Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Beşiktaş-Fenerbahçe Maçı Kural Hatası Vol.1

nocom

Öne çıkan mesajlar

ben sütümü içip yatayım en iyisi :)

yazılanları anlamıyorsunuz, anlamak istemiyorsunuz. kim size diyor bağırıp çağırın die. bunu mu çıkardınız o cümlede hayret bişi. devam et o cümlede, ne demiş yazar :)

temiz lig istiyoruz dediğimizde fenerliler dalga geçtiler denmiş.

ama boşuna pastelemişim bunları ^.^
Sosyal ağlarda paylaş

Bu son mesaji okudum da, baska biseyini farkettim olayin.

Simdi oyun durdu, tac diye durdu once, sonra yardimci hakem dedi ki "bu adam oburune kasti faul yapti, kirmizi kart ver". Orta hakem de gitti karti verdi, tamam.

Niye verdi simdi bu adam bu karti, faul diye. Faul diye kirmizi kart verip tac atisiyla oyun baslar mi peki? Tacla devam etmesi icin Toraman'in oyun durduktan sonra yaptigi biseyden kart gormesi gerekir, kavga kufur vs. gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
anelkanın eliyle gol attığında, nobrenin kaleci ile alakasız bir şekilde kendisini atıp 3 puanı açtığınızda, rize maçında hakemin yanlış tutumu yüzünden maç tekrarlanıp yendiğinizde niye hakem ağalar hatalı karar verdiler diye bağırıp çağırmadınız

Ne yazdigindan haberin yok galiba, direk bulup paste edip birakmissin, sindiremeden.

Bagirip cagirmadik ama NE VAR LAN HA HENTBOL HA FUTBOL EKEKE de demedik. "Valla oyle oldu abi eheh beles 3 puan iste" dedik.

[ Mesaj 08 Mayıs 2007, Salı - 00:02 tarihinde, Baggio tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

Yazdiklarima somut bi cevabin yoksa laf kalabaligi olsun diye mesaj atmak zorunda degilsin, son lafi soylemek sana haz veriyorsa birakayim ama cevap vermiyim ben, aklinda kalmasin sonra. Rahat uyursun, stres yapmazsin falan.

edit: Bak sustum hatta, dogru duzgun antitezli gerekceli biseyler yazmadigin surece cevap vermiycem sana, istedigin gibi seyet, tatli ruyalar :p

[ Mesaj 08 Mayıs 2007, Salı - 00:09 tarihinde, Baggio tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
son lafi soylemek sana haz veriyorsa birakayim ama cevap vermiyim ben, aklinda kalmasin sonra. Rahat uyursun, stres yapmazsin falan.

bak cidden kendini benimle karıştırıyorsun, olabilir. ama diyorum karıltırma diye.

yetkiili arkadaşlardan konuyu kilitlemelerini rica ediyorum. gecenin 12 sinde saçma sapan sorulara muhattap oluyorum. cevap versem bi türlü, vermesem 2 türlü :)
Sosyal ağlarda paylaş

Abi aslında ne derse desinler, ben fanatik bir beşiktaşlı olarak kabul etmem tekrarlanmasını tabi ki bana kim sorar orası ayrı ama :) yani fener hakkıyla yendi, şimdi hakemdir , kural hatasıdır vs vs bunlar gereksiz polemik..Okadar güçlü bir takıma sahip olucaksın ki hakemide federasyonuda karşındakim varsa ezip geçicek bu takım:) inş. bir gün Türkiyede böyle bir takım çıkar bizde Avrupada gururla izleriz :)
Sosyal ağlarda paylaş

Ne etik ne mantik yonu var zaten olayin ya, son cirpinislar iste, terbiyesizlik yani, ustune alinma da.

Her iki sekilde de top FB'de, kirmizi kart dogru, dakika 82, topun oyuna sokuldugu yer muhtemelen tacin atilicagi yerden daha geride. Itiraz etmek bile sacma da, ne yapsinlar, TFF de gider kabul eder simdi, FB'ye karsi sonucta.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu macin tekrar edilmesi gibi biseyin zikredilmesi bile sacma zaten , yapılan kural hatası olsa dahi bizim aleyhimize bir durum oluşturcak bisey degil.

Zira bu emzik , biberon falan biraz ironik olmuş ;)

[ Mesaj 08 Mayıs 2007, Salı - 01:35 tarihinde, daverc tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

Canli yayindan aktarayim, nocom sever zaten Ahmet Cakar'i, aciklarken verdigi ornek:

"Diyelim ki Kezman Runje'ye golu atti. Hakem golu verdi, top santraya gitti. Santra yapilmadan yardimci hakem orta hakemi cagirdi, dedi ki golden once Appiah, Baki'ye yumruk atti. Hakem gitti Appiah'a kirmizi karti verdi. BJK'nin iddiasina gore Appiah'in atilip, golun verilip santrayla maca baslanmasi lazim, boyle sey olmaz. Gol iptal olur, Appiah atilir, top faulun yapildigi yerden serbest vurusla oyuna girer."

Devam ederken aciklamaya da soyle diyor, Kazim Amca anlamiyor cunku: "Faul olan hareket top sahayi terketmeden yapiliyo, oyun tekrar baslamadan da dorduncu hakem orta hakeme yumrugu soyleyip kirmizi kart verdiriyo. Kirmizi kartin sebebi Toraman'in top sahayi terketmeden yaptigi faul, oyun neden tacla baslasin"

Pek saygideger nocom, simdi gidip benim yukarida verdigim ornekleri, yaptigim aciklamalari falan bi oku, sonra da bu neredeyse birebir (birazcik ozetleyerek) verdigim pek sevdigin Ahmet Cakar'in ornek ve yorumlarini incele, 7 farki bekliyorum.

Daha sonra da sunu ekledi bu arada; "Kural hatasi olarak kabul edilse bile, topun oyuna sokuldugu yer ve topu oyuna sokan taraf ayni, ha tac olmus ha serbest vurus. Oyunu ve skoru etkileme sansi yok, olsa olsa mac tekrari gerektirmeyen bir kural hatasi olur, her kural hatasinda mac tekrar edilmez."

Simdi senin diyecegin seyi de ekliyim hemen, karari TFF vericek, ama anlamak istemedigin seyleri pek sevdigin Ahmet Hoca agzindan seyediyim dedim.
Sosyal ağlarda paylaş

Çok basit bir durumu büyütmeyin.Kural hatası var ise eğer,kara kaplı defterde yani kural kitapçığında yazıyordur.Yoksa yazmıyordur.Konunun uzmanları,yetkililer inceler ve karar verir.Kural hatası vardır yada yoktur.Varsa eğer gönül rahatlığıyla gider maça desteklerim Beşiktaşı,yoksa da Feneri tekrar tebrik eder,kafamı önüme düşürürüm.
Sosyal ağlarda paylaş

yahu orda kural hatası olsa da maç tekrarı gerekmez. ancak ahmet çakar'ın verdigi örnekte hakem golu verip oyuncuyu atarsa maçın sonucuna etki ettiği için kara maç tekrar edilir. yani süper lig tarihinde zaten 3 maç tekrarı olmuş bugüne kadar. bu kadar küçük hatalardan -ki hata da değilmiş- maç tekrarı olmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

Eklemelere devam; isine gelmedigi icin anlamiyo ayagina yatan (tanidik geldi :p) Kazim Amca'ya Ahmet diyor ki; "Tac atisiyla oyunun baslamasi icin ya Toraman'i atmamasi lazim, ya da kufur gibi bi sebepten, yani top taca ciktiktan sonra yaptigi bi hareketten atmasi lazim. Toraman'i Serkan'a yaptigi hareketten attigina gore oyun faulle baslar."

BJK yonetimi de emsal diye bi olay gostermisler; 12 sene once Denizli-Antep macinda yardimci hakem bayrak kaldirmis, orta hakem faul zannedip faulu calmis, Antep de faulu hemen kullanip golu atmis, hakem de golu vermis. Sonra yardimci hakem orta hakemi cagirmis, "ben faul diye kaldirmadim ki bayragi, ofsayt diye kaldirdim" demis. Hakem de tutup hem faulu hem golu iptal etmis, oyunu ofsaytla baslatmis. Sonra mac tekrarlanmis.

Ahmet Cakar'in soyledigi fark ve yaptigi karsilastirma: "Antep olayinda hakem verdigi faulu faul kullanilip gol olduktan sonra iptal ediyor, yani araya baska karar giriyor ve atis kullaniliyor, bu sonradan iptal edilemez, burdaki hata bu. Son macta da hakem de once tac verip, tac kullanildiktan sonra fikrini degistirip faul verse kural hatasi olurdu, ama hakem tac vermedi, faul ve kirmizi kart verdi."

Oyle iste, nocom da tam Santra baslarken yatiyorum falan dedi gitti, Kazim Kanat galiba, o da anlamiyor falan. Supheleniyor insan :p
Sosyal ağlarda paylaş

ya arkadaşlar Allah aşkına saçmalamayın.Kural hatası varsa maç tekrarlanır.maçın sonucuna etki etmeyen kural hataı yüzünden maç tekrarlanmaz diye bir durum yok.11 puan öndeyken bjk'ye yapılan tezgahın lk etabını hatırlayın.Rize maçında hekem 2 sarıdan adaı atmadı ama bjk maçı kazandı.Yani maçın kalan ksımını 10 kişiye karşı oynaması gereken takım zaten maçı kazandı.Ama maç tekrar edildi.hatta ilk maçta sakat olan(bu arada takıma yeni transfer edilen) kadroda olmayan tipler bile ikinci maçta oynadı ve bjk o maçta puanları kaybetti.

[ Mesaj 08 Mayıs 2007, Salı - 02:14 tarihinde, CANKHAN tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Çok basit bir durumu büyütmeyin.Kural hatası var ise eğer,kara kaplı defterde yani kural kitapçığında yazıyordur.Yoksa yazmıyordur.Konunun uzmanları,yetkililer inceler ve karar verir.Kural hatası vardır yada yoktur.

Sonucta olacak olan bu zaten, Paticik'te anket acip karar verecek degiller de, tartisiyoruz iste.
Sosyal ağlarda paylaş

"Kural hatası varsa maç tekrarlanır" diye birsey yok esas. Kural hatalariyla ilgili bazi maddelerde yazar, "Boyle boyle olduysa kural hatasidir ve macin tekrari gerekir." diye. Her kural hatasinda mac tekrar edilse genel bir madde olur, "Kural hatasi varsa mac tekrarlanir ve kural hatalari bunlar bunlardir." diye.

Bazi kural hatalarinda mac tekrarlanir, bazilarinda sadece hatadan sonraki bolum tekrarlanir, bazen tekrarlanmaz. AHMET CAKAR BOYLE DEDI OLUM mantigini cok sevmesem de adam onbin senelik hakem, kendi agziyla soyledi "Bu kural hatasi sayilsa bile macin tekrarini gerektirmeyen bir kural hatasi olur." diye.

Yeni yeni kurallar yazmayin yani, size mantikli gelen hersey dogru demek degil.
Sosyal ağlarda paylaş

iyi de kardeşim bahsettiğim maçta kalan zaman içerisinde 10 kişi oynayanın da maçı kazanma şansı var. ayrıca dediğim şey dogru biraz önce ahmet cakar da soyledi. hatta fb-frankfurt maçındaki semih'i örnek gösterdi. 15 saniyelik bir durum için tekrar gerekmez dedi. o da kural hatasıydı ona bakarsan ama tekrar gerektirmeyecegini bildigi için kulup itiraz etmedi.
Sosyal ağlarda paylaş

Bence biz kendi aramızda tartışmaya devam edelim.Ahmet Çakar,Erman Toroğlu vs vs gibi insanların yorumlarından yola çımayalım.Zira bunların hepsi 1000 yıllık hakem ama her hafta aynı pozisyonlara farklı yorum getiriyorlar.Eğer bu durumda zaten tekrar gerektirecek bir hal yoksa problem yok.Olmayan kural ,kural kitabına eklenecek yada olan da çıkartılacak değil.Bir Beşiktaşlı olarak her ne kadar biraz beni utandırnmadı değil ilk önce.Ama daha sonra düşüncem değişti.Kural neyse o olsun.Fb'ye de haksızlık olmasın
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...