Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Enchantments

margo

Öne çıkan mesajlar

aklımda kalanları yazıyım

oncelikle smith ve tailor toollarını kullanınca orda enchant için bi seçenek var

resource tipini menuden ayarladıktan sonra ( smith menulerinde ingot tipleri ve tailor menulerinde de leather tipleri vardır ) uzerinde belli bi miktarda resource olması lazım
sonra menudeki enchant tuşuna basip enchant yapıcagın itemı seçiceksin

resourceun kalitesine gore enchant yaparkan fail olma yada itemın yok olması riski artıyo

mesela dull copperla enchant yapmak cok daha kolay misal %50 başarı şansın var

ama valoriteta başarı şansın %20 falan olabiliyo

aynı olay tailorlarda da geçerli
spinedla enchant yaparken başarı şansın barbeda gore daha yuksek

ayrıca kullandıgın resource kaliteli olursa armorlarda verdigi resist degeri daha yuksek oluyo

bide resourceların enchant sırasında ekledigi resistlerin tipleri var( mesela dull copper sırf fiziksel resisti artırıyo )
bi sitede vardı orda guzel bi hesaplayıcı vardı enchant için ama unuttum birileri yazar kesin o adresi

ayrıca yanlış hatırlamıyosam enchant yapıcagın itemın armor degeri yuksekse fail ve itemı kırma riskide artıyodu[hline]Bir çöpümüz var diye heryerin çöp kokmasına karşıyım ben...
Sosyal ağlarda paylaş

Valla Popeye yazın için çok saol. Tamda duymak istedim şeleri sölemişsin. Hiç bi yerde, buna uo nun official siteside dahil, bu olayla ilgili detaylı bilgi bulamadım. Dediğin gibiyse o zaman bir legendry Bs nin yapabiliceklerini düşünemiyorum bile. Mesela uo stratic sitesinin forumlarında bir Bs nin dc ve shadow runic hammer larla slayer silahı yaptıgını okudum hemde bir sürü. Ben runuo kurup kendim makinede bişeler denim dedim, valo ingotlarla neler ortaya çıktığına inanamazsınız. 70 physic, 50 fire, 60 cold, 63 pois ve 65 energy resist veriyo. Artı her parça üstünde runic le yaptığım için abuk subuk özellikler koydu, lower mana cost larmıs istersiniz, yoksa lukc özelliklerimi, veya lower requirements falan mı...Ama bnce asıl güzel olan asla ortaya standart şeylerin çıkmaması, her zaman farklı sonuçlar elde ediyosun, buda denemelerin sonunu getirmiyor asla, bnce bu çok önemli.
Açıkçası bu durum karşısında resist skill inin biraz gereksiz olduğunu düşünmeye başladım...

Bu arada bi yerde runic hammerlarla + lı silah yapma ihtimalide olduğunu okumuştum. Valla bu kadar olasılık arasında, üstünden 1 yılda geçse daha önce kimsenin yapmadığı güzellikte itemlar yapılabilir kanaatindeyim...
Sosyal ağlarda paylaş

smithin skilleri sadece ingots kullanımında işe yarıyo enchant ederken

yani 99 smith olmadan valorite enchant yapamıyosun( oleydi sanırım )
yoksa geri kalan olay tamamen resourceun kalitesi, itemın kalitesi ve şansa baglı :)

gm smithinde legend smithinde şansı eşit skill bakımından

ayrıca evet runic hammerlarla yaptıgın silahların damage increaseleri artıyo kullandıgın runic hammerın kalitesine gore ( +lı dedigin sey sanırım damagedi )
[hline]Bir çöpümüz var diye heryerin çöp kokmasına karşıyım ben...

[Bu mesaj Popeye tarafından 28 August 2003 19:52 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...