kitleyin ama silmeyin de muhahahaha.

valla temet nosce progressini takip ettiğim iyi türk guildlerinden biriydi ama şu hareketinizle bitirdiniz kendinizi. açtığın başlığı bulmak çok kolay ki kitleneni geçtim aynı günde 2 kez aynı başlığı açman bile çok heyecanlı bir kişilik oldugunu ortaya koymuş. aradım bulamadım açtığım konuyu, kirlilik var demek çok komik bir bahane.

vasfımız paticik üyesi olmak arkadaşım. senelerdir paticik üyeleri olarak senin gibi "istediğim gibi takılırım, bold yazarım, caps acarım" diyen hiç kimseyi barındırmamıştır burda. sen de böyle devam edersen seni de barındırmayacaktır. bu forumun kesin olarak belirtilmiş kurallarının yanında bir de üyelerin, toplulugun içinde nasıl davranması gerektiğini bilmeyenlere karşı koydugu kurallar vardır. sen istemezsen bunlara uyma, adminlerin umrunda olmaz belki ama bizim olur.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...