Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Birdy

fedaykin

Öne çıkan mesajlar

Savaşın kapımızda olduğu bu günlerde çok anlamlı bir film. Muhakkak izlene diyorum.

BIRDY

Yayın Tarihleri : 27 Şubat Perşembe 21:00
Türü : Gişe Filmleri
Yönetmeni : Alan Parker
Oyuncular : Matthew Modine, Nicholas Cage, John Harkins, Sandy Baron
Yapım Yılı : 1984

İngiliz yönetmen Alan Parker’ın yazar William Wharton’ın romanından beyazperdeye uyarladığı Birdy, Vietnam Savaşı sonrası ruhsal bir sarsıntı geçiren genç bir adamın öyküsünü anlatıyor. Çocukluğundan beri kuşlara karşı tuhaf bir saplantısı olan Birdy, savaştan döndükten sonra kendisinin bir kuş olduğuna inanmaya başlamıştır. Bütün gün konuşmadan, çıplak bir şekilde oturan Birdy’yi hayata döndürmek için onu ziyarete gelen ve yine bir Vietnam gazisi olan arkadaşı Al ne yapacağını bilemez haldedir.[hline]
I get knocked down
But I get up again
You're never going to keep me down

YALNIZ BİREY GÜÇLÜ BİREYDİR - BİRLEŞİK SAP HAREKETİ
Sosyal ağlarda paylaş

Harika bir filmdi.Hayat bilgisini izlesemmi diye tereddüte düştüm ama(oldukça neşeli bir bölümmüş duyduğuma göre)doğru karaarı verdiğimi bilmek güzel.Vietnam savaşı günlerinde oradakilerin neler çektiini görmek bir yana bir insanın takıntılarının ona neler yaptırdığınıda görmüş oluyoruz.(bu arada o filmin sonundaki olay çok güzeldi bence.hani uçucak sandı ya)Ayrıca nichoals cage in baya değiştiğini farkettim(baya yaşlanmış yaw)[hline]Bir gün iki fare krema kovasına düşmüş.1.fare pes etmiş ve hemen ölmüş.2. fare pes etmemiş ve dışarı çıkmaya çabalamış.Sonunda o kadar fazla uğraşmışki krema tereyağıyan dönüşmüş.Farede tırmanarak dışrı çıkmış.Tam kurtuldum diey sevinirken evin kedisi fareyi yemiş(neymiş?sıran geldiyse ölüceksin)
Sosyal ağlarda paylaş

Abi ben özellikle birdy nin Al le kadın göğüsleri üzerine yaptığı tartışmada yerlere yattım gülmekten(sadece yanlış yerdeler ve biraz büyükler dedi ya)Ama filmin geri kalanında neredeyse sürekli ağlayacak bir durumja geldim[hline]Bir gün iki fare krema kovasına düşmüş.1.fare pes etmiş ve hemen ölmüş.2. fare pes etmemiş ve dışarı çıkmaya çabalamış.Sonunda o kadar fazla uğraşmışki krema tereyağıyan dönüşmüş.Farede tırmanarak dışrı çıkmış.Tam kurtuldum diey sevinirken evin kedisi fareyi yemiş(neymiş?sıran geldiyse ölüceksin)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...