Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Yetti artık!!! [Fenere saha kapatma cezası]

Smoke

Öne çıkan mesajlar

said:
Mephisto_, 27 August 2003 01:45 tarihinde demiş ki:
galatasaray'ada antep maçı yüzünden ihtar ve 1 milyar para cezası verilmiş

antep maçında ne olduki ya

lol fenerin önümüzdeki maçı anteple değil mi ? ahah belli oldu olay..[hline]:: arcane ::::::::hp:hss::::::::1::::::::2::::::::3::::::::
I'm the Evil Smurf !
Sosyal ağlarda paylaş

fenerli arkadaslar ben trabzonluyum ve 18 yıl trabzonda kaldım hala bir suru arkadasım var orada.olanları bilmeden 2-3 tane fenerli spor yazarının gazıyla yazılmıs yazıları baz alıp konusuyorsunuz..bu olayın cıktıgı gunden beri hicbir sey yazmadım bilerek.simdi size olayları kafasına sandalye yiyen arkadasımın agzından anlatayım.yalanı varsa da onun yalancısıyım ama bana yalan soyleyecegini zannetmiyorum..

gole kadar hicbir sey yokmus.herkes guzel guzel izliyormus macı fener taraftarı dahil.golden sonra fenerliler zıvanadan cıkmıs.zaten ondesin bi de uzerine kufur nedendir onu da anlamam ya...ts tribununden ki orada oturanlar ts nin fanatikleri degildi once "ayıptır ya zaten ondesiniz" diyorlar ve akabinde kufure baslıyor ts taraftarı da..seyirciler icinde bayan oldugu icin 3-5 dak. sonra insanlar birbirini susturuyor.(ts taraftarları)ama fenerliler tam gaz devam kufure.sonra bir sekilde duruluyor ortalık 2 tarafta susuyor bir sure sonra fenerliler bir anda azıyor kufurler ve sandalyeler atılmaya baslamıs.o arada ne oldugunu arkadas da anlamamıs yani neyin bu olayı baslattıgını..ama olay bittiginde yani fb taraftarı stattan cıkarıldıgında koltukların yarıdan fazlası sokulmustu.ts tarafında ise HEMEN HİC KOLTUK sokulmemişti.ts taraftarı uzerine yagan koltukları tekrar fb ye attı.ne yapsalardı tesekkur mu etselerdi siz ne yapardınız..ben ts tamamen masum demiyorum ama olayları baslatan-tırmandıran-fiili saldırıya donusturen insan bile diyemeyecegim fb taraftarı olarak gormedigim bir avuc mahlukat...guvanlik gucleri fb ye kotu davranmıs diyorlar aynı sorumsuz ve insanlık dısı mudahale ts taraftarına da yapıldı.olayları anlatan arkadasım da coplardan nasibini almıs..o kadar olaya ve maglubiyete ragmen BASININ AZGIN HAYVAN MUAMELESİ yaptıgı ts taraftarı sahaya girmedi.aynı olay kadıkoy de olsa ne olurdu dusunmek istemiyorum.fenerbahce saha kapatma cezasını hak etmiştir.bunu yapan hangi takımın taraftarı olursa olsun ORGUTLU bir sekilde deplasmana goturulen taraflardan emniyet gucleri kadar klubu de sorumludur cezasını cekmelidir.bilmiyor muydu aziz baskanınız goturdugu taraftarların kim oldugunu olay cıkartma potansiyelinin ne kadar yuksek oldugunu...samet aybabanın oumar a olan davranısını tasvip etmiyorum ama bu olay hangi mantaliteyle ceza gerektirir anlayabilmiş degilim..ayrıca aybaba atılıyorsa terim-sinan engin her macı tribunden izlerler ama yok oyle bir sey olamaz da.ertesi gun hakemi dogduguna pişman eder medya ve klup.once kendi hatalarınızı objektif olarak konusun tartısın sonra millete b.k atın.tekrar soyluyorum olayda ts taraftarları masumdur demiyorum emniyet de bu olayda yetersiz kalmıstır.fb ve ts taraftarlara yapılan muameleyi kınıyorum..
son olarak atılan koltukların nereden sokuldugune bakarsanız kimin baslattıgını anlarsınız ama nedense anlamak istemiyorsunuz.[hline]Est solarus oth mithas
Sosyal ağlarda paylaş

mephisto her macta neler oluyor turkiyede bakma sadece o kız yansıdı kameralara..artık dunya holiganizmden yavas yavas kurtulmaya basladı daha dogrusu azaltmayı basardılar biz de ise her yıl daha da artıyor..turk insanı yapı itibarıyla olaylara objektif olarak bakamıyor.herkes sucu baskasında arıyor baskasına atıyor.sen hic "evet hatalı davrandık" diyen yonetici vs. gordun mu...[hline]Est solarus oth mithas
Sosyal ağlarda paylaş

"Tsubasa'ya
"iyi de yukarıdaki mesajların hiç birinde ts ye b.k atılmıyor yada olaylar tsnin sucu denmiyor. Fener taraftarı başlatmış olabilir olayları ancak buradaki mantıksızlık ve benim isyan ettiğim nokta nasıl oluyorda deplasmanda olan bir takımın kendi sahası kapatılıyor. Yani o adamları içeri alırken FB bayrağından başka Fenerli olduklarını gösteren bir şey yoktu. E bu böyle olacaksa giderim 100 kişiyle ankaragücü beşiktaş maçına bjk kaşkolu formasıyla, olay çıkartırım bu mantıkla inönüyü kapatırlar. Bu bir...

Hiç anlamadığım kısım ise sen nasıl bir babasın veya kocasın ki fener tribününün 10 metre yanına ailenle oturursun? Bu güne kadar hangi Ts-Fb maçı olaysız geçtiki bu geçsin? Mutlaka sataşmalar olacaktı...mutlaka olay çıkacaktı. E şimdi babayı kızının hayatını tehlikeye atmaktan içeri atacaklarına, terörist Fb taraftarına deniyor... Benim oğlum/kızım olsa, maça götürsem rakip takımın taraftarının en uzağına oturturum.

Son olarak olayı Ts nin sucu Fb nin sucu moduna getirmek istemiyorum, zaten de getirmedim. Konuyu saptırma, konu Federasyonun şerefsizliğidir.[hline]rtc
Sosyal ağlarda paylaş

cogu taraftar muhtemelen fenerin nerede oturdugunu bile bilmiyordu.bileti alıp gittiler maca.yazdıgım gibi zaten orada oturan seyirci fanatik degildi yani zaten ayda yılda bir maca gelen adam ne bilir tribunu alır bileti girer maca..yanyana oturtulmaları emniyetin hatasıdır insanların degil.eskiden gelen taraftar kale arkasına alınırdı kimseyla yakın olmazlardı.bu defa baska yerde oturmuslar..
siz bu olayı federasyonun serefsizligi olarak gormek istiyorsunuz aynı seyi gs-bjk ye yapsalardı helal cekerdiniz muhtemelen..federasyonun deplasman olaylarına ceza verme yetkisi var.bence agır bir ceza degil ama bu cezayı fb ye verip de baskalarına vermezsen o zaman serefsizlik etmiş olursun.
konuyu saptırmıyorum bu topicte konu tekrar acıldı o yuzden yazdım.niyetim olayları tekrar tekrar gundeme getirmek degil ama olayların gercekte nasıl oldugunu bilin(bir kac amigonun kosesine doldurdugu sacmalıklarla karar vermeyin.zaten bu tiplerin size verdigi zararı turkiye bir olsa veremez.) cezaya oyle yorum yapın.o zaman deplasmana gidince zaten polis koruyor can guvenligin var (fb-bjk-gs taraftarı her yerde cok iyi korunur belki cop yer ama cok iyi korunur) saldır her yana ne olacak en fazla 2 cop yersin belki klubun biraz para oder hepsi hepsi odur.boyle mi olsun smoke..[hline]Est solarus oth mithas
Sosyal ağlarda paylaş

verirsin fenere üç maç deplasmanda taraftarsız oynama cezası. Hiç bir şey demem. Yada daha güzeli o maçta olay çıkaranları alırsın nezarete ardından mahkemeye verirsin 1 ay hapis + ömür boyu stada girme yasağı gene bir şey demem (ki olması gereken budur) ama tek deplasmandaki taraftarın yaptıklarından dolayı (ki azınlık yani gençler deplasmanı gibi stadın 3/4 ü fenerli değil) bir takımın stadını kapatamazsın. Geçen sene Federasyon iki kere ceza verdi Fenere (ikinci maçı çok net hatırlamıyorum ama Gs maçından sonra ceza verilmesi doğruydu) gıkım çıkmadı ama bu ceza tamamen medyanın doldurması, ulusoyun karadenizli olması ve federasyonun şerefsizliğidir.
Not: Böyle bir karar kime verilirse verilsin kesin laf ederdim. Topici açan ben olmazdım sadece...[hline]rtc
Sosyal ağlarda paylaş

Yalnız Fenerbahçe taraftarının açıklaması farklı
Bizimkilerin olduğu tribünün arkasındaki apartmandan taş yağmuru başladı ve bizimkiler korunmak için fener bayrağı açtılar ve trabzın traftarı da tahrik oldu sanki düşman bayrağı.Bunun üzerine karşılıklı küfürleşmeler olmuş ve trabzon tarafından atılan bi susutalı olayları başlatmış sorası malum zaten
Ama burda polisin ve Trabzonsporun da suçu var.Fenerbahçe taraftarının bi tarafında boşluk burakılmış çık güzel oteki tarafta hiç bişey yok iki takım taraftarları içiçe çünkü trabzonsporun düşüncesi daha fazla bilet sdatmak ve gelir elde etmek polis de izin vermemeliydi bole bişeye:yapma:[hline]Günümüzün dünyasında
Hepsi aynı hepsi ala
İsa Musa Muhammed Buda
Neyin varsa bilmiş senin!
Sosyal ağlarda paylaş

Ayrıca deplasman takımına çıkan olaylar yüzünden saha kapatma cezası verilmesi de heralde ilk defa oluyodur.Ne De olsa ilklerin takımıyız.Fb biraz iyi oynamaya başladı ya hemen engeller başladı neden acaba:???[hline]Günümüzün dünyasında
Hepsi aynı hepsi ala
İsa Musa Muhammed Buda
Sosyal ağlarda paylaş

said:
fizban, 27 August 2003 17:56 tarihinde demiş ki:
şimdi federasyon da haklı. bi maçın hasılatıyla zaten gs ve bjk nin topladığı hasılatını almış oluyoruz nerdeyse. denge kurmak istiyo tff kendince.

haklı tabi gariban, o da kendince yöntemler buluyo.

:D[hline]WtF!?!?!
Ben de bir çöpümüz var diye heryerin çöp kokmasına karşıyım...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
SM0KE, 27 August 2003 14:15 tarihinde demiş ki:
Hiç anlamadığım kısım ise sen nasıl bir babasın veya kocasın ki fener tribününün 10 metre yanına ailenle oturursun? Bu güne kadar hangi Ts-Fb maçı olaysız geçtiki bu geçsin? Mutlaka sataşmalar olacaktı...mutlaka olay çıkacaktı. E şimdi babayı kızının hayatını tehlikeye atmaktan içeri atacaklarına, terörist Fb taraftarına deniyor... Benim oğlum/kızım olsa, maça götürsem rakip takımın taraftarının en uzağına oturturum.

Suçlu baba yani. lol diyorum sadece. Abi ben maça gelcem ama fenerlilerin ordaki tribünde oturmiyim ne atcakları belli olmaz. O zaman seyirci niye gelsin kardeşim ya? Ne diyceğimi bilmiyorum bu yaklaşımın karşısında ve susuyorum.[hline]WtF!?!?!
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Solonor, 27 August 2003 18:21 tarihinde demiş ki:
Suçlu baba yani. lol diyorum sadece. Abi ben maça gelcem ama fenerlilerin ordaki tribünde oturmiyim ne atcakları belli olmaz. O zaman seyirci niye gelsin kardeşim ya? Ne diyceğimi bilmiyorum bu yaklaşımın karşısında ve susuyorum.

Heralde sen Sami Yende fener maçında olsan Fblilerin yanına mı oturursun yoksa onlardan olabildiğince uzak bi yere mi oturursun???[hline]Günümüzün dünyasında
Hepsi aynı hepsi ala
İsa Musa Muhammed Buda
Sosyal ağlarda paylaş

abi adam maç seyretmeye gelmiş lütfen adam fenerli diye adamı savunmayın ya. Adam kavgaya değil maça gelmiş. Ve tek suçu adamlara yakın oturmak mı? Tabii ki bende fenerlilerden uzak oturmak isterim, ama onların yanına oturdum diye kafama taş gelir de ölürsem bu benim suçum değildir. Burda insanlık suçu işleniyo siz hala bjk lı fenerli gs li diye bakıyosunuz. o attıkları her neyse kızın biraz daha alt tarafına gelse kör olurdu o kız. Siz hala sahanız kapanmasın diye uğraşıyosunuz. Tamam sahanız kapanmasın bence de saçma sahanın kapanması ama ordaki bir avuç insan demeye utandığım mahluğu korumayın. Yok efendim biz onların yanına oturmıycakmışız. O kultuğu adamlar niye koymuş o zaman. Polisin önlem alması lazım. Adamın durduk yerde sokak ortasında polislerin gömzü önünde kafası patlatılır mı? Hayır. O zaman stadda da patlatılmamalı. Ve eğer gerekirse futbol izlemeye değil olay çıkarmaya gelen bi grup varsa onlar dışarı çıkartılır. Ama kimse de tekrar söylüyorum o statta para verip aldığım biletimle girdiğim statta bir yere oturduğum ve kafama bişey geldiği zaman oraya oturdun suçlu sensin gibi yaklaşmamalı. Yazık.

Ps:Bunları fenerliler değil bjk ve GS liler de yapıyor. Ayıptır bir ceza bişey verilsin artık ayıptır. İlla insan mı ölmek zorunda.
Ps2: Bu ceza saha kapatma olmamalı.
[hline]WtF!?!?!
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...