Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Blizzard working on a 3rd title

Sparkcaster

Öne çıkan mesajlar

http://www.gametab.com/news/970975/

diğer topiclere yazmadım çünkü alakasız olabilir çünkü ne olduğunu bilmiyoruz 40 kişinin sc2 de 130 kişinin wowda bi 40 kişininde yeni bir procede çalıştıklarını söylemiş pearce abi

[ Mesaj 14 Temmuz 2007, Cumartesi - 09:00 tarihinde, Sparkcaster tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

Our global headcount is 2,700," said Pearce, "And most of that is customer service for World of Warcraft! In terms of development staff it’s probably around 350. World of Warcraft is about 135 people, 40 for Starcraft II, 40 for team 3, our cinematics team is about 85 guys. Then there’s sound and Q/A and that sort of thing."

130 kisi sadece wow content yapanar
geriye kalan 2000 kisi customer servis
eueauh
Sosyal ağlarda paylaş

wow için çalışan o 2000 kişide ne güzel çalışıyo ama bi password reset mailı 4 gün sürermi dahada uzun sürerdide en son attığım mailda şifremi en kısa zamanda yollamazsanız hesabımı kapatıp şikayette bulunucağımı söylemiştim, 1dk geçmeden şifre gelmişti :)
Sosyal ağlarda paylaş

uçmuşum, evet.

adamların elinde 40 kişi ve tamamen hazır, çalışan ve bir çok testten çok çok zaman önce geçmiş bir oyun motoru var,

3 kişi oturup quest ve story mantiğini düzenlese, 5 kişi modellese, 3 kişi texture hazırlasa, 5 kişi de map ile uğraşsa, 4 kişi soundtrackleri hazırlasa, 10 kişi de oyunun ve modüllerin entegrasyonu ile uğraşsa, diğer 5 kişi de item, balance gibi mevzularla uğraşsa, kalan 5'de çay getirip götürse, "abi burası olmamış" dese, bu işi günde 8 saat çalışıp 10 ay boyunca yapsalar. 2.400 saat.

Blizzard adı altında çalışıp, 2.400 saat'te bir oyun yapamıyorlarsa bu kadar kişi. Evet, uçmuşum.

ki unutmayın ki, blizzard en devoted oyuncu kitlesine ve beta testerlara sahip oyun firması.

Uçmuşum.

Hayt, huyt.

Uç...

*uçar*

pifuuuüv.

dip not; ha- bu adamlar tamam 5 ay da oturup yok efendim cut-scene'idir, intro'sudur, teaser'ıdır çalışsın. 15 ay razıyım. Nedir ki?

Bir ata sözüyle bitiriyorum sözlerimi;
"Pixar mısın, film mi çekiyorsun." - Ill Yong Kim

[ Mesaj 14 Temmuz 2007, Cumartesi - 18:54 tarihinde, dominic tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...