Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

The Secret "Sır"

SpiderS_DangeR

Öne çıkan mesajlar

beyin dalgalarının yapısını açıklayın madem, benim bildiğim kadarıyla iş çoğunlukla nöron ağları üzerinde ilerliyor, sen gelip bana beyin dalgalarıyla radyo dalgalarını örnek göstermende pek ilginç doğrusu. Benim söylemek istediğim bilimsel bir temellendirmesi olmayan bir durumun inanç meselesi olduğudur, adam gibi savunun madem mantıklı, bilimsel bazda savunun abi o kadar biliyosanız
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...
kitabın bahsettiği çekim yasasına göre olumsuz birşey düşünüldüğünde bunun gerçekleşmesini kendiniz çekiyorsunuz. düşündüysem başıma geliyor , kitabı okuduktan sonra dikkatimi çekti. dün arabayla giderken genelde içimden geçmeyen bir kaza yapma olasılığı vardı aklımda ve 5 dakka sonra feci kaza geçirdim. 4 araba nasibini aldı kazadan. aman kötü şey geçmesin aklınızdan.
bu en kritiği olduğu için bahsettim. diğer olumsuz şeyleri, ya olursa diye çok düşününce de karşılaşıyorum nedense. sonra da ben demiştim diyorum. halbuki düşünmemek lazım.
ya akp gelirse dedim, akp geldi :p

[ Mesaj 23 Temmuz 2007, Pazartesi - 21:08 tarihinde, thanease tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

kitabı yurtta okuyanlar ve şiddetle tavsiye edenler vardı, o sıralarda ayrısına kadar falan okudum snaırım. hatta kitabın bir yerinde "işe küçük şeyler istemekle başlayın. mesela bir fincan kahve." diyordu. bend e ordan başlamaya çalıştım içimden böyle kahve diliyorum istiyorum bekliyorum. kimse gidip almadı tabi bana kahveyi:D gittim kendim aldım sonunda. bende fos çıktı bu küçük şey. ama kitabın felsefesi çok basit bişey aslında. çünkü aklıma gelen başıma gelir hesabı bir şeyi çok şiddetle düşünürseniz iyi veya kötü olur o zaten. o yolu kendiniz açarsınız. yani bunu kitapta da yazmaya gerek yoktu.

ayrıca secret'ın mantığını da içinde barındıran bir film var. what the bleep do we know'du sanırım adı ve fizikten giriyor her yere çıkıyor. ben de o filmi tavsiye ediyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

What the Bleep Do We Know olaya daha bilimsel yaklaşıyor ama fizik vs. derken biraz daha akrışıyor tabii meseleler.

Cisimlerin birbirine değmemesi olayı (Fiziğe uygun ama insan o şekilde bakmıyor nesnelere) ve su moleküllerinin resimleri beni oldukça düşündürtmüştü...

Not: Ayrıca olumlu düşünmek iyidir.

[ Mesaj 23 Temmuz 2007, Pazartesi - 22:14 tarihinde, Apis tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

128.ci sayfadayımda kitap zaten "evde oturun 8 saat düşünün bilgili olcağınıza , sonra okul okumuş gibi bilgili , zengin olursunuz " demiyorki okumadan bok atmayalım lütfen.

Hedefe ulaşmış gibi hareket etçeksiniz ve hedefe ulaştığınızı hayal edip ona ulaşmak için gerekli şeyleri yapıcaksınız diyo.

bkz : Yazarın arkadaşının Avusturalya'dan Amerika'ya gelmesi için üyeliklerini iptal etmesi vs vs...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
ben de gidip kendime bi kahve almıştım baktım kimse getirmiyor beyin gücüme itaat etmiyor. aynı mantık.
al ben zenginim diye düşünüyorum düşünüyorum kitaba göre, ama zengin değilim. bi işte çalışırsam önce param olur sonra zenginliğim. aynı mantık.
hepsi bir.
safsata biraz yani.

işte kahveyi elde etmişsin... kitap sana birisi kahve getirecek dedi mi? yoksa kahveyi elde edeceksin mi dedi?
ehehehhe

benim de elime yeni geçti bu kitap. okiyim bakalım..
20.sayfasındayım daha. ama dedikleri benle paralel çıktı. hep olumsuz düşündüğüm için kötü şeyler geliyomuş demek ki.. bi daha pozitif düşünim :P
Sosyal ağlarda paylaş

beyler belki inanmıcaksınız ama bana çok garip bişe oldu ciddiyim.

Kitabı okurken yaw bırak yaw diiyp cidden deneme kararı aldım ( meraklı bi elemanımdır)

Önce küçük şeyler denicektim.3 tane şey denedim.
Önce sevgilimin aramasını istedimç.O aramış gibi sevindim rahatlatmaya çalıştım kendimi 1 saat sonra aradı.Hadi bu tesadüftür küçük bişedir dedim geçtim sallamadım o gün.

Sonra dedim bu sayılmaz ben "5ytl" isteyeyim.Parayı almış gibi davrandım ve inandırmaya çalştım kendimi.

Sonra birde dondurma isteyeyim dedim dondurma yemiş gibi davrandım gittim dolaptan dondurma üzerine soğuk su içtim filan (Kendimden utanıyorum :P)

İki gün önce babam çıkardı bana 20ytl verdi öylesine (normalde çokzor) tabi "5ytl olayını unutmuşum sallamadım."

Ama dün gece annem elinde bi kutu dondurmayla gelince "OHA" oldum magnum filan doluydu içi.Ne olduğuma geldim yemin ederim , düşünmeye başladım ve para olayının ve arama olayınında olduğunu bbunları dilediğimi hatırladım.

Ne diyceğimi bilmiyorum gerçekten...

edit:Annem eve İLK KEZ dondurma getiriyo.....

[ Mesaj 29 Temmuz 2007, Pazar - 12:04 tarihinde, LasT_SuRviVoR tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...