Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

LCD Monitörler


Catscratch

Öne çıkan mesajlar

LCD'ler gözleri bozmadığı için çok okuyan ve PC başında çok vakit geçiren insanlara tavsiyedir. ama deli gibi oyun oynuyosan LCD'den, CRT'de aldığın performansı alamazsın. Yani CRT'nin renkleri daha dolgundur ve çok daha tatmin edicidir. Buna karşılık LCD'de oyun oynamaya kalktığında aynı zevki alamadığını görürsün. Bence buna göre bir düşün. Yani oyun oynayacaksan LCD'ye geçme derim ben. Ama bilgisayarı program yazmak ya da surf yapmak, ne biliyim bilimum text-based şeyler için kullanıyorsan gözlerinin sağlığı için acilen LCD'ye geç.

LCD monitörlerin yanında VGA çıkışına uygun kablo geliyor merak etme.

[Bu mesaj riglous tarafından 31 August 2003 10:27 tarihinde değiştirilmiştir]
Link to comment
Sosyal ağlarda paylaş

Asus GF 4200'den sonrasında yanılmıyorsam çift çıkış var. Yani Hem CRT'yi bağlayabilirsin hem de aynı anda LCD'yi... Ehe biraz eğlenceli bi durum olur, ikisini birden açtığında falan :). Ama her seferinde kablo değiştirmekten kurtulursun. Ayrıca bence kasma doğrudan LCD al. Bi daha CRT falan gerek yok. İlla ki hiç zevk almazsan oyunlardan, o zaman dönersin CRT'ye.
Link to comment
Sosyal ağlarda paylaş

philips kotu, oyun oynarken felaket

bi tane var 17 bembeyaz o cok kotu birsey, birde lcd nin baska kotulugu 1024x768 alirsan 800600 dce acarsan goruntu kotu oluyor yada 1600 luk alirsan 1024 yada 1280 de kotu gozukuyor 800 ve 1600 de duzgun gozukuyor kullanicgain cozunurlukte git bir gor monitoru[hline]
Link to comment
Sosyal ağlarda paylaş

Evet. LCD'lerin olayı oyunlarda kullanılan teknik ile uyuşmaması. Film izleme olayı apayrı bişi. Aslında bakınca oyun ile film aynı şeymiş gibi gelio ikiside hareket eden görüntüler ama deil :D

Hertz yüzünden deil ayrıca. 85 hertz çalışan lcd'lerde var. CRT'lerde 60 hertz çalışanları ile oyun oynanıor.

Sorun contrast olayında. Yani siyah ile beyaz arasındaki farklılık oranı. LCD lerde bu oran düşük olduğu için karanlık bir odayı aşırı karanlık ve aydınlık bir yeri aşırı aydınlık görüosunuz.

Toms hardware'de unreal tournament oynanan lcd resimleri gördüm hakikaten en iyisi bile sönük kalıo CRT monitörlerden.

Tamamen monitörlerin teknoloji farklılıklarından dolayı. Eskiden oyun hiç oynanmıomuş. şimdi gene çekilir nitelikte. Gelecekte daha iyi olacakları kesin tabi.

LCD'ler text ve resimlerle çok uğraşanlar için iyi. Oyun ve 3d modelleme ve animasyon için CRT.

Abartıp hem LCD hem CRT'de kullanılabilir hehehe.[hline]This Cat Scratches Free.
Link to comment
Sosyal ağlarda paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...