Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Metal türleri

Solonor

Öne çıkan mesajlar

Arkadaşlar burada olduğum sürece bir sürü bildiğim/bilmediğim metal türü gördüm/duydum. Sizden istediğim ise bildiğiniz metal türlerini ve biliyosanız tipik özelliğini yazmanız, yanına da bir tane veya 2 tane de örnek grup adı yazmanız. Haydi kolay gelsin. :)

Ps:geyik yapmayın lütfen. ;)[hline]WtF!?!?!
Ben de bir çöpümüz var diye heryerin çöp kokmasına karşıyım...
Ati 29.4.2003 tarihinde saat 18.40 da demiş ki:
Kirk Hammett vokalde manyak bir ton yakalamış.

DiaBoLiC 4.9.2003 tarihinde saat 00.44 de Icq üzerinden demiş ki:
greatsword kullanıyosun ama halberd gibi böle dannn diye kafaya çakıyosun kesme hareketi fln çok olmuyo...
Sosyal ağlarda paylaş

Ya bildiğiniz kadar işte. Ben de öğrenmek istiyorum.[hline]WtF!?!?!

greatsword kullanıyosun ama halberd gibi böle dannn diye kafaya çakıyosun kesme hareketi fln çok olmuyo...
Sosyal ağlarda paylaş

Ozaman ben kendi dinlediğim gruplardan örnek vereyim biraz.
Gerçi tartışma çıkacağına eminim konu genelinde yinede ama,

RapCore- Limp Bizkit(ilk albumleri)
Alternative - Hard Core - KoRn
Nu Metal - Linkin Park(öyle biliyorum)
Trash Metal - Metallica (Çok eski albumleri :))

Ha bende S.o.a.D'ın türünü öğrenmek isterim bu arada.[hline]Tek bir Desen, ikiye ayrılmış
Kırıldığı için daha da güçlü
- Marit
-------------------------
Son Başlangıçtır!
Sosyal ağlarda paylaş

heavy metal: blues ve rock'n'roll köklerinin gök gürültüsü basları ve hayvani gitar soundları ile birleşmesine denir. protest bir müziktir. örn. iron maiden, black sabbath
thrash metal: heavy metalin daha sertçe ve umursamazca yapılan türüdür. kayıtlar özellikle kötü yapılır ve vokal de cehennemden gelen hırıltılar şeklindedir. örn. metallica, overkill
death metal: thrash i ağırlaştırıp hızlı davullar üzerine brutal veya scream vokal yapılarak ortaya çıkan türdür. konuları hayalidir. sertleştikçe grindcore'a, melodikleştikçe black metale dönüşür. örn. death, atheist
black metal: death metalin vokal tarzının değişmesi ve melodikleşmesi sonucu oluşmuştur. klavye, bazen elektronik öğeler, garip bir brutal ve bazen de female vokal kullanılır. örn. dimmu borgir, venom
grindcore: death metalin üstüne complex gitarlar, ultrabrutal vokal ve sekiz kollu bir ahtapotun çalabileceği bir derecede hızlı davulların konulmasıyla oluşur. örn. cenotaph, drain of impurity
power metal: heavy metale bazen keman gibi enstrümanlar, bazen de orkestra konularak yapılır. örn. blind guardian, helloween

unuttuğum tür olduysa affola[hline]Feel Nothing
horacegoesskiing, 14 September 2003 19:52 tarihinde demiş ki:
Azdım birden
Sosyal ağlarda paylaş

Metal turleri bunnar ama sana ornek falam weremem :)
sana dediime bakma yarisina ornek bulamiom:)

Heavy Metal
Thrash Metal
Black Metal
Death Metal
Doom Metal
Power Metal
Speed Metal
Christian Metal
Funk Metal
Grindcore
Crossover
Nwbohm
Gothic Rock/Metal
Glam Rock/Metal
Electronic Rock/Metal
Folk Rock/Metal[hline]Imzam = Ernesto Guevara de la Serna
IcQ UiN = 488945
E - MaiL = [email protected]
NøT= *immune to terlik shield sahibidir*
Sosyal ağlarda paylaş

hadi başlıyoruz:
crossover metal türü diildir. crossover, bir şarkının belli tarzların karışmasıyla oluşmasına denir.
blues üzerine brutal vokal koyup arkada da elektronik sample lar atarsan crossover olur (ööö iğrenç oldu)
daha iyi bi örnek, linkinpark: sample lar, rap vokal, yarıbrutal vokal ve hardcore.[hline]Feel Nothing
horacegoesskiing, 14 September 2003 19:52 tarihinde demiş ki:
Azdım birden
Sosyal ağlarda paylaş

1) müzikleri niye gruplara sokmak istersiniz ki
2) mendoza (iron maiden delisidir, hatta ona kalsa iron maiden dışında güzel grup yok) bana iron maiden rock yapıyo dediğinden beri bu tartışmaları saçma buluyorum. iron maiden METALDİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİR.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Jadelith, 17 September 2003 17:48 tarihinde demiş ki:
müzikleri niye gruplara sokmak istersiniz ki

ben istesem de istemesem de var bu gruplar. Adam atıyorum doom metale iyi örnekler diye forum açtığında ben adama aha doom metal ne ki b@b mı diyim?[hline]WtF!?!?!

Sosyal ağlarda paylaş

işaret yanlış oldu ters "c" harfi olması lazım :P böyle türlere ayırmak daha önce duymadığın bi grubu arkadaşına felan anlatırken kolaylık oluyor yoksa, ne biliim gidip korn a yok nu-metal yok hardcore demekle yaptıkları muzikleri değiştireceklerinden değil yani :)
bende yazayım biraz
old school punk-tek düze bi ritm, punk kültüründeki anarşi olayına yönelik sözler en güzel örneklerinden biri ramones ama motorhead rulz

new school punk-2-3 parçalık söz kısımları arasında nakaratlar şarkının sonlarına doğru solo gibin parçadan daha kopuk güzel kısımlardan oluşur şarkılar son zamanlarda mtv galeyanına biraz türediler ama nofx türün efsanesidir,sözler yine punk kültürüne yönelik şarkılar ise anlattığım gibidir, severim, taparım

ska(punk/pop)-genellikle neşeli kıpır kıpır bi müziktir üflemeli çalgılar bulunur, nofx-anarchy camp süper parçadır dehşetle tavsiye ederim[hline]In the grace... of the love
we rise in pain...
and death is not far away
soon we'll sleep
and never wake up again...
Sosyal ağlarda paylaş

gay metal mi demeye çalıştın? vala en ünlü gay metal grubu him dir kendileri love metal isimli bir tarz yaratmışlardır (özünde gotik metal olsada herangi bi gotik ten çok farklıdır o yüzden çok severim bende), bunu hazmedemeyenlerde gay metal diye bi tarz yaratmışlardır :P[hline]In the grace... of the love
we rise in pain...
and death is not far away
soon we'll sleep
and never wake up again...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Aron-Caldwell, 18 September 2003 02:19 tarihinde demiş ki:
Solonor bunları ögrenip ne edicen merak ettin ehea

bilmem maksat muhabbet olsun. ;)[hline]WtF!?!?!

Sosyal ağlarda paylaş

ya, türlere sokarsınız ok. metal, rock, r&r, pop, rap, vs.. olsun ona da bişi demiyorum
ama her tür için bir de 50 tane alt tür, bir de o türler için 10ar tane daha alt tür koyunca her grup ayrı bir türe mensup oluyor ki buna gerek yok diyorum ben.
yoksa klasifikasyona birşey dediğim yok :)[hline]Lloth 'udtila naut saph lil gow del nindol k'lar! a.k.a. çöplükler çöpe, paticiğe değil!
Sosyal ağlarda paylaş

Yaw size ne dinlediğiniz metal türünden...
Yani kulağınıza güzel geliyorsa dinleyin, gelmiyorsa dinlemeyin. "Abi o depresif-kompülsif metal bana pek gelmiyo dinleyemiyorum" demek bence gayet saçma.
Yani Doom muymuş, yoksa Grind-Core mu bana koymaz. Herşeyi sınıflandırma takıntısı niye diyesim geliyor?[hline]Korkmamalıyım, korku akıl katilidir...
Sosyal ağlarda paylaş

infernal tebikler gayet guzel aciklamissin
ama beyler forest metal'i unutmusunuz
kendi capımda acıklamaya kalkarsam: hafif doom tarzında, flut, keman gibi calgilar eklenerek yapilan tur derim
empyrium'u ornek gosterebiliriz
birkac tavsiye isterseniz;
The Ensemble of Silence
Kein Hirtenfeuer Glimmt Mehr
When Shadows Grow Longer

bu arada when shadows... adlı parca gayet kisadir ve dolayisiyla boyutu da kucuktur, ilgilenmeyenlerin de dinlemesini oneriyorum
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...