Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

::Günlük::

AshK

Öne çıkan mesajlar

şimdi fizik ders programına bakarken aklıma geldi, geçenlerde bi hocamın yanındaydım dedim hocam "bi dahaki dönem de yükseklisans matematiksel fizik dersi açacak mısınız?". Dedi ki "açıcam tabi ne istersin?" dedi ben de "grup teori" dedim o da tamam 500 kodlu açayım da sen de alabil dedi. seviyorum fizik bölümünün hocalarını, okulda öğrenciler için uğraşan nadir bölümlerden heh
Sosyal ağlarda paylaş

@Ardeth: Ya MS'ten hazzetmezdim ben de ama iyi isler de yapiyolar be abi :) Ve imkanlari cok iyi yani, stajere ayda 5k dolar maas, lojman ve araba kiralayip veriyolar, guzel bi yer yani calismak icin, en azindan oyle gorunuyo simdilik

@sukru: abi ilk olarak neden microsoft? sonra iste ben microsoft dynamics urununde calismak istiyodum neden o dedi. sonracigima 2 adet dizayn sorusu sordu, birisi 6. yasinda bi cocuk icin bi handy device i nasil dizayn edersin, digeri de araba icin coffee maker nasil dizayn edersin. sonra c++ ve java ile ilgili sorular, friend class nedir, java'da multiple inheritance var mi, multiple interface implementation var mi, iste bi functionini birinin override etmemesini istiyosan naparsin falan. sonra bi zeka sorusu iste 3 kavanoz penny'n var, 2 kavanozdakiler 1 er gramlik pennyler, 3. bi kavanozda ise 1.1 gramlik pennyler var, 1.1 gramlik kavanozu nasil bulursun 1 kere tarti kullanma sansin var diyo. en son da, bi tane product soyle ve + larini belirtip nasil improve edebilecegini soyle eksilerini dedi. Ms urunu olur mu dedim tabi ki dedi. Vista'nin agzina sictim abi ama cok buyuk arti puan olarak geri dondu euhe, kiz da hepsinin farkindayiz cok guzel bi cvap oldu zaten o yuzden yeni Windows, Windows 7 diye cikacak artik cancanli isimler, goz boyayan grafikler sunlar bunlar olmucak falan dedi.
Sonra da 1-2 soru ben sordum iste. oyle yani hicbi sorun cikmadi falan cok iyiydi lan.
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:
programların patentlenmesini destekliyor musun?
microsoftun dünya çapında tekel olmasını ister misin?
birisi apple'ı bombalasa mutlu olur musun?
linux dendiği zaman neler hissediyorsun?
abi benim idealim apple'da calismakti apple manyagi oldugum icin.

yazilimla ilgili bi adamsin sen de, apple calismak icin cok kotu bir yer. kisisel ozellik ve deneyimlerinin onemi yok bi kere, beyin takimi birsey uretiyor ve sen de kodluyorsun, nerden biliyorsun diyorsan bize sunuma geldiler, sordum iste master vya phd ogrecileri ekstra napiyo falan diye, cevap yuvarlama bi sekilde hicbiseydi.

microsoftta ise 3 yelpaze urun var, grandfather, father ve son diye. son urunler non profit sekilde basliyor ve research&development tabanli ilerliyor direk o hosuma gitti. tabi gidip gormeden daha ilerisini soylememek lazim ilk intibalar bu sekilde.
Sosyal ağlarda paylaş

gunluk deneyselliğin dibine vurdum bugun,gemicinin beni göturdugu kuafor salonu veri sosyetik cıktı,randevusuz bugun alamazmısmıss.bi hayal kırıklıgı cıktık binadan,bu surada dedim hadi bir cılgın atalım gordugumuz ilk kuafore gidelim ,zaten sacın modelini iplediğim yok,değişiklik olsun,kısa olsun istiyorum.bulduk bi yer girdik.adamı sacımı kesmeye ikna etmek zaman aldı.10 dk teredeyi cozmekle ugrastı gariban,bunu kim bagladı sacına?kadın mı eerkek mi,ne kadar da gucluymus hatun gibi sacma diyaloglar sonunda,istediğim kısalıga ulasamadıksa da,kesti biçti işte...kafama milyon kimyasal surunce dusty springfielde dondum,yolda cok eglendik...gene tipik gemici buluşması oldu ki ölumune yemek yedik(bu kadın bana yediriyor arkadasım)..off bak tantuniler ucusuyor gozumun onunde gene. tip olarak 0-6 yasa geri dondugumden midir neddendir bilmem,sevgili arkadaslarım beni kafamdan sevmeye basladılar,amancık hanimucuk kafaya el atıp sac karıstırmalar fln,mutluyum anlıcaan gunluk,öpering
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...