Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

yurtdışı patladı heralde?

Brigand

Öne çıkan mesajlar

kopuyordur da bizi ilgilendirmediği için haberini almıyoruz.
ben de sorun yok bu arada hala. iki gün öncesine kadar arada sırada kopukluklar yasıyordum ama 2 gündür ne kopukluk var ne de yavaşlama. hatta ucuyorum bile diyebilirim.

yurtdısındaki o 3 patlak cok fazla etkilemiyor. daha önce de söyledim italya cıkısı patlamadan önce de o 3 cıkıs patlaktı. o yüzden şimdilik normal gibi görünüyor o 3 cıkısın patlak olması.
Sosyal ağlarda paylaş

uydu şimdi nasıl anlatsam telekomların fiberoptik kablolarla yaptıklarından kat kat daha iyi.

yani nasıl desem kablolar ile en fazla 8mbitlik bağlantı sağlayabiliyorken uydu ile çok daha fazlasını alabiliyorsun.

uydu ile çok fazla bilgim yok.japonya genelde uydu kullanır onlarda telekominasyon yoktur.yörünge de tonla uyduları var hem ucuza hem de gayet iyi şekilde internet kullanıyorlar.

şu an tt'nin verdiği avrupa ülkeleriyle aynı derece bağlantı hızı.

aslında her ülkenin 20 tane uydusu olacak yörünge de :d kullanacağız ucuza ama sfsd

bu arada uydu türkiye'de var ama çok pahalı diye biliyorum.o da başka ülkelerin üzerinden olduğu için
Sosyal ağlarda paylaş

ya dediğim gibi japonya gibi anlaşmalar ve uydularımız olsa uydu üzerinden ucuza kullanabiliriz.türkiye'de 4-5 firma var sanırım veren onlar da baya paralı yanı.

2 sene önce arkadaş uydu bağlantısı aldı yazlığına 1024 aylık 300 milyon veriyordu :d (ne adsl ne kablo vardı orada :d 56k kullanıcağıma uyduya veririm dedi)

yani pek bilgim yok ama eşşeğin şeyi kadar fiyat :)

ve uydu ile fiberoptik bağlantıların yani tüm dünyada ve bizde çoğunlukla kullanılan sistemden 5-6 kat daha iyi diye biliyorum.

pek bilgim yok kulaktan dolma ve babamın söyledikleri bunlar sadece.bilen bir arkadaş çıksın anlatsın :d
Sosyal ağlarda paylaş

avrupada nerde aynı adamalrda en dusuk baglantı 4-5 mbit tı galıba ve bzıden cok daha az para verıyorlar

telekom ıse band genıslıgını ve mevcut altyapıya dokunmadan habıre abonelık dagıtıyor ve hız arttırımı yapıyor anlamıyanalrın gozunu boyamak ıcın

telekoma cok fecı kafam gırsın

bıde ben kabloyum sole bır olay oldu sasırdım 4 yıl once kablo aldıgımda benı telekom ultratv ye havale etmıstı

ultra her ay kredıkartımdan 15ytl bakım onarım parası cekıyor 4 yılda daha kımsenın gelıp bakım yaptıgını gormedım bır defa ısım dustu oda yolladıkalrı teknık elemanalrı network ıstunden otomatık ip almaya calısan fantastık varlıkalr cıktı

benım aynı bolgede bır ark basvurmus kabloya postaneden cat cat actılar cocugun ultraya bes kurus para vermıyor standart aylık ucretı oduyor telekoma bıttı

bense hem ultraya hemde telekoma para oduyorum

cok sınır bozucu bır durum
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...