Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

fps we ekran kartı ideal ? ...

nocom

Öne çıkan mesajlar

bişey sorcam bi adamı kovalıyosun mesela warrior yada light mage stun ediyo bunu adam yarım saniye daha koşuyo sonra zank arkanda stun olmuş meğerse. bu neyle alakalı lag felan 0 o anda fps ilemi? bide bazen skiller deli gibi fail oluyo 10 kere spike vuracam die uraşıyorum sanırım benimde daha iyi bi ekran kartına ihtiyacım var :D
Sosyal ağlarda paylaş

Bahsettiğin olay ekran kartıyla ilgili diil stuner. Anlatıyım:

Ekran kartının düşük oloması sadece görüntü kalitesini düşürür veya oyunda charının donup kalmasına neden olabilir. Donup kalmasında sistemindeki bazı diğer parçalarda çok etkilidir tabii RAM veya işlemci gibi. Anlattığın olay yine herkesin kabusu LAG dır. Lagsız diysounuz ya hani hiç lag yoktu nasıl olur falan gibi. Hiç lagsız ortam imkansızdır. Ana servera lan kabluso ile bağlansanız bile lag 0.0001 saniye bile olsa vardır. Ki siz böyle bişy yapmadığınıza göre lag sizde daima olucaktır.

Ayrıca lag bi var bi yok diyebilirsiniz. Bu doğrudur, lag doğrusal bi şekilde sabit kalmaz. Sürekli artar yada azalır, bunu şöyle bi benzetmeyle açıklayabiliriz. Diyelimki sizin şehre gelen 3 tren rayı var. Şimdi diyelimki bir gün 2 tren geldi rahat bi şekilde. Öbür gün 3 tren geldi, yine rahat çünkü 3 yol var. Ama bir gün 6 tren birden gelmek isterse o zmn bir tren mutlaka arkada kalıcaktır deilmi. İşte sizin ekranınıza görüntülerin sonradan gelmesi ve sizin o zaman diliminde geri kalma olayınıza LAG denir.

Umarım yardımcı olmuşumdur :)

Dipnot: Bende aleti kasığı için deiştiricem şöyle bir alet almayı düşünüroyrum. Umarım kasmaz:

ASUS A8N5X (NF4,GLAN,SATA,RAID,S939) Anakart
asus drw 1608p25 dvd yazıcı
SAPPHIRE 256MB ATI Radeon X800-GTO Fireblade (PCI-E) Ekran Kartı
SEAGATE 250GB 7200RPM 8MB NCQ Hdd sata 1 veya 2
AMD Athlon 64 3000+ VENICE (1.8GHz, 512K, S939) BOX İşlemci

[ Mesaj 27 Mart 2006, Pazartesi - 11:34 tarihinde, _catastrope_ tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

ekran kartımı değiştircem oynanmıo eskisi gibi artık oyun. yani oynanmıo derken yağ gibi kayıyo görüntü hiç bir sorun yok. çok nadir ara sıra acayip kasmalar oluyor fps 1-5 arası dusuyor. ama yınede daha ıy ısını ıstıyorum şımarığım biraz napıyım huyum kurusun .)

pk da fps 10-15 arası oluyor genelde. bu biraz canımı sıkıyor :(

[ Mesaj 27 Mart 2006, Pazartesi - 11:43 tarihinde, nocom tarafından güncellenmiştir ]

[ Mesaj 27 Mart 2006, Pazartesi - 11:44 tarihinde, nocom tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

BEnim de başıma gelen bi sorundu bu.
GeForce fx 5700 256 MB ekran kartı
p4 3.0 GHz
512 RAM

ile 20-22 FPS oynuyodum. Sırf FPS yi yükseltebilmek için 2 defa formatladım PC yi. Yeni driver yükledim, o da olmadı eski driver yükledim.
En sonunda PC nin yavaş çalışmasına neden olabilen CPU nun kirlenme olasılığını düşündüm.

CPU fanını bi güzel temizledim.

Şimdi en civcivli anda bile 30 FPs görüyorum. Eğer sistemi iyi olup da buna benzer sorun yaşayan olursa tavsiyem mutlaka kasanın içini temizlemenizdir.
Sosyal ağlarda paylaş

fps bende 120 - 170 arası
hayatımda ilk defa böyle bi fps gördüm :)=

eski bilgisayarım biraz antikaydıda p3 888 mhz 32 mb tnt2 ekran kartı :)

Gerçi şimdi makinam iyi ama oyun oynamıyorumki :/

Ekran kartım: Atı Readon 16 x pci exp. x700 super serias felan diye bişeyler yazıyordu sanırım. (Donanımdan anlamam)

[ Mesaj 27 Mart 2006, Pazartesi - 18:35 tarihinde, Usko tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

MSI K8N NEO4 DELUX Anakart
AMD 3.2 FX64 İşlemci
2 x 1gb Ram
Dual Asus 6600GT EkranKartı
Peki Kasma Oluyomu.. Evet Oluyo.. Bence Sistemden Cok Baglantinin Lagindan Kaynaklanan Problemler Bunlar Tabi Bu Lafin Uzerine 64 Mb On Board Ekran Kartım Var Nie Kasiyo Diye Gelmeyin :D
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...