Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Akor Çalmada Yardım!

fixmen

Öne çıkan mesajlar

valla bi kere sol el parmakların için gerçekten üzüldüm.. ;) adam akıllı öğrenene kadar bikaç kez deri değiştirecekler.

Ritm konusuna gelince.. Kendin halledersen halledersin, başkası yardım ederse daha çabuk kaparsın ama bence müzik kulağının gelişmesi için kendin kas, şarkıları dinlerken ritmlerine dikkat et. Zamanla oturur,merak etme. Benim de 3 sene önce ilk gitara başladığımda bare basmakla başım dertteydi, şimdi canavar gibi (!) çalıyorum..(hoş hala solo konusunda pek yol alamadım ama... beceriksizim heralde, millet 2 senede satriani olduğuna göre :D)[hline]I can forgive and I'm not ashamed
to be the person that I am today..

Staind - So Far Away
Sosyal ağlarda paylaş

2 aydır özel gitar dersi alıyorum. Akorları basabiliyorum ama bazı akorlar arası geçişlerde zorlanıyorum.

Özellikle bare basmak ve doğru düzenli ritm tutmak zorluyor beni. İkisi için de zaman lazım. Ritm için kulak da çok önemli.

Mesela çalarken söyleyemiyorum. Söylemeye çalışsam ritmi kaçırıyorum, kulakla ilgili şeyler bunlar. Çalarken başka işle uğraşan arkadaşlarım da var. Koordinasyon biraz da, ama zamanla düzelir yine de.

En önemlisi, çalarken yapamadığın şeyler kafana takmayacaksın. "Hayatta yapamam" dediğiniz şeyleri çok rahat yapabileceksiniz zamanla. Denedim gördüm. Kolay gelsin.[hline]Pretty women make us buy beer,
Ugly women make us drink beer.
[Al Bundy]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...