Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Tırnak Batması Ama cok ilginç!!!

Sorj

Öne çıkan mesajlar

Yardım edin ya annemin aldığı ayakkabi ufak geldi ve 2 baş parmağımdada tırnak batması meydana getirdi sağ parmakta vardi zaten bide diyer taraf battı OHHHH kebap sol tarafta yoktu hic sol basparmağımın sol kısmına battı orasıda şimdi
1:Hiç acıtmıyor (hic değilde biraz)
2:Doktora Gidip Tırnakları çektiriyimmi? (hiç sanmıyorum)
3:Doktorun tavsiye ettiği tırnakla deri arasına masaj yaparak ayirimmi?

evt sizlere danışmak istedim tırnağı batanlar özellikle bişeler derse cok sevinirim

Ellerimdeki parmaklar baştan batmış zaten :) süper ya süperim ben 2 serçe parmağımda battı 2 orta parmak batık sol başparmak batık hayatım batmış benim yardım lütfen Ya sadece ayaklarıma istiyorum ellerim uzadıkça gecer[hline]Kekliği hö?...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
horacegoesskiing, 26 September 2003 20:17 tarihinde demiş ki:
Yav doktor ne diyosa onu yap işte. Çektirmek "permanent" çözüm olmuyo ama onu biliyorum. Düzenli olarak çektirmen gerekiyo.[hline]Şu anda iş yapıyor olmam gerekiyodu...

naptın abi sen ya asla cektirmem :)[hline]Water'n Roll - Food'n Roll - Wood'n Roll anlamadınız dimi? eheh anlamazsınız tabi ROCK'N ROLL dinleseydiniz anlardınız
[email protected]
Aysikyu
Sosyal ağlarda paylaş

Dur BEN SENİN SORUNUNU ÇÖZÜCEM BEKLE! Bende aynı sorundan 2 sene çektim taa ki harika bir doktor bulana kadar! Hiçbirşekilde ayakta yara açmıyor,dikişsiz falan işi hallediyor bekle daha önce konu açmıştım Pastelayam.[hline]Speed cenneti XP:
www.geocities.com/hebelegebele/speeder.jpg

Sosyal ağlarda paylaş

19 August 2003 12:02
--------------------------------------------------------------------------------
Ben bu illetten çok çektim. Sonunda babamın yardımıyla süper bir doktor bulduk. Adam 3 gün önce işi dikişsiz halletmek için gümüş nitrat ile iltihabı ve ölü deriyi tınak kenarlarna sürtmek suretiyle yaktı(acılı bir işlem değil çok basit). 1 Hafta Sonra parmaklarımı iyice uyuşturup, uyuştuğuna emin olduktan sonra işleme başladı. Tırnağın batan kısımlarını birgüzel düzgünce kesti,tırnak yolunu düzeltti. Dikiş falan yok! Operasyon doktorun tecrübeleri ve uzmanlığı sayesinde sadece 10 dakika sürdü. 4 tane iğne ve biraz ağrıdan başka birşey duymadım. Ayağımı güzelce sardı. Doktor gerçekten harika adam Gatada yıllarca,büyük hastanelerde yıllarca çalışmış. Ofisi plaketlerle dolu.

Şimdi size doktora ulaşmanız için birkaç bilgi vericem. (Not: Bu şahsı doğrudan tanımıyorum. Sadece bu illetten benim gibi bikaç sene çekmiş yada çekmemiş kişilerin kurtulmasını istiyorum.Reklam yapmıyorum.)

Doktorun ismi: Op.Dr. Hüseyin Uygun (plastik cerrah)
Yeri: İstanbul/Maltepe
Ulaşmak için Tel: (0216)383 42 56
Aradığınızda Altay isminde birini amelliyat etmişsiniz derseniz birazda kolaylık sağlayabilir.[hline]Speed cenneti XP:

[Bu mesaj GICIK2 tarafından 26 September 2003 20:41 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Çektirmeyin tırnak fln
Bana buzhokeyi maçında olmuştu patenime pack(nasıl yazılıyor bilmiyorum eahu) geldi 4 parmağım kırıldı :D ve ayak başparmağımda batık oldu.
Ankarada işveç ayak sağlığı diye biryer var oraya gittim 2 ayda hallettim tabi tırnak çektirmek kesin cozum ama böle acısız oldu daha iyi oldu...
Sosyal ağlarda paylaş

benim iki bas parmagimda ayni durumdaydi, yuruyemicek hale geliyor eger oyle birakirsan. sonunda doktorun onerisi ile cektirdim ikisinide.

* anestezi oldugu icin cekilirken HIC birsey hissetmiyorsun, cok kolay ameliyat

* bi ayda yarasi geciyo, bandaj takmana gerek kalmiyo

* ondan sonrasi multu sekilde dolasiyorsun, parmak acisi falan yok[hline]If we die, we all die together.
Sosyal ağlarda paylaş

Sen benim yazdığım adama git tırnak çektirme,dikiş falan işlerine girme sakın. Ben yaklaşık 20 gün önce geçirdim operasyonu daha ilk gün rahatça yürüyebiliyordum hatta muayaneden yürüyerek çıktım taa uzaktaki arabaya kadar yürüdüm.[hline]Speed cenneti XP:

Sosyal ağlarda paylaş

said:
fizban, 27 September 2003 00:48 tarihinde demiş ki:
lol hüseyin uygunu tanıyom ben ya. kartal devlet hastanesinde başhekim falan galiba. eheueh.[hline]BURAYA ÇÖP DÖKEN EŞEKTİR !

Ha evet birara öyleydi galiba[hline]Speed cenneti XP:

Sosyal ağlarda paylaş

aşırı bi batma-kanama-şişme vb. bişey yoksa minik mi parça pamuğu tırnakla etin birleşt,iği köşreye sıkıştır,ikisinin arasını hafif aç yani. bi kaç güne düzelir. spor akademisşinde okumuş biri sölemişti. onun sürekli tırnağı ayakkabı yüzünden batıyodu. işe yarıyan bişey yani.[hline][i]
qu est ce que c'est:viande
Sosyal ağlarda paylaş

Gıcık'ın dediği gibi gümüşnitrat ile parmağı yakmak çözüm oluyor eğer çok ilerlememişse durum ( yakmak bildiğimiz anlamda değil, ilk başta bende tırsmıştım :) ). Gümüşnitratı tırnağın deriyle birleştiği kenarlara süreceksin, zaten bi kaç gün sonra o deri kararacak ve tırnak uzamasına devam edicek. Ondan sonra tırnaklarını "C" şeklinde değil de "-" dümdüz kesiceksin ve kurtulacaksın bu illetten..
Sosyal ağlarda paylaş

pıfs haftada 1 buduyorum ben onları budamasam bu hafta başladım ya ben masaj gibi bişey yapıyorum etkisi oluyor baya
her gun tırnakla deri yi Sıvazlıyorum Baya aralık oldu kaldırınca görünüyor yani tırnak :)[hline]Water'n Roll - Food'n Roll - Wood'n Roll anlamadınız dimi? eheh anlamazsınız tabi ROCK'N ROLL dinleseydiniz anlardınız
Frp-tr.net
Aysikyu
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Erutan, 27 September 2003 22:09 tarihinde demiş ki:
pıfs haftada 1 buduyorum ben onları budamasam bu hafta başladım ya ben masaj gibi bişey yapıyorum etkisi oluyor baya
her gun tırnakla deri yi Sıvazlıyorum Baya aralık oldu kaldırınca görünüyor yani tırnak :)[hline]Water'n Roll - Food'n Roll - Wood'n Roll anlamadınız dimi? eheh anlamazsınız tabi ROCK'N ROLL dinleseydiniz anlardınız
Frp-tr.net
Aysikyu

Arkadaşım bende senin gibi çok uğraştım doktora gitmemek için, bak sadece kendini kandırıyorsun ben 2.5 sene kendimi kandırdım böyle uyuz hareketsiz bir adam oldum. Git doktora korkma bende çok korkmuştum ama sadece 4 ufak iğne acısı duyuyormuşsun meğersem :) Yapma eyleme kendin halledemezsin onu biraz iyileşse bile tekrarlıyor bu melet git doktora.[hline]Speed cenneti XP:

[Bu mesaj GICIK2 tarafından 27 September 2003 22:19 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

SAKIN ÇEKTİRME TIRNAĞINI
ben ilk batmaya başladıında gitmiştim dandik bi doktora, adam bunun hemen çekilmesil azım dedi bizde salak gibi çektirdik,
çekilirken birkaç iğne acısından başka bişi hissetmiyosun ama sorası acı oluoyo bakımı fln,
VE tırnak yeniden çıkar çıkmaz gene battı
sonra isveç ayak sağlığına gittik, orada düzeltmeye fln çalıştılar,
bu tırnağın bi daha çekilmesi gerekiyo mu fln dedim
"Asla tırnak çekmiyoruz çünkü tırnak çekimi çözüm diil hatta tırnak yeniden çıkarken daha kötü çıkar ve daha çok batar" dediler.

Sonra İstanbul Acıbadem polikliniğine gittik orada bi cerrah tırnağı uyuşturup ete batan kısmından biraz kesti fln hiç sorun kalmadı şu an hiç acı yok,
ama daha fazla ilerlemediyse operasyona fln gerek yok ( küçük bi operasyon ama epey pahallıydı :( tırnağının önünü düz kes, bırak uzasın, hiç bişeyi kalmaz
ama gene de bi doktora görün tabi
Sosyal ağlarda paylaş

hee yeni ayakkabı al süperrr :)
zaten evde tek basımayım 1 haftadır
deli oldum acısından ayakkabıyı bir giyiyorum parmağımdaki tırnaklar dier parmaklarıma batıyor yani okadar ufak :-)[hline]Water'n Roll - Food'n Roll - Wood'n Roll anlamadınız dimi? eheh anlamazsınız tabi ROCK'N ROLL dinleseydiniz anlardınız
Frp-tr.net
Aysikyu
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...