Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Gececiler Damlasın

Dev

Öne çıkan mesajlar

Jahrein said:

escape said:

sesim fena kısıldı.
kıçımı yırtıyorum maça gidince ne bok varsa.

gerizekalısın da ondan. oldum olası bi bok anlamadım şu fanatiklikten. bok mu var?

15 yasında izmirde sahilde bira iciyodum bi kere
bi dayı geldi elinde sarmıs cigurayı
yegenim dedi
ben göztepeye hayatımı verdim yegenim dedi
durduk baktım dusundum ne desem
helal dayı dedim
eyw yegen dedi
uzaklastı
Sosyal ağlarda paylaş

Karşıyaka kızları neden bu kadar güzel ve havalı dersiniz?
Aşktır bu! Bıkmadan usanmadan her yerde, göğsünü gere gere “Karşıyakalıyım” dedirten. İzmirli değiliz. Karşıyakalıyız. Havası suyu mu? Yalısı, palmiyeleri, eski köşklerinin güzelliği mi? Çarşı sokakları mı? İlk öpücüğün unutulmaz heyecanı mı? Sokaklarında delice pedal çevirdiğimiz günler mi? (Futbol maçları mı desem?) Sahildeki stadyumda 3O Ağustos Zafer Bayramı Kutlamaları mı? Işıl ışıl misketlerin birbirine çarparken çıkardıkları seslerin vapur düdüklerine karışması mı?
Sonra o deli, o yeşil kırmızı aşklı çocuğun, üstüne formayı geçirip futbol maçlarına gidip, gelişi miydi? Nergis kokan mahallelerin sokak aralarında oynanan maçlarda, golü atınca, sana doğru deli gibi koşması mıydı? O küçük kızın sürdüğü ilk rujda kendini beğenmişliyi de cabası. Rimelli kirpiklerinin arasından o terlemiş, o ilk aşkına ürkek bakışıyla… Etrafında kızlar çığlık çığlığa tezahüratta. Karşıyaka’da…
Sonra o deli o çıldırasıya akıl almaz ilk gençlik yılları, sahilde arkadaşlarla içilen biralar. Eski Bostanlı iskelesinde geceyi yırtan gitar eşliğinde söylenen şarkılar arasında. İlk sarhoşluklar… Okulu ekip gezip tozmalar. Bilardo toplarının, ıstakaların arasında o bembeyaz lise gömleğinin tebeşirden yeşile boyanması. Annenizin durumu çakması. Atlayıp bir motosiklete yeşil kırmızı, son sürat Foça’ya Çeşme’ye kaçışlar. Kendinden kaçışlar.
İlkler hep ordadır oysa. Anılar. Yaşanmışlıklar.
Martı çığlıkları arasında vapur sefaları. İnsan Hakları Parkının oradan Çatalkaya’nın o görkemli görüntüsü. Eskiler “Çatalkaya kararırsa İzmir’in havasından korkun!” derlermiş.
Biz Karşıyaka Gençleri; Korkmayız.! Ne İzmir’in havasından ne de hayatın yokuşlarından...
Karşıyaka kızları güzeldir. Havalıdır. Neden mi? Bizim kızlarımızın özerk kişiliği gelişmiştir. Ezik değildirler. Kendini ifade etmesini bilirler. Doğaldırlar. Havalıdırlar elbet. Ama düşününce, az bile.
Erkekleri delikanlıdır. Tüm dünya erkeklerine taş çıkartırlar. Serserileri mi? Siz tanımamışsınız onları. Tertemizdir yürekleri de aşkları kadar. Dürüsttürler. Sadece akılları biraz çılgınlığa yatar. Eee olacak o kadar da. Karşıyakalı olmanın da raconları var herhalde.

forumtr
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...