Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

kan kanseri

Shift

Öne çıkan mesajlar

gecen gazetede okudum 2 yasında bir bebek kan kanseri olmus
ailesi yardım istiyor paraları yokmus bende allah kurtarsın dedim
sonra aklıma takıldı allah nie bebekleri kan kanseri olcak sekilde yarattı
kan kanseri dıs etkilerle oluyomu bilmiyorum tam ama vucut yaratıyor diye biliyorum tam bilmiom acıkcası allahın isini sorgulamak bize dusmez gunah birsey dusuyosam affetsin ama aklıma takıldı
Sosyal ağlarda paylaş

ne alaka ki allahın işini sorgulamamakla
neyse neyde
yazık olmuş çocuğa
2 yaşında ne suçu varki bu çocuğun[hline] Yalanlamak ve reddetmek için okuma! İnanmak ve her şeyi kabullenmek için de okuma! Konuşmak ve nutuk çekmek için de okuma! Tartmak, kıyaslamak ve düşünmek için oku
Kapatın şu çöp kutusunun kapağını !
Sosyal ağlarda paylaş

konuyla alakasiz olucak pardon da, su mantigin hastasiyim soylemeden edemicem.
insanligi her turlu cikmaza iten dinamik bu be abi...
sorgula ki iyilessin o cocuk senin bulucagin yontemle.
dalga gecip durdugumuz "skolastik" dusunce iste, al sana
said:
Shift, 13 September 2003 23:36 tarihinde demiş ki:
allahın isini sorgulamak bize dusmez..
[hline]W.A.N.D.E.R.E.R.: Wireless Artificial Neohuman Designed for Efficient Repair and Efficient Reasoning
Sosyal ağlarda paylaş

iyi o zaman herşeyi alalhın işi diyelim bırakalım sorgulamayalımda
bırakalım gitsin allahın işi nede olsa karışılmaz yani
günah işleriz yoksa[hline] Yalanlamak ve reddetmek için okuma! İnanmak ve her şeyi kabullenmek için de okuma! Konuşmak ve nutuk çekmek için de okuma! Tartmak, kıyaslamak ve düşünmek için oku
Kapatın şu çöp kutusunun kapağını !
Sosyal ağlarda paylaş

hayır anlatamamışım. araştırıcaksın tabi. öbür türlüsü kadercilik denen sapkın bi mezhebin alanına giriyo. islamda yeri olan bişi diil. ne de olsa "bilenle bilmeyen bir olmaz" araştırıcak bilicek farkına varıcaksın. fakat tefekkürün allaha yöneltilmemesi gerekiyo. olay budur.[hline]Şu anda iş yapıyor olmam gerekiyodu...
Sosyal ağlarda paylaş

bi defa bilimin temeli supheciliktir, her seyde suphe duymalisin
biri sana bisey dedi veya bi yerde bisey yaziyo diye ona inaniyorsan hemen biseyleri anlamak gayet zor

bu dediklerimi kendim kutsal kitaplardan bilimsel makalelere kadar herseye uyguluyorum.

not: bakin karistirmayin dedigimi, tabii ki bir duzen kurulurken bazi onermelerin dogrulugu aksiyomatik olarak kabul edilir. ama neyin dogru neyin yanlis kabul edilecegi de oyle kolay bi tartisma degildir. kaldi ki herkes herseyi dogru kabul edemez.

al ornek. adamin biri dedi ki bana allahin emri sen bilmemnereyi bombalican.
sorgulamicam mi. kur'an da da yazsa, origin of species de de yazsa nerede yazarsa yazsin herseyi sorgulamak gerekir. "inanacaginiz" onermelerin dogrulugunu kabul etmeden once de onermelerin getidigi yukumluluklerin sadece kisiye has olup olmadigini test etmek gerekir.
mesela: atiyorum "allah ona inananlara butun gayri muslimleri oldurmeyi farz kilmistir" bir aksiyom olarak ele alinamaz.
ama "allah oan inananlara 5 vakit namaz kilmayi farz kilmistir" ele alinir.
gibi.

bu da sorgulanarak yapilir. bunun icin her sey sorgulanabilir.[hline]W.A.N.D.E.R.E.R.: Wireless Artificial Neohuman Designed for Efficient Repair and Efficient Reasoning
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...