Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sevmek..

netron

Öne çıkan mesajlar

Çok sevmek, içten gelerek sevmek, sevdiğine fazla bağlanmak... insanı çoğu kez güç durumlara sokan, kararlarını etkileyen, yerine göre ilkelerinden ödün vermeye zorlayan bir durum. Tüm öğretiler sevmeyi yüceltiyor ve onu bir erdemlilik sayıyor. Ama kişinin içsel dengesini sarsacak sonuçlarına sıkça raslandığı da yadsınamaz bir gerçek.... Sevmek derken, burada, sevgi kelimesinin taşıdığı tüm anlamları, ya da bir başka deyişle tüm sevgi türlerini kastediyorum. Çoğunlukla kişilerle ilgili düşünülür, ama bir kediyi bir kuşu da sevmek ve ona bağlanmak, onu yalnız bırakmamak için bazan bir gezi programını bile değiştirmek, çokça görülen bir durum. Bunun daha ileri durumlarda, bir topluma ya da topluluğa, bir sanata, bir hobiye, bir fikre, bir ideale aşırı ölçülerde bağlanmak gibi durumları da var... Ben kendim sevdiğimi çok sevmek, onu kendimden daha önde tutmak gibi bir özelliğin zaman zaman fazlaca acısını çekiyorum. Sevgimin anlaşılmamasından çok üzülüyorum. Çünkü kamuoyu ezberlediği reçeteler nedeniyle, sevginin olamayacağını düşünüyor. İçtenliğinden kuşku duyuyor çoğu zaman inanmıyor, ve hatta kızıyor, kaçıyor, uzaklaşıyor, cezalandırıyor...
Herşeyin aşırısı hastalık sayılır kuralınca bu da bir hastalık mıdır? Yani çok sevmek hastalık mıdır?
Sosyal ağlarda paylaş

hayır değil duyguların aşırısı hiç bir zaman hastalık değildir (tabii seviyorum deyipte kendine zarar vermek hariç)
daha duygulara önem vermeyi bilmiyoruz bence bunu öğrendiğimiz zaman daha güçlü bireyler olarak topluma yararlı olucaz[hline]SatanJager[RE] ICQ
RedEye CLAN ruhunu yaşatan tek isim :)http://diablokiller.cjb.net ( yakında bir ara açılır bakılır )
Bayan X: Mangodan okul eteği aldım dur gösteriyim.*çantadan torba çıkarılır ilk bir s-shirt görülür*
aente : Eee hani etek? *kumaş parçası gösterilir*
aente : Etek nerde?
Bayan X : Etek bu!*bir kopulur yerlere yatılır*
aente : Anaaa! dükkanın adı iks asdasa*ölünür*
Sosyal ağlarda paylaş

said:
BabacumMostors, 30 August 2003 03:12 tarihinde demiş ki:
sevmek olağandır
aşık olmak yalandır

sevmek yeşeren ilkbahar
aşk ise gerçeklerin aynası sonbahar[hline]Did you feel the wind
As it blew all around you
Did you feel the love
That was in the air

We're lost in space
And the time is our own

+1
------------------------------------------------------------

Sevgı konusunda hıc bır zman konusmayı beceremedım sadece arkadasın dedıgı hosuma gıttı[hline]Rahatım...
---------------------------------------------
Saol DraculaVigorous...
Metall
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...