Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

paticik hamachi grubu

Dragonmax

Öne çıkan mesajlar

arkadaşlar ben de yeni öğrendim ne olduğunu falan.. çok hoş bişey.. bununla ilgili açıklayıcı bilgiler nette var ama ben burada netten bulduğum kayn akları derlemek istiyorum. böylece pati topluluğu olarak kendi ağlarımızda beraberce oyunalrımızı oynayabiliriz..

hamachi nedir:

hamachi internet üzerinden arkadaşlarınızla oyun oynayabilmedir.aynı internet cafedeymiş gibi başkalarıyla oynayabilirsiniz.amaaa!!dikkat etmeniz gereken noktalar vardır;

-firewallar[güvenlik duvarı] kapalı kalmaz ise oynayamazsınız.
-internet 56k modem ise oynamanız acayip zorlaşır.
-hamachi yoksa oynayamazsınız.
-hamachi de listenizde olmayan kişi(ler) ile oyun oynayamazsınız.
-antivirüsler[kaspersky, anti-vir, avast! v.b.] kapalı değil ise oyun oynayamayabilirsiniz.
-bu listedeki oyunları oynayabilirsiniz.başka oyunları oynayamazsınız.özellikle gta serisini hamachi ile oynamayı denemeyin ; zaman kaybı.

hamachi'de ağ kurma

ağ kurmak için:

bir ağa girmek için de:

arkadaşınızın size verdiği ağ adını "ağ ismi" kısmına girin.arkadşınızın size vermiş olduğu parolayı da "ağ parolası" kısmına yazın.ve "bağlan" a tıklayın.

hamachi download:

hamachi 0.9.9.9 türkçe - 633 bytes

hamachi 1.0.0.35 en - 730 bytes

kaynak

Sosyal ağlarda paylaş

nfs underground 2 nin hamachi de oynanması:
[spo id=5332247]genelde
karşılaşılan sorun oyuna girememe.

bunu nasıl çözeriz?
------------------------------------

1.silobby girememe sorunu; diğer arkadaşlarında bahsettiği gibi server. cfg olayı
yani c:nfs2 klasörü içinde olan server.cfg değiştirmek server.cfg yi not defteri ile birlikte açıyoruz ve içindekilerin hepsini silip içine aşağıdakileri kopyalıyoruz.

#
# the server sends a ping message to the client every pingtime seconds
# and the client is expected to respond within pingwait seconds or
# the server considers the connection to be dead and the client is
# logged out.
#
pingtime=20
pingwait=30

#
# a client can only be idle for timeidle minutes before it is
# automatically logged out. even if a client is not idle it can
# only be connected for a maximum of timemaxm minutes.
# either/both values can be set to 0 to mean that the server will
# not timeout the client.
#
timeidle=0
timemaxm=0

#
# limits how many times per second the lan server will service requests.
# lowering this number will increase game performance for slower computers
# at the expense of sluggish response time from the server. valid range is
# 1-1000.
#
lan_throttle=30

##---------------------------------------------------------- --------------
## do not change anything below here
##---------------------------------------------------------- --------------

account=1
master=1
slave=1
redir=1

#
# this line allows the server to determine on what interface to listen for
# connections. it can be any publicly routable ip address (this is the case
# even if the host is on a lan that is isolated from the internet). there is
# no communication attempted with the ip address listed here.

bunları server.cfg dosyasına kayıt edip not defterini kapatıyoruz.

--------------------------------------------------------

2.sorun ise ;

lobby giriyorum ama oyun gözükmeme sorunu bunuda şöyle çözüyoruz oyunu kuran host la filter ayarlarınız aynı olack aksi halde onun kurmuş olduğu oyunu göremezsiniz. oyunun türü drag mı yoksa kaymamı yoksa vs. yapın 4 madde zaten o bölüm ing. olan lar için örnek : drag ,none,yes ,yes yapın eğer host drag kurmuşsa

3.sorun ;güvenlik engeli takılma

buda sorunlar arasında geliyor eğer bunları yaptınız hala giremiyorsanız oyuna güvenlik duvarı geçit vermiyordur yada virüs programınız....
güvenlik duvarını kaplı yapıp birde virüs programını kapatın.

normal şartlarda
oyunun açılışını tarif edeyim .

yeni kullnıcılar için
------------------------------------------

-oyunu açtık
-lan kısmına giriyoruz
-looking for lan servers... yazacaktır cancel a kesinlikle basmıyoruz.
-girince sağ altta "host lan server" a tıklıyoruz.
-enter name diye bir yer geliyor buraya nick imizi yazıyoruz ve enter a basıyoruz.
-girince üstteki lobby e tıklıyoruz ve oyunculardan biri sol üstteki "create game" e tıklıyorlar.tıkladıktan sonra sürekli enter'a basıyoruz...enter'a basınca başka bir menüye atlamazsa orda kalın.
-arkadaşınız s,z bu işlemleri yaparken lobby de sürekli yukarıdaki refresh tuşuna bassın.sizin adınızı görünce size tıklasın ve biraz sonra oyuna girer.create game e tıklayan arkadaşımız start race der ve oyun başlar...[/spo]
Sosyal ağlarda paylaş

age of empires 3 ün hamachide oynanması:

önce şu patchi çekiyorsunuz tıkla
sonra hamachi ip'nizi seçin aman 10.0.0.33 ü seçmeyin start deyin oyuna girecek sonra multiplayer'dan lan'a basın tekrar oyunun anasayfasına atarsa birdaha basın olacaktır.host game derseniz kendiniz kurarsınız eğer listede isim varsa bir tane isme bir tanede join game'e tıklayın...
Sosyal ağlarda paylaş

cs 1.6 nın hamachi de oynanması:

önemli not! hamachi de cs ye 2 den fazla kişi girince, kuran kişi haricinde herkes oyunda donmaktadır. bu sebeple üzülerek söylüyorum ki, 1vs1 yapıcaksınız oyununuzu..
oyunu kuracak kişi new game'e tıklar ve haritayı seçer..oyuna girecek olan kişi find servers'a tıklar ve lan sekmesine gelir.burada oyunun ismini görür ve üzerine çift tıklar.ve oyuna girer; oynarlar..

eğer class c hatası verirse nasıl çözeceğiniz bu linkte

[ Mesaj 28 Şubat 2006, Salı - 02:15 tarihinde, Dragonmax tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

red alert 2 nin hamachi de oynanması:

öncelikle 1.006 patch olması gerekir.

1. hamachi programini kurun
2. mumkunse ra2 1.006 patchini kurun (bu olmzsa olmaz degil ama gördügüm odur ki nette herkes bu versiyonla oynuyor, versiyonlari ayni olmayan kullanicilar beraber oynayamazlar)
3. ag baglantilarima girince orada i p x iletisim protokolunun yuklu olmasi gereklidir. degilse "yükle" butonuna basarak iletisim kurallari sekmesine tiklayip i p x protokolunu yukleyiniz.
4. bu i p x / s p x yazan yere çift tiklayini ve açilan pencerde üstteki kutucktaki "iç ag numarasi" degeri 0000000 olacak. altta ise "çerçeve türü" degerini 802.2 yapmalisiniz. alttaki sekme yani "ag numarasi" degeri normalde 00000000 dir ama siz onu 00000001 yapin yani sonundaki sifiri bir yapin.
5. baslat / çalistir / c m d . e x e açilan dos pencersine "ipxroute config" yazin enter' a basin. asagida "hamachi" yi goreceksiniz. onun saginda "dügüm" yazan kolonun altindaki degeri (hamachinin de karsisinda oluyo tabii bu deger) bi yere not edin. ardindan oyuna girin. red alert / options /network 'e gelin. burada en üstte sayilarin oldugu bir kutucuk olacak. bu kutucuga tiklayin ve az önce not aldiginiz sayi buradaki seçeneklerden birisi olmakta ve o numarayi seçin. hepsi bu kadar. tabii arkadasniz da ayni ayarlari yapacak.
6.oyuna girince ana menüde network'e tıklayın." your name " yazan yere nick'inizi yazın.oyunculardan biri new ( ya da create)e tıklasın.ve beklesin.oyunculardan biri new e basınca diğer oyuncuya haber veriri haber verince diğeri join e basar.ve bağlanınca new e basan oyuncu " start game " e basar ve oyun başlar.

[ Mesaj 28 Şubat 2006, Salı - 02:18 tarihinde, Dragonmax tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

hamachi de generals oynamak:

zero hour un 1.04 u.pdate ini ve gerekli patchlerini kurduktan sonra oyunu çalıştırın...

options a basıp online ip ve lan ip nizi 5 ile başlayan ip ler olarak değiştirin refresh nat a basın apply diyin...

multiplayer a basın sonra network e basın, herşey yolunda gittiyse arkadaşlarınızın nicklerini görmeniz lazım...

önemli not: hamachi de multi oyun oynarken orjinal c keye ihtiyacınız yok, bunu da söyleyeyim de, raat raat oynaşın işte..
Sosyal ağlarda paylaş

linux için hamachi:

indir

-------

uyarı:

hamachi windows veya linux versiyonları farketmeksizin, kurup kaldırıldığı zaman, değişen hiçbirşey olmuyor.. eski ayarları nick name i ve ip yi yine bulup kullanıyor.. bu sebeple ilk başta ayar yaparken en doğru şekilde yapmaya çalışın..

[ Mesaj 28 Şubat 2006, Salı - 02:33 tarihinde, Dragonmax tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

generals için hamachiye bile gerek yokta ben battle for middle earth oynayamadım. bi bilgisi olan varmı acaba? arkadaşla açtık oyunları hamachileri, girdik lan gameye ben arkadaşın ismini gördüm açtığı sunucuyu gördüm fakat girmeyi deneyince connection timed out veriyor aynı şekilde oda bana. sorunun kaynağını bilen varmı?
Sosyal ağlarda paylaş

swat 4 için girişmiştim zaten bu işe.. oynayalım ancak ben de yeni yeni çözüyorum hamachiyi.. internette deli gibi araştırıyorum her tür sorun ve çözümünü. her tür oyunun nasıl oynandığını.
sanıyorum hep beraber bu işin altından kalkıcaz. artı her gece 23:30-sabah 03:30 swat 4 e hazırım :)
Sosyal ağlarda paylaş

sadece swat 4 için kurmadım.ama swat 4 zamanını belirleyelim söyleyeyim team leader'im redogski'le xenocide'yi alırım redogski red team xenocide blue team olur.bu arada heroes 3'ü atarsan iyi olur ne kadar sürer link vericeksen ver p2p zor olur.
forumum ise http://s11.invisionfree.com/pati_hamachi_forumu/
oldu burdan hamachileriz.

[ Mesaj 28 Şubat 2006, Salı - 22:20 tarihinde, SadGamer tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...