Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Osmanlı Devleti Türk müdür, Değil midir?

LordOfBlood

Öne çıkan mesajlar

@ruby, objektif bakıp ta yorum yapsaydın çok daha güzel olcaktı sanki

@sly

ya kesin eminim demiyorum, o yüzden "hede hödö, böyledir böyledir, yanlış biliyorsunuz" falan diye savunma şansım yok. ama yönetenlerin türk olduguna dair bir kaynak gösterebilir misin? ikna olabiliriz bu şekilde

gerçi su anda çıktığım için kaynagı inceleme şansım da olmayacak, ama olsun[signature][hline]I know someday you'll have a beautiful life, I know you'll be a star
In somebody else's sky, but why, why, why can't it be, why can't it be mine

raistlinn i kalbimde yaşatıyorum
Sosyal ağlarda paylaş

devşirmeler fethedilen bölgelerden toplanan ufak çocuklar degil miydi, dolayısıyla hem türk olmuyorlar hem de gayrimüslim oluyorlardı(sonradan dinleri değiştiriliyordu gerçi)[signature][hline]I know someday you'll have a beautiful life, I know you'll be a star

Sosyal ağlarda paylaş

yönetenler zaman zaman ermeni kürt vs. bile olmuştur. ama oralara gelmek için türkçe bilmeleri gerekmektedir çünkü devlet yazışmaları ve dili türkçedir. kaynak gösterebilirim.yarın bana gösterecekler ama önce. bu dersten finalim var.[signature][hline]abeo nihilum demonstrere
quod abolesco dum te defendoa.k.
Sosyal ağlarda paylaş

araplar da türk mü olur o zaman, osmanlı devletinde onun saltanatı altında yaşadılar çünkü.

yanlış bir yorum olur bu. çünkü zaten şu anda bakılan şey gen. osmanlının son döneminde yapılan birleştirici politikalara da bakılabilir o zaman bu göz önüne alınarak. osmanlıcılık akımı da incelenebilir. yanlış olur ama, osmanlı devletinin türk olup olmadığı sorusuna cevap arıyoruz çünkü. ve bu durumda genlerine bakmak gerekir, genler de "türk degil" diyor.

edit: cıkmam gerekiyor, devam ettirecek vaktim yok açıkçası su anda, devamının gelmesini isterdim.
[signature][hline]I know someday you'll have a beautiful life, I know you'll be a star

[Bu mesaj ZaugnaKhaldun tarafından 03 Ocak 2006 19:50 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

yani şimdi sen emri altında yaşamak ile devşirme olayını karıştırma bi kere.
onun haricinde türkler o kadar çok karışmıştır ki diğer milletlerle, bu nedenle Atatürk'ün de dediği gibi ve günümüzde Başbakan Tayyip Bey'in bunun tersi alt kimlik lafları ettiği üzere, misak-ı milli sınırları içinde yaşayan ve t.c. devletine bağlı olan herkes türktür.[signature][hline]abeo nihilum demonstrere
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Arkasokak, 03 Ocak 2006 19:44 tarihinde demiş ki:
cleglaw beydevşirmeler yönetimde yer almıştırda Padişah mı olmuştur?En fazla sadrazam...yeniçerilik yapmışlardır genellikle...koskoca osmanlıyı bir kaç devşirmeye maledemezsin...

o kadar cahilsinki senle tartışmaya bile değmez... bu son postum bu konudaki.[signature][hline]Vücudundan kurtul, sadece zihnin ve ruhunla yaşa, o zaman toprak altında da nefes alabilirsin.

Cüneyt Arkın, Dünyayı Kurtaran Adam
Sosyal ağlarda paylaş

said:
-Cleglaw-, 03 Ocak 2006 19:51 tarihinde demiş ki:
said:
Arkasokak, 03 Ocak 2006 19:44 tarihinde demiş ki:
cleglaw beydevşirmeler yönetimde yer almıştırda Padişah mı olmuştur?En fazla sadrazam...yeniçerilik yapmışlardır genellikle...koskoca osmanlıyı bir kaç devşirmeye maledemezsin...

o kadar cahilsinki senle tartışmaya bile değmez... bu son postum bu konudaki.

cahil miyim? yürü be kim tutar seni..[signature][hline]Güç nedir?Güç insanları etkileyebilme becerisidir...
Sosyal ağlarda paylaş

kısacası dediklerimin,
Osmanlı Devleti Türk'tür. Çünkü padişah her ne kadar yabancı gelin ala ala kaynasa da türk soyundan gelir, devletin dili türkçedir, en çok devlet adamı (aslında ırk gözetmeksizin herkes bakan, sadrazam olabilmiştir) Türk'lerdendir genelde.
Osmanlı Devleti'nin sınırları içinde yaşayan [/b]halk[/b]a gelince;
tahminen %50 si Türk'tür (1831 sayımına göre 4 milyon gayrimüslim, toplam nüfus 12 milyon, erkekler tabi sadece).
onun dışında devlet politikasına bakarsak türk değil osmanlıdır. hatta türk değil müslümandır. sonra türktür.[signature][hline]abeo nihilum demonstrere
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Sly-One, 03 Ocak 2006 19:50 tarihinde demiş ki:
türkler o kadar çok karışmıştır ki diğer milletlerle, bu nedenle Atatürk'ün de dediği gibi ve günümüzde Başbakan Tayyip Bey'in bunun tersi alt kimlik lafları ettiği üzere, misak-ı milli sınırları içinde yaşayan ve t.c. devletine bağlı olan herkes türktür.

+1
ve söyle bşi war..padişahlar sonucunda türk soyundandır
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaşlar konunun sadece ilk sayfasını okudum ve;

Osmanlı Devleti tarih boyunca Türk Devleti olarak gösterilmiş ve tarihin belirli zamanlarında ortada olan bağımsız tek Türk Devleti olmuştur.Tüm Türklerin zamanla sığındıkları topraklardı.Yanı Osmanlı Devleti Türk'tür.

Osmanlı'nın resmi dili Osmanlıcadır.Osmanlı Farsça,Arapça ve Türkçe'nin karışımıyla ortaya çıkmış bir dildi.Devletler arası resmi görüşmeler bu dille yapılırdı.Halk Türkçe konuşurdu padişahlar bile :D ama o zaman ki okullar yani medreselerde Osmanlıca eğitim verdiği için ki Osmanlıca çok zor öğrenilen ve abuk sabuk bir dildi.En ufak çizgi hatasında kelime başka bir anlam kazanabiliyordu.Böylelikle Osmanlı Devleti içindeki özellikle Türklerin bu dili öğrenememesi yüzünden okuma yazma sayısı çok çok azdır.Öğretmenimiz demişti Harf İnkilabi yapılana kadar Türkiye Cumhuriyeti içinde okuma yazma bilenler %7 lik bir oranmış.Harf İnkilabindan sonra %80lere kadar çıktığını söylemişti.

Ayrıca Osmanlı Devleti hiçbir zaman Türklüğünü kaybetmedi.Padişahlar Türk soyundan gelme olmasına rağmen başkalarının aklıyla yönetildiler.

Buraya dikkat çekerim.Osmanlı Padişahlarının en büyük hatası tıpkı Asya'daki Hunlar gibi yabancı gelinler.Yabancı gelinler devleti içten çökertirdi.Nitekim Osmanlı bu kadar güçsüz değildi.Hürrem Sultan'i herkes biliyor ve yaptıklarını da.İşte o kadından sonra Osmanlı'nın başına bu geldi.

Çocuk yaşta tahta çocuklar çıkartıldı.Ee tabii bir şey bilmiyor anası ne derse onu yaptı.Anası da ya Sırp ya Arap yani azınlık.Padişah kendi halkına değilde gitti azınlıklara çalıştı.

Azınlıklara çok çalışıldı ama kendi halkını unuttu.Ama Türk halkı o kadar asilmiş ki Yunanlar,Bulgarlar gibi beslenmedikleri halde isyana bile kalkışmadılar onlar gibi.

Neyse :) Osmanlı Türk'tür.Eğer bu gün biz Türk devletiyiz diye geziyorsak Osmanlı'nın yüzyıllarca Dünya'yı yönetmesi sayesinde.Onlar sayesinde Dünya hala Türklerden korkuyor.Türk tarihini açıp kendi tarihleriyle karşılaştırmaya korkuyorlar :)[signature][hline]Eamer, 14 Kasım 2005 01:56 tarihinde demiş ki:
Superman'ın neden donunu dışarı giyeceğini ilerki bölümlerde öğrenebilecek miyiz?

Tık
Sosyal ağlarda paylaş

said:
ZaugnaKhaldun, 03 Ocak 2006 19:48 tarihinde demiş ki:
araplar da türk mü olur o zaman, osmanlı devletinde onun saltanatı altında yaşadılar çünkü.

yanlış bir yorum olur bu. çünkü zaten şu anda bakılan şey gen. osmanlının son döneminde yapılan birleştirici politikalara da bakılabilir o zaman bu göz önüne alınarak. osmanlıcılık akımı da incelenebilir. yanlış olur ama, osmanlı devletinin türk olup olmadığı sorusuna cevap arıyoruz çünkü. ve bu durumda genlerine bakmak gerekir, genler de "türk degil" diyor.

edit: cıkmam gerekiyor, devam ettirecek vaktim yok açıkçası su anda, devamının gelmesini isterdim.

hangi genler ki onlar.
ben bilmiorum derin bi açıklama yaparsan zmanın olunca sevinirim.[signature][hline]her insan bir kitap gibidir
okumayı bileceksin.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
FIRAT, 03 Ocak 2006 20:23 tarihinde demiş ki:
hah işte!bu da bu ülkede tartışmaya açılıyorsa diyeceğim bişey yok.o makaleyi yazanın emelleri falan mı var ülkemiz üzerinde?:hrr:

ne bu şiddet bu celâl?[signature][hline]Vücudundan kurtul, sadece zihnin ve ruhunla yaşa, o zaman toprak altında da nefes alabilirsin.

Cüneyt Arkın, Dünyayı Kurtaran Adam
Sosyal ağlarda paylaş

Osmanlılar Türk olup olmaması tartışmasına nokta koyabilir miyim, bilemiyorum..

I. Dünya Savaşı'nın başlarında genç bir yedeksubay olan Şevket Süreyya Aydemir İstanbul'da bölüğündeki askerlere sorar: "- Biz hangi dindeniz?" Kimisinden "İmam-ı âzam dînindeniz", kimisinden "Hazreti Ali dînindeniz", şeklinde karışık cevaplar alır. Peygamberimiz kim diye sorduğunda Enver Paşa'nın ismini söyleyenler bile ıkar. Köyünde câmi olanları sorar, birkaç kişi ayağa kalkar. Köyünde mektep olan bir kişi bile çıkmaz!

Biz hangi milletteniz diye sorduğunda her kafadan bir ses çıkar. "Biz Türk değil miyiz?" deyince hep bir ağızdan "Estağfurullah" diye karşılık verirler.

Aydemir, sözlerini "Türklüğü kabul etmiyorlardı. Halbuki biz Türktük. Bu ordu Türk ordusu idi. Türklük için savaşıyorduk. Asırlarca süre maceralardan sonra son sığınağımız ancak bu Türklük olabilirdi. 'Estağfurullah' diye cevap verenlerin görüşüne göre Türk demek 'kızılbaş' demekti. Kızılbaşlığın ise ne olduğu bilinmiyordu. Ama onu herhalde kötü bir şey sayıyorlardı. Anadolu'da vaktiyle binlerce, onbinlerce insan kızılbaş diye öldürülmüşlerdi. Gerçi bu öldürülenler hakiki saf Türk aşiretler halkı, Oğuz Türkleriydiler. Demek ki korku hâlâ yaşıyordu.

Kaynak: Suyu Arayan Adam, sh.110,111[signature][hline]---Ön-Türk Uygarlığı Araştırmaları Merkezi---
Sosyal ağlarda paylaş

bu işte osmanlı'nın 1. dünya savaşına kadar güttüğü Osmanlıcılık ve İslam politikası kaynaklıdır. öyle ki türkler'i hor görmüş öyle gördüklerini göstermişlerdir türk olmalarına rağmen. biz bunlara ceptohain diyoruz.[signature][hline]abeo nihilum demonstrere
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...