Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

merchant hack ve işte kanıt.....

DiABoLiK

Öne çıkan mesajlar

evet arkadaşlar yazıcaktım. ama müsait değildim ve sık sık bu olaylar yeniden yaşanmaya başladığı için yazmaya karar verdim. az sonra ekleyeceğim resimdeki kişi ve tayfası bu işi yapan insanlardır. şu an nicki aynı yada farklı olabilirler. bir çoğunuzun aslında başına gelmiştir. ama farkında olmadan lagdan yanlış yazdık diye üzerinde eminim durmadınız. konuyu kısaca anlatayım sonrada benim başıma geleni. bir yazılım sayesinde datalara giriyorlar ve sizin merchanttaki iteminizi çekiyolar okadar yüssüzlerki anlaşılmasın diye oaly duyulup patlamasın diye genelde onda bir fiyata çekiyorlardı. mesela siz 100m lik bir item koyduysanız bunu 10m ye çekiyolar siz kendinizi yırtsanızda aldığınız tek cevap "kardeş yanlış yazmışsın adamda çekmiş dikkat etseydin" ouyordu. bir süredir kayıptı bunlar dün bir iki arkadaş bir kaç şey yaşamış ve yaşananları duyduktan sonra artık yeter diyerek konuyu buraya taşıyorum. şimdi gelelim benim bu olayı yaşama şeklime tam 1,5 sene önce eslantta yaşadım chitinlerin 2.5m ye zor satıldığı 10m parası olanın zengin sayıldığı gb sahiplerinin saygıyla kabul edildiği zaman mge charımla 3 saat kasma sonucu iki kukry düşürmüştüm fiyat ozamanlar bir tanesi için 2m civarıydı hem fazla beklemek istemediğim için hemde para yeteceği için 1.6m den satışa koydum. şunu özellikle belirteceğim. önce birinin fiyatını yazdım. sonra fiyatı taratarak diğer iteme yapıştır yaptım. yani anlayacağınız fiyatı elle yazmadım. defalarca kontrol ettim şunun için ayrıntı veriyorum. biri çıkıpta "aga 0 eksik koymuşsun adamda gelmiş almış burdan adama çamur atma hede hödö" denmesin diye. sonrada pazarı kurdum. o aralar herşey böyle koay satılmıyor. biri geldi aramızda bir konuşma geçti kendisi tanesi 1.2 m den ikisini ver dedi. benim aslında pek satmayada niyetim yoktu. amacım pot parası kurtarmak. yani birinin satılması yetecekti. o an makinada bi donma oldu. adam "sen bilirsin dikkatli ol dedi" bir anlık yerimden kalktım ve geldiğimde soldaki kukrynin 160 k dan o anda çekildiğini gördüm. hemen merchantı bozdum. iş işten geçmişti. işin ilginç tarafı soldaki çekilmişti sağdaki duruyordu. yani soldakine yazdığım fiyatı kopyalayıp sağdakine yapıştırmıştım hata olsa yapıştırmada ikiside 160k olurdu kaldıki olaydan bir iki dakka önce bir adamın tekine 1.2m den ikisini almak istemesi fiyatımın doğruluğuna işaretti. yanlış olsa o çeker diğerinide alır giderdi. tabi forumlara yazdım bir ara adamın geçici oalrak bannlandığını duydum ve üzerinde durmadım. şu an yine piyasaya düşmüşler sanırım merchanttaki satın alan kişinin belli olmaması neticesi eylemlerine devam ediyorlar. olay gerçekten çığrından çıkmış gibi görünüyor bazen yetkilili görünenler ilgileniyor bazende yanlış yazım yani 0 eksik diyorlar aşağıya şimdi resmi koyuyorum. başınızdan bu tarz olay geçenlerin birdaha geriye dönüp düşünmeelrini istiyorum. çünkü aklıma gelen şu beni lafla oyalayıp bir an dikkatimi dağıtıp birşey atmaları çünkü o an makina bir iki saniyede olsa dondu. sonrada bir iki dakka içinde de kukry çekildi. tamam item küçüktü üzerinde durulmadı. ama real parayla +8 sharda 250$ /+8 iron bowa 300$ ödeniyor. ya bu tarz birşey gitseydi. lütfen sizlerden olayı çürütücü değilde yapıcı yorumlar bekliyorum. yani "aga öyle şey olmaz adama çamur atma" demeniz yerine böyle birşeyin olabileceğini ve önlemler konusunda yapabileceklerimizi bence burda tartışalım. yoksa emin olun okadar paronayak olacağızki değil artık tezgahlarda işe yarayan item. silan bone bile göremiyeceğiz.

işte resim kanıt mahiyetinde :

http://img203.imageshack.us/my.php?image=hrsz3zi.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

necro ve 256 siz her oynadığınız an video mu çekiyorsunuz yoksa sizlerde bu işi yapan bir takım zihniyette insanlarsınızda çürütmek için "aga video diyorsunuz" oldu başka. arkadaşlar bakın konuyu 15 ay önce yaşadım. bu olay eski adonisten beri var. daha doğrusu ordan banllanan adamlar buraya gelip burayı kirlettiler. türkmü lafına gelince evet adam türkmüş. kaldıki trade hack ta ozamandır hala süregelen bir konu yani konu ko çıktığından beri var neden yazmadığıma gelince giden item ufak yani bir kukry ama şu zamanlarda zaten bir bug var yani alan kişi ismi görünmüyor saçma sapan karakterlerle görünüyor. bunu fırsat bilip şu anda işi azıtmış durumdalar bir şu konu var +8 shard / +8 iron bow realde 250$ / 300$ arası fiyata satılıyor. birgün başınıza gelirse ve giden item benimki gibi kukry değil +8 değerli bir item olursa nedeni sizin yazdığınız eksik sıfır yada sıfırlar olmayabilir. bence konu gerçekten derin yani bir düşünün belki sizinde başınızı yakmış sonrada "tüh be sıfırı eksik koymuşuz" dediğiniz bir an bile olmuş olabilir yada burda "aga şu itemi şu fiyata aldım" diyip övünen belkide o yolu yapmış biride olup burda kimde ne var kimde ne yok diye araştırmış olabilir. hiç görmedikmi şöyle topicler açılmadımı "uniq itemi / +8 ve üstü itemi olan yazsın" diye topicler açılmadımı. birçok insanda hava atmak için ellerindekini yazdı. ya burası vasıtasıyla kimde nevar araştırması yapıldıysa ve paticik alet edildiyse. tamam belki aşırı kötümserim ama trade hackle beraber böyle bir olay var ve halada çözülmüş değil. kim ne derse desin sonuç şunu derimki emin olun eğer bu olaylar patlarsa değil uniq +8 ve üstü yemin ederim tezgahlarda bandicot bile bulamıyacağız.

saygılarımla....
Sosyal ağlarda paylaş

trade hack nasıl oluyor peki ne malum belkide şifreyi öğrenmişti oyundan çıktıığm bir an şifreyi resetlemiştim. o ayrı bir konu. bide düşün charım hiç birşeydi yani milyonlarım yoktu günü kurtarmak pot parası çıkarmak için oynadığım dönemdi üstümde değil cristal elimdeki staff bile dandikti. kaldıki diyelimki yok peki neden millet birçok ortamda merchant hackten çektiler diye yazdı. umarım haklısındır. hata bendedir. ama ya değilsem hiç bir zaman istemem ama aylarını verip kastığın ve sonuçta yatırım için satın aldığın bir itemin satmak amacıyla merchantta koyduuğnu bi anda bir sıfır yada sıfırları eksik koyma ihtimalini hiç yaşamazsın. başına gelirsede ki şunu unutma düşmanım bile yaşamasın. acaba aynı şekilde burda bu kadar sakin olabilirmiydin?
Sosyal ağlarda paylaş

ya tmm böyle bişey olursa gelir sennden özürde dilerim tmm mı bu bir saçmalık arkadaşım bu adamlar niye o zaman tek tük dolaşıyo adam bütün serverlara girer zengin olur item verir lvl kastırır kendini ayrıca database den bahsetmişsin o iş kalktı gm i hacklemiş adama sen datamı öğretiyorsun kapatalım bu konuyu arkadaşlar özür (banlandığım için hack :( ... )
Sosyal ağlarda paylaş

bu oyunda daha bilmediğiniz neler var... şöyle söyliyimki bu tarz işlerle uğrasanların tek amacı para ,böyle işler yaparak para kazanmaya calısıorlar char çalma ve buna benzer bugları kullanarak item calma.. bu adamlar oynamıor sadece caldığı charları itemleri gerçek hayatta 100 dolara 200 dolara satıor bu işlerle uğrasan bi arkadasım var adam su ana kadar 11 tane lvl 60 üzeri char caldı premıum alıp şifrei deişti ve itemelrini düzüp 500 dolardan sattı..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...