Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Adsl mi Kablomu bi yardım

RedallHoor

Öne çıkan mesajlar

ADSL kullanan arkadasları goruyorum

hep sorun hep problem

kablo gıbı stabıl dııl upload hızının udsuklugunu saymıyorum bıle kaldıkı upload yukselırse adsl de downlaod u fecı etkılıyor bunuda bılmıyen kalamdı artık

kablonun guzel yanı stabılıtesı gelıyolar hattı cekıyorlar bıttı tak modemı kullan konfogurasyonuydu teknık servısıydı takılmasıydı yogunluguydu modem restartıydı log ınıydı kotasıydı

ugrasmıyorsun takıyorsun keyfıne bakıyorsun

onbın senelık herkesın devamlı telefonla konsutugu hatalr ustunden ugrasmak yerıne kablolu tv sebekesınden ınternet harıcı mudehale olmıyan bır hattan baglanıyorsu ncok gzuel oluyor bır duzen hıssı sunuyor

baglantı gıttımı kı cok seyrek oluyor bakıyorsun televızyonun calısmıyorsa hee hemen gelır dıyorsun yok tv acık net kapalıysa acıosun telefonu adam dıo burdan mdoemınıze caktım restart ı baglanır brıazdan okok cat gırıyor

kabloyu bu yuzden sveıyorum adsl gıbı bır kaos ortamı yok
Sosyal ağlarda paylaş

kablo kullanıyorum bende teknik servisi çok güzel :)
bi sorun makine değiştirince bağlanmıyo arayıp ben makineyi deiştirdim düzeltin şunu da bağlansın diyosun anca...
:P (kardeşimi oturtmuyodum da kendi makinama)
bi tane daha kötü yanı dersen modem çok çabuk kırılıyo.. (duvara atınca..) :)

edit: + bide kampanya varmı hala bilmiyorum ama 1$ a modem almaca fln vardı.. bi araştır almadan once varmı öyle bişi diye.

[ Mesaj 10 Mart 2006, Cuma - 11:01 tarihinde, LethE tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

kabloda ne gibi sorunlar çıkıyormuş? sallama sallama konuşmasanız. Gidin teknoloji olarak türkiye standartlarında araştırma yapın, fiyat performansa bakın, teknik desteğe bakın. Kablo internet önde... Bunun tartışılacak bir yanı yok. Kablo internet varken adsl almak ancak ve ancak bulunduğunuz yerde kablo internet yoksa yapılabilir ki ben beylikdüzündeki öğrenci evinde bu sebepten dolayı malesef adsl kullanıyorum. Evde ise kablo internet...

Kısacası bulunduğunuz yerde kablo internet yoksa adsl alın.
Sosyal ağlarda paylaş

Coldshadow ne bu şiddet, ne bu celal :) azcık sakin ol. Ben 512k adsl kullanıyorum kendi kulanım gereksinim açısından memnunum ve bana yetiyor. Adsl gelecek için çok daha iyi bir yatırım olarak gözüküyor çünkü adsl2 denen bir şey var.

Diğer ülker konusuna bence hiç girmeyelim bile, acınacak/gülünecek haldeyiz. Adamlara göre biz 56k hızında bağlanıyor gibiyiz eheh... Biz burda 512k iyi derken onlar 10mbit ile bağlanıyor, biz nette surf ederken onlar atlantik okyanusunda dünya turu atıyorlar (böghh çok kötüydü biliyorum :D).

Böyle hükümet ve telekom ile de hiçbir yere varılamaz zaten...

just my 5 cents...
Sosyal ağlarda paylaş

Arloth adsl'ye hala nasıl güvenebiliyosun hayret ediyorum. Bu kadar fiyaskodan sonra adslden gelecek beklemek. ilginç. hiç adsl baglantım olmadı benim. kablo aboneligi yaptıracagım sırada herkes bana adsl düşünmez misin diye sordu cunku 2 katı fiyat farkı vardı nerdeyse. ama kablo ile ne kadar dogru tercih yaptıgımı görüyorum uzun zamandır.
Sosyal ağlarda paylaş

güveniyorum demedim, iyide demedim sadece ihtiyacımı karşılıyor. türkiyeye geldiğinden beridirde adsl kullanıyorum. Şuanda kablo ile adsl arasında bir fark göremiyorum ben ne fiyat olarak nede hız olarak 3 aşağı 5 yukarı aynı şeyleri vaat ediyor her ikiside. O büyük fiyasko benide çok üzdü ama napayim, internet kullanıyorum ve başka uygun bir alternatif şuan türkiyede göremiyorum.

Edik-büdük: O zaman neden adsli tercih ediyorsun diyeceksen;

Daha yeni teknoloji, adsl+2 potansiyeli var ilerde, wireless modemleri kablo karmaşasından kurtarıyor beni(kablo da wireless modem var mı/yok mu bilmiyorum).

[ Mesaj 10 Mart 2006, Cuma - 15:59 tarihinde, Arloth tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...