Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kurtlar Vadisi Irak

AthleT

Öne çıkan mesajlar

al bendende o kdr o kdr özenti o kdr amerika yalaksı olmuşuzki kendi insanlarımız bile amerikayı destekler oldu...
ama merak etmeyin ıraktaki petrolü bitirsinler sizin ülkenizdeki bor'a da sahip çıkarlar zaten onların izni olmadan biz kendi madenimizi de çıkartamıyoruz yaa... o zmn ıraktaki insanların ne yaşadığını anlarsınız belki...
hiçkimse hiçkimsenin topraklarına nedensizce saldıramaz ama işte bizim amerikayla aramızdaki fark bu dinimiz biz kul hakkından korkarız Allah'ın verdiği canı Allah alır deriz kimse bize zarar vermeden ona zarar vermeyiz.... vs. vs.
filmi biraz dikkatli izleyen var mıdır ne demek istediğini anlayan...
musul ve kerkük bizimdi oranın nüfusunun %70 i türktü ama saddam onları dağıttı...
şuanda ordaki türkmenleri ve araplarıda amerika dağıtıyor yada öldürüyor...
ama diğerlerine bişi oluyo mu sizce?
eee filmi birazcık anladıysanız biliyosunuz zaten!!!!!
Sosyal ağlarda paylaş

zarar verin demiyor zaten kimse kimseye sadece adam saldırıyor ırak'a napıcaksın yani sen napabilirsin burada ne kadar konuşursan konuş boş boş konuşuyorsun şu an hava civa dünyanın bu durumunda herhangi bir değişiklik yaratabiliyor musun? hayır. o zmn ne diye konuşup duruyorsunuz hala? bunlar sırf boş gaz aynı isviçre maçındaki dolduruşlar gibi gene aynı hikaye bi film geldi hikayeden doldurdu milleti gene o gazla vatan millet sakarya nidaları ama sadece lafta başak hiçbirşey yok burada 100 sayfa da amerika'ya bok atsan amerikanın da çok da umrunda bu yüzden boş konuşup ukalalık yapmayın dedim şu an yaptınız isviçre maçı öncesi gazetecilerin yaptından farksız onlar da şimdi Türkiye'ye çıkan ağır cezalardan yakınıorlar ama o maçtan önce vurun kırın parçalayın demeyi biliyorlardı... şu an dünyada söz sahibi olmak istiyorsanız bu boş konuşmaları bırakın da biraz dünyayı nasıl daha iyi bir hale getrebilirim düşünün biraz ama daha rasyonel bir biçimde (ve kendiniz için yoksa dünyayı kurtaran adam değiliz hiçbirimiz) böyle sırf konuşarak, laf ebeliği yaparak bi yere varılmaz bir gün gelir birisi gene vurur ağzınıza bi tane bi oh dersiniz kendime geldim napıyor muşum ben ya dersiniz
Sosyal ağlarda paylaş

Ya bu filim guzel bir film oldugunu muthis mesajlar tasidigini soyleyen adamin. Ben izledigini anlamada sorunlar yasadigini soylerim..

Tamamen anti-amerikan gereksiz ayrintilar ile sacmasapan diyaloglar ile dolu bir film.

1. Filmin neden sacma sapan oldugunu soyleyim. Alt yazi koymamislar adamlar ingilizce konusuyor biz turkce duyuyoruz. Butun bunlarin uzerine bir konustugunu oturtma teknigi vardir onuda koymaya gerek duymamislar. Sizce neden boyle yaptilar bir dusunun. Ama siz dusunmeye alisik degilsiniz onunuze ne koyulursa onu yemeye alisiksiniz..

Bu diziyi izleyen insanlarin cogunlugu daha Turkiyede okuma yazma bilmeyen grup adamlar gunduz cakallik yapiyor kahvede okey oynuyor gece Kurtlar Vadisi izliyor ondan sonra orda duyduklari ile ahkam kesiyor millete.

Gece Yarisi ekspresi yapildiginda kiyamet kopartan turkiye. 24 dizisinde turk terorist olunca amerikan baskanindan diziye mudahale etmesini isteyen bir ulkeyiz biz. Bunlar film kurmaca ama cogu insan bunlari gercek saniyor tamamen hayal demiyorum ama herseyinde bir siniri vardir.

Sizki bundan 10-15 sene sonra ishayatinda soz sahibi olucaksiniz belki devlet icin calisicaksiniz belki amerikada okuyacaksiniz. Sizin insanlar ulkeler hakkindaki goruslerinizi diziler filmler belirlemesin ufkunuzu acin biraz.

Madem bu kadar sevmiyorsunuz amerikayi gidin boykot edin urunlerini. Gidin canli bomba olun Irakta. Ne degisicek buraya bunlari yazdiktan sonra. Aptalliktan baska birsey degil. Bugun gelse size yesil kart verse ABD hanginiz durucak gitmeyecek. Konusmadan once kafanizi calistirin biraz. Yariniz bundan 5 sene sonra askerlikten kacmak icin yol arayacak torpil arayacak dogu ya gitmemek icin burdami delikanlilik yapiyorsunuz?
Sosyal ağlarda paylaş

said:
1. Filmin neden sacma sapan oldugunu soyleyim. Alt yazi koymamislar adamlar ingilizce konusuyor biz turkce duyuyoruz. Butun bunlarin uzerine bir konustugunu oturtma teknigi vardir onuda koymaya gerek duymamislar. Sizce neden boyle yaptilar bir dusunun. Ama siz dusunmeye alisik degilsiniz onunuze ne koyulursa onu yemeye alisiksiniz..

altyazılı olan salona girersen, altyazı çıkar; bu kadar basit. madem dublajlı izlemek zorunda kaldın, ileride vcd/dvd çıkınca alır öyle izlersin istersen.
bu konuyu da hallettiğimize göre film saçma sapan değil..?

ayrıca amerika kötüdür demek, amerikadaki insanlar kötüdür demek değildir. herhangi bir amerikalı,yunan,ermeni (ya da her ne ırktan olursa olsun) için önyargılı olmam, fakat amerikayı,yunanistanı,ermenistanı da sevmem.
Sosyal ağlarda paylaş

amerika'yı neden bu kadar çekemiyorsunuz anlamadım gitti babanızı işten mi kovdu amerika ya da kız kardeşinizi mi kaçırdı anlamadım gitti yani tamam george w. bush bize göre kötü bir başkan ama adam amerika'ya göre bill clinton'dan vs çok daha iyi bir başkan iki yönden de bakmaya çalışın olaya kurtlar vadisi gözlüklerinizi bir süre için atın da öyle bakın bir... tabi yapabiliyorsanız
Sosyal ağlarda paylaş

dediğin şeyi kurtlar vadisi gözlüğü sağlıyorsa, sen de takmayı denemelisin bence. bush, amerika için clinton'dan daha iyi başkanmış. kendinden güçsüzleri ezerek, zorbalık yaparak, hak hukuk dinlemeyerek çıkar sağlamak iyi mi oluyor yani? al işte bir de diğer tarafın gözünden gör, tak gözlüğü..
Sosyal ağlarda paylaş

''Madem bu kadar sevmiyorsunuz amerikayi gidin boykot edin urunlerini. Gidin canli bomba olun Irakta. Ne degisicek buraya bunlari yazdiktan sonra. Aptalliktan baska birsey degil. Bugun gelse size yesil kart verse ABD hanginiz durucak gitmeyecek. Konusmadan once kafanizi calistirin biraz. Yariniz bundan 5 sene sonra askerlikten kacmak icin yol arayacak torpil arayacak dogu ya gitmemek icin burdami delikanlilik yapiyorsunuz? ''

Canlı bomba mı olalım ? Oyy oyy.Nerden biliyosun boykot etmediğimi ? Yani şurdaki insanlar hakkında birşey bilmeden nasıl yorum yapabiliyorsun ki ?
Forum niye var konuşmak tartışmak için bilgi paylaşmak için değil mi ? Biz de öyle yapıyoruz herkes fikirlerini söylüyor.Bunun adı delikanlılık(!) mı ?

fortinbras, evet Amerika'yla alıp veremediğim var.Kurtlar Vadisi gözlüğüm yok, gayet net olan biteni gördüğüm için alıp veremediğim var.Bilmiyorum yakın tarihle ilgileniyor musun.. Amerika güçlüdür diye heryere burnunu mu sokacak yani ? hala bu zizhniyettesin anlamıyorum bunu.Naptıklarını görmüyor musun türkleri, kürtleri, arapları birbirine düşürdü su altından ne planlar yapılıyor.Irak'ta çocuklar ölüyo yahu nasıl gözyumup buna Amerika'dır yapar diyosunuz anlamıyorum..Gözlerinizi açın biraz.Atatürk ne güzel demiş 'Medeniyet tek dişi kalmış canavar' diye.Amerika da aynen öyle bugün.Tüm vatandaşlarından bahsetmiyorum tabii ki yönetimden bahsediyorum..Yoksa ordaki çoğu insandan da bunun bilincindedir eminim..Çoğu amerikan rock bazlı müzik grubu bu tutumlarını eleştirir ..
Sosyal ağlarda paylaş

ya rock grubu örneği verme bana o rock grubu amerika bugün bu politikaları izlemeseydi acaba o albümlerini yapabilecek miydi o kadar rahat ve özgür yaşayabilecek miydi? uzaktan atıp tutmak kolay tabi onlara... vietnamda da böyle oldu bir kısmı gitti savaştı gerçekleri gördü sizin deyiminizle diğer bir kısmı da böyle sizin şimdi yaptınız gibi uzaktan atıp tuttu hippi oldu gösteriler yaptı e ne geçti ellerine hiçbirşey bugün hala amerika aynı şekil devam ediyor yani değişen birşey yok sanırım, böyle ben boykot ediyorum yapılan zulümleri görüyorum lanet olsun dostum orada insanlar ölüyor hepimiz buna karşı çıkmalıyız amerika bizi bölgeden atmaya çalışıyor buna karşı çıkalım Türkleri kürtleri arapları birbirine düşürüyor vs vs diyerek bişi olmaz madem düşürüyor o kürtler araplar da birbirine düşmesin o zmn en ufak menfaat ilişkisinde öbür tarafı satanlar onlarınta kendisi bu yüzden bu adamları savunmayın şimdi bana güneydoğuda binlerce askeri şehit eden de 1. dünya savaşında bizi arkamızdan vuran da o kürtler araplar o zmn neymiş herkes kendini düşünüyormuş
Sosyal ağlarda paylaş

Amerika kendi içinde özgür bir ülke, eğer öyle olmasalar bu kadar güçlü olamazlar zaten, Amerika'nın içinde her türlü ses var ama şuanki hükümetten bahsediyorum ben.Sonuçta güç onlarda, müzisyenleri de eleştirdin ohhh ne güzel öyle onlar atıp tutsun zaten, onların silahları veya politaka yetileri yok belki ama enstrümanları var.Onlar sanatçı oldukları için düşüncelerini duygularını öyle anlatıyorlar, silahla falan değil..Ama tabi sana göre uzaktan atıp tutuyorlar..

Herneyse..
tabi ki herkes kendini düşünüyor, buna karşı çıkmıyorum ama ekonomisini düzeltecek diye savaş açmak insanlık dışı birşey.Neyse zaten senin mantığına göre Amerika bizden güçlü olduğu için bize de savaş açar, sen de izlersin arkadaşların, akrabaların ölürken hak verirsin yine Amerika'ya...Ben sadece Amerikalıları suçlamıyorum ki tabi ki haklısın onlar da düşmesin birbirine diyorsun.Ama körükleyen onlar, ayrımcılığı arttıran da onlar...Bu yüzden bir sürü sivil ölüyor..Bu düpedüz katliam.
Sosyal ağlarda paylaş

amerika bize saldırsa oturup izlemiycem tabi ki, ama senin şu an yaptın da gereksiz burada sayfalardır amerika karşıtı konuşup duruyorsun sonra neymiş amerika kendi içinde özgürmüş, rock grubuymuş bilmem ne bir kere birincisi amerikalı rock grupları beş para etmez ingiliz ve irlandalılar iyidir ikincisi amerika bu politikalarını uygulamasa acaba amerika kendi içinde özgür olabilecek mi
Sosyal ağlarda paylaş

kişisel konuşma şimdi kardeş, gereksiz konuşuyorsun falan diye yargılayamazsın.efendi gibi konuşuyoruz şurda, germe boş boş...
tabi canım zaten the doors beş para etmez, elvis presley çöpçüler kralı..jim morrison kim ki zaten di mi heyt be boş yere konuşuyorum...
bi görebilseniz zaten artık, amerika yalakalığıdır gidiyo herkesde, millet sokakta amerikan bayraklı t-shirt le gezse karizma olur, türk bayraklı bişey giyse kıro gözüyle bakarsınız faşist dersiniz, sağcı dersiniz..o kadar güzel dayatmışlarki sistemlerini, ee aferin özal'a hakkaten küçük amerika oluyoruz.
Sosyal ağlarda paylaş

herkes savunmak zorunda mı amerikayı neyin eleştirisini yapıosunuz anlamıyorum seven sever sevmeyen sevmez burası forum olduğuna göre de herkes kendince fikirlerini söyler peki bu fikirlere direk saçma, önyargılı vs. şeklinde yaklaşmak nedir
adamlar gayet kendi ülke menfaatleri için diğer ülkelerin her türlü hakkını ezip geçiyorlar masum insanları öldürüyorlar dünyanın geri kalanı da sus payını alıp oturuo sonra kalkıp adamlar haklı diyorsunuz o zmn gün gelip amerika bizim topraklarımıza girince de "e adamlar için tehdidiz biz öldürsünler bizi" dersiniz şu gün amerikanın yaptıklarını desteklemek baştan aşağı insanlık dışıdır
film de film sonuçta altına başka şeyler aramanın anlamı yok ha dünyadan bi haber olan kesim için bi anda tüm gerçekler filmde anlatılanlar oluyor bunun için de filmi diil ülkedeki eğitimi eleştirirsiniz
ödül alan türk filmleri var tabiki de kaç tane çatışma üzerine kurulu savaş filmi elle tutulur ödül aldı son yıllarda, hani benim ilgi alanım diil fazla da, hatırlamıyorum hiç böyle bi film bilen bi söylerse öğrenelim
Sosyal ağlarda paylaş

güzel bir film olmuş
97 bölüm dizisini izlemiş biri olarak, sinema filmi izlemiş hissine kapıldım bu beni şaşırttı. yani farklı bişeyler vardı
seslendirmeler çok iyi özellikle billy zane ve yanındaki diğer asker gerçekten kendinden nefret ettirdi tam bir düşmandılar
polat ezdi geçti olayına girişilmemiş, baya bir içimde patladı izlerken bu sefer ezdi geçti diye düşünürken polat
diyaloglar biraz zayıf gibi geldi bir tek çünkü bir dizide bile neredeyse buradakiler gibi diyaloglara rastlanıyordu
şeyh karakteri gerçekten çok etkileyiciydi, polatın filmi olmamış kısaca roller baya bir dağıtılmış
Sosyal ağlarda paylaş

ben güncel gruplar üzerine düşünerek yazdım evet eskiler daha iyi amerikan çıkışlı solist ya da gruplar; neyse amerikan bayraklı şeyleri ben de sevmem herhangi bayraklı birşeye karşıyım ztn bir bayrak bir milletin sembolüdür onu laf olsun diye üstüne şekil karizma yapmak amaçlı giymek çok aptalca birşey. film bence saçmaydı ne derseniz diyin hollywood da da böyle saçma amerikan propagandası yapan filmler çok bu da onların türk versiyonu olmuş ve bu film propaganda yapmıyor demeyin sakın başkabakan bile çıktı film güzel olmuş beğendim dedi ki çokyanlış bence çünkü amerikada bize karşı birşey gösterildiği zaman onların yöneticilerine hemen yakınmaya başlıyor bizimkiler bu yüzden yanlış yoksa adam istedini der orası ayrı
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...