Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bir Terim sorunsalı. (Beyin yıkamanın Tanımı)

Numb

Öne çıkan mesajlar

ama şöyle bişey varki rahatsız ediyor beni devamlı.
Her cümleye bu benim görüşümdür kimseyi bağlamaz diyemi başlamak lazım? Tabiki kendi görüşündür burda bahsediyorsan.
Bunu bi dillendirmek '' abi kendi görüşlerini bize empoze etmeye çalışıyorsun diye deklere etmek '' bilmiyorum sanırım imzamı değiştirmem gerekiyor. bu söylediklerim benim görüşümdür kimseyi bağlamaz diye:) hoş sanki diğer türlü birilerini bağlıyor sanki. :)[hline]
Hush
It's okay
Dry your eye
Dry your eye
Soulmate dry your eye
Dry your eye
Soulmate dry your eye
Cause soulmates never die

DiMarziolu Strat Squier satılıktır.
Sosyal ağlarda paylaş

numb,

fikirlerimizi anlatış üslubumuz can alıcı nokta. mesajını editlemeden önce yetişip okuyabildiğim için vurguluyorum bunu. aslında birşey dememeyi tercih etmiştim ama konu devam edince söylemeyi gerekli gördüm.

anlatmak istediklerini daha tartışmaya uygun bir dille anlatmış olsaydın, endişe ettiğin ortamı germe konusu hiç söz konusu olmayacaktı. bu yukarıdaki tepkiler de muhtemelen olmayacaktı.

herneyse zaten editlemekle bence en güzelini yaptın. daha fazla üzerinde durmaya gerek yok.[hline]Her hakkı mahfuzdur. ©2003
Sosyal ağlarda paylaş

neyse bişey demiyorum fizban hakkaten.. ama bu son yazdıkların iyiydi yani. değiştirilmediğini ispatlayamazmışım..
Niye ispatlıyımki.. bana ne ki sen inanmışsın inanmamışsın ..[hline]
Hush
It's okay
Dry your eye
Dry your eye
Soulmate dry your eye
Dry your eye
Soulmate dry your eye

Sosyal ağlarda paylaş

sanki böyle bişey var illede bişeyleri ispatlaması lazım müslümanların falan gibi.
Yok öyle bişey kardeşler. din bire dogmadır bunun olduğunu kimse ispatlayamaz. Dimi peygamberlere bile büyücü denmiştir yani.. Ben mi ispatlıyım sana.. ayrıca niye ispatlıyımki.??[hline]
Hush
It's okay
Dry your eye
Dry your eye
Soulmate dry your eye
Dry your eye
Soulmate dry your eye

Sosyal ağlarda paylaş

bişey olduğu yok ya :)
adam ispatlayamazsın dedi sanki böyle bir çabadaymışım gibi..
Bu arada merak ettim eminim araştırmışsındır sen fizban kardeş.
(umarım kırıcı olmuyorumdur) gerçekten merak ettim.
Değiştirildiğine dair nasıl bir araştırma var elinde. geçen bir kaç yerde okumuştumda internette. Acaba onlarmı.?[hline]
Hush
It's okay
Dry your eye
Dry your eye
Soulmate dry your eye
Dry your eye
Soulmate dry your eye

Sosyal ağlarda paylaş

goruslerin kimseyi baglamayacagini yazmak zaten gereksiz bir kullanim. baglamak uyulmasini zorunlu kilmak demek. kimsenin gorusu kimseyi baglayamaz zaten. insani ancak kanunlar veya kurallar baglar.

ha yok demek istedigin `kimse boyle dusunmek zorunda degil` ise, o zaman bunu zaten uslubun belirler. insanlara kendi dusunceni dayatmak istercesine tartisiyorsan altina istedigin kadar `gorusum kimseyi baglamaz` yaz.
bu tipki bir zamanlar tureyen `no offense, bu forumdan adam cikmaz, serefsiziniz topunuz no offense ama yani` gibi havada bir kullanim olur. onemli olan herkesin gorusune saygi duyarak tartisman.

said:
ilginç yorumlar yapmışsın gerçekten . 10 yaşındaki çocuğa kuran okutmak gereksizdir diye bir kanunuda sen koydun herhalde. . çok daha uzun olan mesajımı editledim. bir gerginlik olmasın madem.

ilginc yorumlar yapan biri varsa ben degilim sensin, aman diyim.
mesajlar boyunca surekli `her gorusumun altina kimseyi baglamaz mi yazmam lazim, aaa ooo` deyip de, sonra benim gorus belirtmemi aklina gore `kanun sen koymussun herhalde` diye tanitiyorsan foruma, ilginc bir insansin.

ben kanun koymadim 10 yasindaki cocuklar kuran okumaz diye, lafi carpitmana gerek yok. farkindaysan kendi gorusumce bir mantik kurdum ve 10 yasindaki cocuk das kapitali okuyup birsey edinemeyecegi gibi kurandan da edinemez dedim. islam dinini cok iyi bilmiyorum ama elbette cocuguna dogru yolu gostermek amacli, cocuga islam ogretmeye tesvik edecek bir kural vardir, tabi bu 10 yasindaki cocugu zorla kuran kursuna gondermek seklinde midir bilemem, ikincisi boyle bir kural varsa bile bu kurali tartisma konusu da etmem. lafta saygi duymaktan baska yapabilecegim birsey yok; ama cocuga dayatma seklinde `inanmazsan yanican cehennemde, kafir olucan` diye zorlayan anne babaya kendi ic dunyamda iyi gozle bakmam, o da benim kisisel gorusumdur, ne diycen?

said:
Numb, 27 September 2003 17:39 tarihinde demiş ki:
Değiştirildiğine dair nasıl bir araştırma var elinde.

degistirilmedigine dair nasil bir arastirma var elinde? allah vardir diye bir arastirma okudun da mi allaha inanmaya basladin?
aman diyim surekli carpitmakta ustayiz konulari, bu inanc meselesidir, kendisi degistirildigine INANIYORSA, inaniyordur. kendine gore gerekceleri vardir. senin inancin degistirilmedigi yonundeyse o da senin inancindir. arastirmayla desteklemen, desteklemesi gerekmez.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
horacegoesskiing, 27 September 2003 16:24 tarihinde demiş ki:
Mans ve Dark'a cevap olarak: Olayı buraya getiren post budur:
said:
Vodan, 26 September 2003 15:25 tarihinde demiş ki:
Ya yinede eğitim sistemi dememeli buna. Din hocaları beyin yıkar bence çoğu zaman saçmalarlar alakasız şeyler anlatırlar fln. BU eğitim değil beyin yıkamadır eet.

Benim karşı olduğum şey de bu. Direk bu da diil hatta olayı bu boyutlara getiren islami kesim (hoca diye adlandırılan cahiller ve çarşafla kırmızı ışıkta koşarak karşıya geçen ve BANA laf getiren kimseler) ve şartlandırtıcı gayrı islami kesim ( örnek mebzul ). Birbirimizi tanıyınca ne kadar güzel oluyo ama herşey. Keşke buna o kadar gerek kalmasa.[hline]Şu anda iş yapıyor olmam gerekiyodu...

Nedemek konuyu buraya getiren bu posttur?
O post bir önceki postun cevabıdır.
Önceki postta ondan önceki postun
Bir konuyu direk olarak bir kişinin değiştirmesi
Petek dinçözün şarkısından cami hocalarının sesine geçmesiyle olur. Löp diye konu değişmedi burada da önce eğitime döndü sonrada dine.
Sonrada senin sayende şeriat ve türbana!!

Bu yazdığını sanırım daha öncede birkaç kere aynı konu yüzünden karşı karşıya gelmiş olmamıza dayanarak postladın.

Ayrıca sufi, senin veya başkasının dini inançlarını kesinlikle sorgulamıyoruz burada öncelikle bunu belirteyim ancak dine çok bağlı az bağlı diye bir kavram olduğunu sanmıyorum. Benim annemde oruç tutar ara sıra namaz kılar.
yada teyzemi ele alalım
Başı kapalıdır. Namazını kılar orucunu tutar. Hertürlü görevini yerine getirir ancak hiçkimse çıkıpta teyzeme sen beyin yıkıyosun suçlaması getirmemiştir.
Bana böyle diyolar dediğine göre kendi allah inancının dışına çıkıp diğer insanların allah inancınada öğütler weriyorsun sanırım.
Bak sözlerimi en açık bu şekilde dile getirebildim. Şöyle şöyle yapıyorsun demek değil bu yazdığım aslında! Dindar var dindar var insanlar boş yere birisine bu tür yakıştırmalar yapmaz. teknoloji ile ilgilenmek ile din arasına ne alaka war bunuda anlamış değilim.[hline] V ò d à n
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...