Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Dağlar, sinyaller ve telsim

Greeny

Öne çıkan mesajlar

Telsim cep aile kullanıcısıyım, bedava sms fln. Tel ile konuşmaya pek gerek duymuyorum açıkçası.

Sorunum basit, oturduğum yer orman içi dağlar arkasında bir yer. Telsim sadece belirli noktalardan çekiyor, çok çok ufak ve kısa süreli. Telefonum samsung, eski bişi kamerasız fln. Bu soruna nasıl çözüm bulurum? Telefon sinyal yükseltici, yada ucuza şöyle telsiz gibi çeken sms atan bir telefon şansımız varmıdır?
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
O bölgede telsimin cok az çekmesinin( bir bölgede çekmesinin ) birkaç nedeni var

Baz istasyonunu yapılandırırken o bölgeden cok fazla insan girmeyecegi için oraya pek önem göstermemiş olabilirler.

O bölgeyi hatalı tanımlamıslardır.

Sen telefonunu değiştirsen de gene birşey ifade etmeyecek neticede o bölgeye ulasmıyor telsimin kapsama alanı

Telsime basvurup durumu bildirip şikayetini dile getir. Yapabilecekleri birşey var ise yardım ederler. Ne kadar süre içinde bu sorunu çözebilirsiniz diye sor aksi taktirde baska operatöre geçecegini falan söyle.
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
Baz istasyonlarının kapsama alanı ile adsl abartı alakasız.

Baz istasyonları 200-500bin dolar civarı fiyatı var. Bölgede yasayan pek yoksa firmalar okadar yatırımı yapmayı mantıklı görmez. Daha sonradan o bölgede yasayanlar cogaldıgında ise talep gelince değerlendirmeye alırlar.

Operatörümü değiştiricem demek bak böle yap yoksa kaçırıyon beni elinden demek degil. Ben bir dönem turkcell de staj yaptıgım icin biliyorum mantıklarını da ondan söyledim. Bunu soylediginde demek oluyor ki

Siz tr nin heryerini kapsama alanına almadıgınız sorunlarınız var.
Kaliteli hizmet sunmuyorsunuz
Bunun yanında rakip firmanız burada hizmet getirmiş yani onlarla halan daha yarısamıyorsunuz.
Bu bölgede eskiden pek kullanıcı yoktu ama demekki artısa geçmiş ve istasyon ihtiyacı var.

Bunları o firma düşünüp sorunu çözmek için işlem yapar. Yeni istasyon koymaz belki ama o bölgeye bakabilecek en yakın istasyonu gerektigi gibi yapılandırabilir. Arada dağ var ise de sırf sizin bölgeye bakıcak bir ek istasyon koyabilir.

[ Mesaj 07 Haziran 2007, Perşembe - 12:24 tarihinde, DynamicK tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...