Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

[GuildHall] Rebel PA - Eclipse

abc

Öne çıkan mesajlar

ben öncei eclipse kapışmasına da atliyim, abi herkes eclipse atlıycak, gerçi daha oyun herkeste yok, türkiyede satılsa ztn anchorheadde dolaşırlar tavada mon calamari eküh eküh, lamer, lag gibi sözcükleri yazıldığı gibi telafüz ederek, net cafe usülü yani ben ne bilim ben seni üzdüm sen beni üzdün üzdüler üzdü üzüldüler şeklinde, bilmem anlatabildimmi[hline]Chibi Maymunlar Dünyayı Ele Geçirecek ve muzlar tükendiğinde bizi(!) yiyecekler, yani sizi, ben de onlardanım
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Karate_Chop, 08 September 2003 23:27 tarihinde demiş ki:
bide adamın fantazi karakteri insanlara şş abi bi slays etsene benim sialhı diye sesleniosa olur herif belki magandayı oynamak istio

tabi diyebilir. ama adamın oynadığı karakter bir imparatorluk subayı ise, ya da ne bileyim çocukken işkence gördüğü için içine kapanık konuşmayan biriyse bunu demesi tuhaf kaçar.
Genelde bizde önce laf edilyiyo sonra rp ye uyduruluyo.
"ne yani çıplak dolaşan kraliyet muhafızı olamaz mı? belki bunun kraldan özel izni var?"
"ne yani bilgisayarımı upgrade edicem diyemezmiyim? belki bu karakter gerçek hayatta bi bilgisayar oyununda yaşadığını düşünüyor ve paranoid hayaller görüyor?"
herşey mümkün tabi ama hepsi de yutulmaz :)
yutulmaması da çevrenizdekilerde kaknem bi tad bırakır.
Ha çevredekilerde tad bırakıp bırakmamak umrunuzda değilse zaten rp yapmazsınız ve rp yapılan ortamlardan (genel saygı gereği) uzak durursunuz. Ama belki sizin karakterinizin ailesi küçükken RPciler tarafından öldürüldüğü için RPcilere nefret duyuyor ve kasti olarak heryerde RPlerini bozuyor olabilirsiniz değil mi? mümkün :)
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Gunn, 09 September 2003 03:44 tarihinde demiş ki:
said:
Karate_Chop, 08 September 2003 23:27 tarihinde demiş ki:
bide adamın fantazi karakteri insanlara şş abi bi slays etsene benim sialhı diye sesleniosa olur herif belki magandayı oynamak istio

Ama belki sizin karakterinizin ailesi küçükken RPciler tarafından öldürüldüğü için RPcilere nefret duyuyor ve kasti olarak heryerde RPlerini bozuyor olabilirsiniz değil mi? mümkün :)

İki forumdur kopuyorum valla :)[hline]Lott Ifock of Eclipse
Death is more universal than life; Everyone dies but not everyone lives.
Sosyal ağlarda paylaş

Revhas'ın fikirlerine tamamen katılıyorum. Benimle birlikte bir çok kişinin de aynı düşüncede olduğuna inanıyorum. En yakın zamanda bir toplantı yapıp bu kouların çözüme kavuşması gerektiğine de inanıyorum....[hline]Sgecca-Wookiee-Smuggler
Spy Network-Instructor
Eclipse
Sosyal ağlarda paylaş

said:
revhas, 09 September 2003 15:30 tarihinde demiş ki:Ayrıca Dark Legion'dan memnun olmayan üyelerin yeni kurulucak PA'ya gitmeleri beni ayrıca mutlu eder.[hline]Revhas, Human, Pistoleer, Smuggler, (Eclipse)

Bu nedir şimdi? Ben size hiç memnun değilim loncadan, u suck gibi birşeyler söyledim mi? Dayanışmanıza hayranım fakat benim istediğim farklı bir tarz. Ben sizin için dostluğun önemli olduğunu sanıyordum revhas? yoksa öyle değil mi? yoksa ben rebel olunca git istemiyorum seni pis asi mi diyeceksin?

Peh.[hline]Lott Ifock of Eclipse
Death is more universal than life; Everyone dies but not everyone lives.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben genel olarak söyledim sana söylemek istesem lott yazardım. Ayrıca dostluk ayrı bişey sonuçta burda bir oyun oynuyoruz. Seninde dediğin gibi aslında birazda olsa RP yapılmalı PA larda böylece insan daha çok zevk alabilir ve kendini starwars evreninde azda olsa hissedebilir ama sizin dediğiniz gibi strict rp olması bence yanlış sadece ortamı biraz daha ciddi ve disiplinli bir hale çevirmek gerekli. Olurda sen Rebel PA ya katılırsan zaten oyun içinde dostluk arkadaşlık gibi bir durumumuz olması son derece saçma olur çünkü zaten bizim amacımız evreni sizin gibi teröristlerden temizlemek :) oyunun zevkide burda. Futbol gibi düşün sahada rakip saha dışında dost![hline]Revhas, Human, Pistoleer, Smuggler, (Eclipse)
Sosyal ağlarda paylaş

bende suna bir ekleme daha yapmak istiyorum. revhas rebel pa olsaydı onunla beraber kesinlikle takılmazdım o sadece oyun icinde ister rp diyin ister kural deyin farketmez yani bazı noktaların oyle kalmasi gerektigine inanıyorum. eger rebel sen rebellarla takıl eger imperialsan imperiallarla takıl. ben burada buna onem veririm birtek bir de pa icerisinde kim olursa oldun eğer benden rutbeliyse onun sozunu dinlerim ister emir versin ister rica etsin....[hline]Sgecca-Wookiee-Smuggler
Spy Network-Instructor
Eclipse
Sosyal ağlarda paylaş

şimdi bi rp var bi power play var
rp yapan abuse edip hızlı lvl alan yada kıçı çürüyene kadar lvl kasan(aka ben) bi adam deildir
herkesin stili var
ben power play severim çabucak tavana vurmayaı yeğlerim zamanım varsa
ama stil bu bazısıda rahat rahat lvl almak ister gezmek tozmak ister ben sağlam bir camp spot bulup orda kasıyorsam bazı adamlarda dünyanın öbür ucuna gidip sırf ilginçlik olsun diye orda kasar
ha ben çabuk lvl alırım ama canım sıkılır bi yandan tv izlerim paso afk olurum vs dier adamda hiç sıkılmaz muabbet eder vs tek fark ben max yapınca karakteri zevk almaya başlarım o adam bi süre sonra sıkılır yada sıkılmaz olay bu tarz bu bazısı pvp sever bazısı pve bazısı crafter char sever bazıları eclipse de oynar bazısı kettemoore da bazısı ahinzi de cartta curtta
burdaki kimseyi bağlamaz o ben oyuna paramı ödüyorsam istediğimi yaparım oyunda ve orda kalır şerefsizlikte yapabilirim yada etrafa herşeyimide saçabilirim bana kalmış sırf ırkımdan yada buraya girmemden dolayı bir serverda oynıycam yada birilerine yardım edicem veya kazıklamıycam diye birşey yok
başka bir amerikalının oyundaki tüm parasını bir amerikalı çalabilir bir diğeride para verebilir bu hiç kimsenin özel hayatında şerefsiz olduğunu göstermez yada çok cömert
bu ülkede 2 türk ilgili bir şey yaparsa illa bi bağları olmak zorunda lisedeki adam başkasına sizin okulda bu var tanıyormusun diye sorar
iş hayatında iş isteriz
online oyunda yardım sadakat;toplumumuzun eksik bir yanı herkez yardım sever adeletli yada senle oynamak zorunda deil ben bir amerikalıya ne kadar saygı sevgi gösteriyorsam türkede aynıdır ırkı değiştirmez sonuçta oda insan sende
fakat benim online oyunlardan deneyimim türkler asla anlaşamaz illa bir bit yeniği çıkar dediğim gibi toplumdaki bu tanıma kaynaşma olayı yüzünden aile şirketine dönen guildler yada amca oğlunun kayırılması gibi şeyler gördüm ve çok iyi insanlar tanıdım çoğuyla hala görüşür konuşurum fakat
benim şahsi görüşüm türklerden uzak durmaktır herkes birşey bekler yada ister genelde,
kimseyi suçlamıyorum burda toplumumuzdan gelen bir bireysellik eksikliği,gruplaşma var iyi kötü o kişilere göre değişir(eh benim fikrim belli bence çok kötü birşey)
fakat dediğim gibi tüm türkler kötüdür diye bir kavram yok suratını görmediğim insanların bana oyun almakta yardımcı olduğunu biliyorum (ha amerikalılarda oldu o ayrı ) yada bana item¶ verdiğini
ama zaten benim bunları yazmama gerek bile yok burdan bile belli oluyor kim iyi kim kötü demiyorum herkesin kendine göre doğruları var ama şurda oyunu oynayan 5 türk olsun 1. gün çıkmassa ikinci gün kavga çıkıyor o yüzden bu kadar şey yazdım biraz düşünün üzerinde neden amerikalılar böyle çocuk işi kavgalar yapmıyor[hline]karga theurgist of the theurgists
Hatun ooc Cleric
Rojon minstrel for all

[Bu mesaj Glatheros tarafından 09 September 2003 18:10 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Tatilim süresince bilgisayar olmadığından sonradan görüyorum bu forumu.Neyse benim şöyleyeceğim şudur,memnun değilseniz kimse sizi zorlamıyor.DL nin gidişatı size ters mi düşüyor?Basit, "/tell Eaglef ayrılmak istiyorum".Biz PA yı kurarken 4 kural koyduk,imperial olunacak,bir disiplin olacak(ki DL üyeleri bilir sadece savaşlardadır), PA içi ekonomik düzen ve serbest RP.Bunları her yeni girene anlattım ve kabul ettiler.Bunları yaşayıp da beğenmediyseniz yukardaki dediğimi yaparsınız bu kadar basit.

RP kavramı şöyle,ben elimden geldiğinde geziler,faction pvp/pve ye destek verdim.Ancak daha ilk tatbikatta(Lok Volkan),neden buraya geldik,clonlanamadım 3 saat geri koştum vs vs gibi şikayetler geldi.Bizim o gün oraya gitme sebebimiz grup kordinasyonu sağlamak ve daha önce görmediğiniz bir yeri göstermekti.Kaldı ki SW dünyasındaki tek volkandı o.

Faction savaşları konusuna gelince koordineli olarak saldırı hiç bir zaman gerçekleşemedi çünkü hiç bir zaman 2 takım da oyunda aynı anda bulunmuyordu.Bunun yerine ufak pvpler yapıldı ki katılanlar oldukça eğlendi.

Faction dungeonlar oyunun rp kavramının bir parçası ancak buralara gidememizin sebeplerinden biri bio engineer commando gibi sınıfların PA mızın içinde bulunmamasından kaynaklanmaktadır.Eğer karakterinizi o yöne geliştirirseniz gidebiliriz tabi o ayrı.

Yukardaki sistemin nedeni PAmızın içinde RP isteyenler,pvp isteyenler,powergamerlar karışık.Hepsini aynı anda mutlu etmek imkansız.Ancak en yakın sistem buydu.

Ve Lott,Dark Legion yukarda söylediğim nedenden dolayı Noldor gibi strict rp guildi olamaz.Kimseyi sen RP yap yoksa atarım diye zorlayamam,isteyen rpsini yapar isteyen geyiğini önemli olan insanların birbirleriyle olan dostluğu.Ve orda "belki de.." hiç olmayacak,sonuçta bir işe başladım ve o işi sonuna kadar devam ettireceğim,ne başka PA ya geçmek nede başka PA kurmak gibi bir düşüncem yok.

RP hakkındaki genel düşüncem,eğer yabancı alımları başlarsa inglizce ortak dil olursa tamam rpnin anlamı olur.Çünkü herkes anlar o zaman.Ama biz aramızda Türkçe rp yaparsak dışarıdaki insanlar bönbön bakacaktır.Sonuçta bir anlamı olmayacaktır.

Neyse sonuçta şöylediğim şudur,eğer birisi derki ben ayrılıyorum rebel PA kuracağım,yada başka PA ya geçiyorum,buyursun geçsin fikrine saygı duyarım.[hline]Eaglef Ifock of Eclipse,Dark Legion
Web: www.darklegion.gen.tr
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...