Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Yeni wow oyuncusuna yardım

maxrep

Öne çıkan mesajlar

Selam.
Bir ark. Sayesinde Wow a başladım. bugün 1 ay olacka. ilkönce undead warrior açmıştım. Tanıştığım biri warrior için en iyi karakter Tauren olacakğını söyledi ve level 23 iken silip tekrar yaptım. Şimdi level 11 im.
Karakterimi Tank yapmak istiyorum. Level kasmak için questler den mi gitmeliyim yoksa yaratık keserek mi?

Level kasmak için arms dan gitmeyi düşünüyorum. ilerledikten 70 olduktan sonra Protections talentlerine puanları aktarırım. Duyduğum kadarıyla bu şekilde yapmam en doğrusu.
İti bir tank olabilmem için; (SWG oynarken eski sistemde iyi bir tankdım :( )
Protection Talentlerimin nasıl olması gerekir?
Level kasmak için nerelere gitmeliyim?
----------
Server: Sporeggar
İsim: Ulubatli
Sosyal ağlarda paylaş

Nette cesitli yerlerde leveling guide'lar var, onlardan yararlanabilirsin, bende var bi tane ama Alliance icin. Hangi questi nasil ve hangi sirayla yapicagini soyledigi icin baya yararli olur. Uc levellik questi tek levelda yapip iki level boyunca grind etmemeni saglar, bi de bikac quest birden aldiginda bunlari ideal sirayla nasi tamamliycagin konusunda yardimci olur, ise yarar yani.

Quest mi grind mi sorusu Wow'da pek anlamli degil, ikisini de yapman gerekiyo cunku. Once quest yapip kalan xp'yi grind ile almak gibi.

Arms/Fury git tabi 70'e kadar, zamani gelince prot olursun.
Sosyal ağlarda paylaş

Haklısın. Questi yapmak için birilerini kesmek zorunda kalıyorum. tabiki de exp. de geliyor. Sonra quest tamamlama expsi.
Yaraıklardan az para düşüyor. İtemlerin hepsini de satıyorum bende. Böylece az parayla eşya alamıyorum. Düşük leveller için bile böye pahalı olmamalıydı eşyalar :(

Aslında tek takıldığım şey şu. Mesela bir köydeyim. o köydeki questleri yapıyorum fakat sonradan başka neler yapmalıyım onu karak veremiyorum. Köy dışında kalan yolları takip edip inşallah alliance köyü değildir diyerek yürüyorum. Sonra görüp ha tamam bu köyde yeni questler var diyip devam ediyorum. Eski köyde quest kaldımı ne yapmam gererk derken zaman geçiyor. Sıkıntım ing. cem çok iyi olmamasından mıdır ?..

Thotbott dan bakıyorum. o çok yardımcı oluyor.
Teşekkürler.
Sosyal ağlarda paylaş

bence ırk o kadar da önemli değil hangisinin görüntüsü hoşuna gidiyorsa onla oyna tauren ud den iyi olabilir ama ud ile daha hızlı kasarsın cesetleri flm yiyerekten downtimedan kurtarırsın ve bence ud warriorlar daha karizmatik duruyorlar horde da warrior açacak olsam ud açardım
Sosyal ağlarda paylaş

Action bar dediğin rage ise standarttır ırklarda.
Tanklık konusunda tauren derim.Undeadların fear a immune eden skilli ve orkların blood fury si pvp için idealdir.Talent olarak arms 2h gitmeni öneriyorum gayet rahat edersin.Hem quest hem mob keserek xp al fazla xp toplamanın bi zararı gelmez:D
Sosyal ağlarda paylaş

Haklısın....

Kardeşim sayesinde WoW a başladım.. Aslında wow oynamam 1 sene öncesine dayanıyor. Onada meraktan başlamıştım. Burning Legion denen bir serverde açmıştım. Pek sarmadığı için 2 haftada bırakmıştım.
--
Bir serverde toplam kaçtane karakter açılabilir ?

[ Mesaj 17 Mayıs 2007, Perşembe - 16:17 tarihinde, maxrep tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

leveelim düşük. itemlerde bir şeye benzemiyor. yaratıklar vurunca heal azlıyor. tekrar heal yükselmesi için ya yara bandı yapıştırıyorum yada bulduğum 61 heal veren 18sn lik yemekler.

Birde kafama takılan. Chest armrounda leather yazıyor. diğer parçalarda mail. Leather parçaları almaya başladım. Birde mail e baktım ondaki resistler çok daha iyi. Mesela leather chest armor 70 iken mail chest armor 155 ve +1 stamina +2 intelige özelliği var ?!

ikiside aynı levelin armoru.

[ Mesaj 18 Mayıs 2007, Cuma - 08:24 tarihinde, maxrep tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

tauren undead veya orc bence ırklar arasındaki ufak farklılıklar tanklığa pek etki etmez
gnomelerde undeadlerde çok iyi tank olur
mesela orc warrior bi bossu tanklarken haraketleri kalkanı ve silahı kullanması
ver coşkuyu dedirtecek tarzda (yani hareketleri güzel )
tauren bi bossu tanklarken güven ortamı yaratır
çünkü taurenin üzerindeki tank equipmanı taureni tam bir tank yapar
undead tanklarken dramatik bir sahne yaratır rocky gibi durur
sanki heran ölebilirmişte ama ölmemek konusunda başarılıymış gibi

kısaca özetlemek gerekirse saydığım haraket özelliğinden başka bişi yok
ırk ozelliği tanklığa engel değildir warrior olan her ırktan tank olur yeterki oynamasını bilsin

lvl 40 dan sonra plate giyeceksin ama başlangıç olarak maille idare edeceksin
lvl atladıkca herşey kendiliğinden yoluna giricek lvl atladıkca stat gainlerin etki edicek

[ Mesaj 18 Mayıs 2007, Cuma - 09:58 tarihinde, porsuk tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

Ya arkadaslar.. High end PvE olaylarinda hic bulunmadiniz galiba?

Gnome da Undead de tank olur evet, ama biri ciftetelli oynayarak tankliyor diye iyi tank olunmaz eheh. Dwarflarda Stoneskin, taurenlerde +5% HP meselesi gayet onemli olaylar, bunu tartismaya bile gerek yok.

Pvp icin de Human'daki Perception ve +5 wep skill meselesi, Orc'daki stun resist gayet iyi mesela. Undead'deki fear immune ozelligi de pvp icin fena degil ama inanilmaz super bisey de degil, berserker rage vs var nasil olsa warriorda. Gnome nedir zaten, caster race :)

"Ben o kadarcik kayba raziyim sevmiyorum taureni" deseniz anlarim da, "fark yok" demek biraz degisik bi is yani.
Sosyal ağlarda paylaş

Güzel . Doğru yoldayım o zaman.
Level kasmak çok yorucu. Hele ertesi gün işe gitmek için erken kalkmak olmasa.

Birde yaratık keserken tırsak oluyorum. anında üst levelden bir alliance bitip kesiyor :(.. Koşup gel. (ağır kalıyor bu konuda taurenler. iyi hedef tahtası)
decay olmuş armoru tamir ettir. Çantalar pahalı. Malzemeler pahalı. Warrior kasmak gerçekten zor işmiş.
Zor iş :(

[ Mesaj 18 Mayıs 2007, Cuma - 11:09 tarihinde, maxrep tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...