Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

köpeğinin kulağını kestirmek...

Redogski

Öne çıkan mesajlar

kulak kesimi, kırsal kesimlerde köpeklerin kavgasında parçalanmasın diye yapılıyor diye biliyorum.
kuyrusa sağlık açısından dır.

kangal gibi hayvanların kulak kesimi hiç hoş durmuo, yazık hayvana ezik bir hava katıyor.

[ Mesaj 24 Şubat 2006, Cuma - 17:49 tarihinde, Aykan tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
kuyruk kesimi bazı köpeklerin cok asırı sallaması ve ortalıgı yıkması ile saga sola kıstırmaları nedeni ile yapılıyor

köpeğe cok acı veriyor mesela apartmanlarda yasayanlar asansör kapısına köpegin kuyrugu sıkısma riski oldugundan kestiriyorlar

kulak kesimi köpegin daha sert görünmesi için genellikle boxer rot pitbul doberman cinsi köpeklere yapılıyor ama bence saçmalık

kuyruk kesimi ise gerekli bişi ama erken yasta yapılmalı sonra psikolojisi bozulmasın köpegin :)

tabi kol kadar ve güçlü kuyruklu bi boxer alıp evde beslemek isteyen kuyruk kestirmezse kendi bilecegi iş, kırılmadık eşya kalmıyo :)
Sosyal ağlarda paylaş

kuyruğu kesilen köpeklerin denge sorunu yaşaadıklarını biliyorum. köpeğin arka tarafı yürürlen yamuk gidiyo. bunu bi veteriner söylemişti galiba. kulak kesimi de bizim köyde bayağı yaygın. boğuşurken köpeğin en az zararı alması için yapılıyor. ama mikrop kapma olasılığı çok yükesek.
Sosyal ağlarda paylaş

arkadaslar. doberman veya rott tarzi kopekleri evinizde besliyorsaniz , kulak kesimini gectim , fakat kuyruk kesimi gerekli bisey.

cilgin gibi salliyorlar kuyruklarini , diger irk kopeklerin aksina bu irkin kuyruklari gercekten cok sert. sopa gibi yani.

ve evin icinde ciddi yaralanmalara neden oluyor. yani neler duyuyoruz. ve bu yaralanmalar belli bi yastan sonrada kolay kolay iyilesmiyor ozellikle kuyrukta.

ben kendi dobermanimin kuyrugunu kestirecegim , cunku evde besliyorum ve ileride yaralanmasini istemiyorum.

terchi meselesi , bu kadar. bu tartismanin sonu gelmez cunku hehe.
Sosyal ağlarda paylaş

bende tam 8 köpek var bunlardan biri doberman ve ev içinde...biz karşıydık ailece kulak ve kuyruk kestirmeye fakat benim şeker kızım her gün o uzun ve kırbaç gibi kuyruğuyla bir şeyler deviriyor veya kırıyor...

bu tercih meselesi,ben kestirmeye karşıyım ikisinide...cinsi ne olursa olsun bence anlamsız...

bu arada tek bir ihtimal de kestirebilirim oda olur ya çoban köpeğidir açık havada başka köpekler vs. ile kavga etme olasılığı vardır orda işin rengi değişir kanımca..
Sosyal ağlarda paylaş

"dur oğlum sen o kuyrugunu sallayıp acıtma, biz onu kesiverelim"
ehueh.

av köpeklerinin kuyruk kesilir misal.arazide diken, pıtırak vs. toplamasın diye.çoban köpeklerininde kulak kesilik.kurt tutup kulagını yemesin diye.
dövüşen köpeklerinde kesilir kulak, kuyruk.karşı taraf tutup yemesin diye.
ama dynamick'in verdiği örnek beni benden aldı."asansöre sıkışma ihtimalinden dolayı"" yok artık. bi sahip olamıyosan köpeğine asansörde bacağınıda kaptırtırsın.
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
sadece asansöre sıkışma diye algılar isen örnegi zaten sen kendini kendinden almak için geç bile kalmışsın fistancım
kapı dolu heryer evlerde
boxer besleyen bir komsumuz vardı onlada konusurken sormustuk neden kestirmiştiniz kuyrugu diye
kuyrukları balta gibi saga sola cok sallıyorlar
özelikle boxerlar acaip enerjik duramıyo yerinde vücudun heryeri oynuyo.
kapılara kıstırıyorlarmıs kuyrukları ve feci canları yanıyor
saglık sorunu olmasın diye kücükken kestirmşler.

birde cok sakar köpek kuyrugu sallarken fütursuzca saga sola carpıyor. sen nekdar hakim olmaya calıssanda kaç sene birlikte yaşayacaksın o dikkati 10-15 sene kesntisiz gösterebilcek misin. ne olur ne olmaz diyede önlem olarak yapılıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

labaratuvar da köpek yaparsan kulağınıda kesmek zorunda kalırsın bi tarafını da. bunu normal karşılayan arkadaşları şiddetle kınıyor ve petipet'i terketmelerini ziyadesiyle istirham ediyorum... ayrıca ses tellerini aldırma olayına gülen arkadaşın petipet'te ne işi var. burayı hayvan severlerin yeri sanıyordum...

[ Mesaj 27 Şubat 2006, Pazartesi - 03:03 tarihinde, maxkin tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...