Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Işın kılıcı efekti

b1vRiP

Öne çıkan mesajlar

valla nereye yazacaımı bulamadım buraya yaziim dedim
photoshopda ışın kılıcı efekti nasıl verebiliriz,bir de bir filmin tüm karelerini nasıl elde ederiz yani bizim bi kaç fotoğrafımız var elimizde de ışın kılıcı sağı :) onlara en ışın kılıcı efekti yapmak istiom ve de yakında da bi duel çekeceğiz onların karelerini alıp efekti verip tekrar film yapmak istiom bilen biri burdan veya özelden anlatabilir mi[hline]Ardenia UO Shard
Bilmediğinize Yolculuk...
Hiç Tahmin edemeyeceğiniz tehlikeler...
Çok Yakında
Sosyal ağlarda paylaş

çok zor bişi sordun
önce layer ları ikiya ayırıp üsttekini dağıtıp blur yapıyoduk sanırım
ama ÇOOOOK zor hiç hatırlamıyorum
theforce.net teki fanforce movie lerini yapan adamlara falan bi sorsana[hline]Infernal, The Avatar of Bodom
Silthanas, 28 August 2003 22:52 tarihinde demiş ki:
evet evet benim ki de bayagi uzun masturbasyon yapmakta zorlaniyorum...
Sosyal ağlarda paylaş

yaa film artık pek umrumda deil çünkü bayaa zormuş o bu arada iki kişiyle konuştum yapmayı deneyenlerden olmamış resim olsa bile yeter
ama nette çok ööle filmlere ışon kılıcı ekleyenler var onarla bi şekilde irtibata geçmek lazım[hline]Ardenia UO Shard
Çok Yakında
Sosyal ağlarda paylaş

biz de kısa film çekecez hatta çok güzel duel sahneleri de oolacka çünjkü oynayacak kişilerle uzun zamandan beri kılıç çalışmaları yapıoruz eheh ben bi maske takacam çünkü insan ırkından olamam yani olurum da yaş küçük olduundan o yaşta ööle dövüşen jedi olmaz :)
iyi bi duel hazırladık zaten aramızda hep vileda sopalarıyal fln dövüşüyoru çok zevkli oluyo
kadıköyde bi dükkan var bi gün oraya gidip bakacam film kıyafetleri varmış onlardan alacam ya da kiralıycam iyi bi kısa film yapacaz ama efektler zor[hline]Ardenia UO Shard
Çok Yakında
Sosyal ağlarda paylaş

Nasıl bi kamerayla çekceksiniz en önemlisi o webcam fln ise görüntü çok b.ktan oluo Bi de geri oynatma bulursanız haber werin bize de lzm o efekt(Force pull)
Bunlarla uğraşcana siteni açsana[hline]MKC

[Bu mesaj Bonus tarafından 02 September 2003 11:52 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

yaa aslında elimizde web cam var şu anda ama ne kdr bok olacaını ben de biliom bi arkadaşımın söylediğine göre iş yerinden kaliteli 2 tane kamera bulabilirmiş ne kadar doğru bilmiorum
ama işin çok başındayız daha kılıçlarımız falan hazır deil onları yapacam biz hep vileda sopalarıyla savaşıoduk bu daha ilk proje
bi ara genişletilmiş evreni oturup okuycam tarihçeyi falan bi zaman dilimi seçip yapacaz[hline]Ardenia UO Shard
Çok Yakında
Sosyal ağlarda paylaş

yaparsam bütün nete yayacam ama işte dediğim gibi daha çok başındayız ve yapılcak çok iş var asıl filmden önce bi kaç duel çekmek istioruz ama ışın kılıcı efektinde takılıoruz[hline]Ardenia UO Shard
Çok Yakında
Sosyal ağlarda paylaş

Webcam ile olan bi olay deil bu yapınca anlarsınız size bi de uzay gemisi lzm biz oyuncaq millenyum Facon, X-Wing ile çekmiştiq geminin içi bi ayrı süper şu çızırtılı kanallardan biri açık mikrofonlar fln her yere yanıp sönen lamba koymuştuq:) Komedi olmuştu gerçi SW'de de öle Obi2Wan'ın bi aleti tıraş bıçağıymış aslında[hline]MKC
Sosyal ağlarda paylaş

yaaa biz öyle gemi içi sahne şu anlık çekmek istemioruz gemi dışı için oyuncakları kullanıcaz asıl iş duel uzun zamandır kendimizi eğitioz bu konuda zaten
netten bulduumuz yazıları fln okuyup teknik öğrenioz[hline]Ardenia UO Shard
Çok Yakında
Sosyal ağlarda paylaş

baba napmışınız siz yaa ölee, ışın kılıcı efekti zor, hatta çook zor demişiniz, inanamıyorum valla, abicim bundan daha kolay ne varki,yani bu tür bir efekt photo shop için 5 dakika, öyle abartı bir efekt değilki zaten kendisi, uzun zaman önce yapılmaya başlanan bir çalışma olduğu için şu zamana göre inanılmaz basit kalan bir efekt, ki ben bunu bırakın durağan tasarımlarlarda yapmayı, nette gördüm, japonlar bi kısa film çrkmiş, iki japon kapışıyor kılıoclarla, ve o sürekli hareket halinde olan kılıçlara ışın efekti verebilmişler (amatör çalışma)
sen git önce seçim aracını al şöle tatlı bir dikdörtgen çiz ve boya istediin renge, kenarını köşesini düzelt, sonra seçim aracınının pixelini arttır şöle 8-9 yap sonra bir dikdörtgen daha çiz üstüne, sonra onu da boya aynı renge, tabi bu farklı layerda olcak!! sonra üsttekini al alt layera geçir ve ona biraz blur ver, sonra renk değişimlerinden variations muydu neydi adı hatırlayamiorum, böle rengi parlat aç kapa vs, sonra ona hareket efekti ver istediin yöne sonra o layeri çoğalt, (bak şu an cafedeyim hepsini aklımdan yazıorum) sonra ona hımmm bi dış ışıma outdor glow du adı sanırım (ben tr versiyon kullandıım için) onun rengini de o kılıçla aynı renk yap, yada biraz daha parlak, ve ayar çek, sonra ilk yaptıın kılıca dön onun rengi saf ve parlak olsun, ve incxe olsun şekil ortada saf bi şekilde kalsın yoksa kılış kalın kaçaesa şekişl kötü olur daha da bişey sorarsan yaz ben bi ara yine cwp attırırım...[hline]Mazda Namazda® .::. Liselim .::. Dev Fatih :hrr:
Sosyal ağlarda paylaş

Işın kılıcı efekti çok kolay birşey..Sana birkaç öneri..Photoshopta sadece resimleri editleyebilirsin..kare kare editlersen saatler sürer..ama illa yapıcam dersen bir adobe aftereffects a ihtiyacın var..resmi koyduktan sonra yeni bir layer açıyoruz..sonra line tool ile beyaz dik bir çizgi çekiyoruz saberın üstüne..daha sonrada layer sekmesine girip effectsi seçiyoruz..ordaki blur vs yi deneye deneye ayarlıyorsun ve al sana saber..aslında sana kesin rakamları verirdim ama şu an asıl bilgisayarımda değilim..

Profesyonel birşey istiyorsan 3dsmax 5.1(son sürüm) işine yarar.Ama onun bütün herşeyini burda anlatmak olmaz..Birde internette bir program vardı tam hatırlamıyorum adını ama sırf bu efekt için yapılmış bir programdı.Ama çok başarılı bir program değil.

Not:Bizim film projemiz var.Ama biz baya profesyonel çalışıcaz.Arkadaşımın kendisi kısafilmcidir.Aynı zamanda filmlerdede çeşitli işlerle uğraşır.Evinde efekt odası fln var.Eğer sizde meraklıysanız starwars'a veya biz kendimiz yapıcaz ama bilgi istiyoruz derseniz her zaman kapımız açık. icq: 137300922 mail:[email protected] veya [email protected][hline]Yaşa Urza Yaşa..You Are The Chosen One
Sosyal ağlarda paylaş

saolun baya yardımınız oldu gerçekten
yaa biz ööle profesyonelce bişi yapmak istemioz amatör bişi olsa da olur ne de olsa kendimizi eğlendirmek amaç
ama projenin içinde de baya bi ciddilik war yani
az sonra photoshop'ta denicem bunları ama tam step step verirseniz bi ara baya ii olur[hline]Ardenia UO Shard
Çok Yakında
Sosyal ağlarda paylaş

ehhe biz e1 gençliği deiliz
ben daha 8 yaşındayken başladım sw'ye yani 6 sene olmuş way be baya yaşamışız
a new hope
empire strikes back
return of the jedi
bunlar unutulmaz
ama bi ara baya uzak kaldım o sırada baya genişletilmiş evren falam yayılmış onları starwars.gen.tr'den okuyom şimdi kitaplarını da topluom[hline]Ardenia UO Shard
Çok Yakında
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...