Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Yeni Amd sistem

Mosquito

Öne çıkan mesajlar

Amd bir sistem topladım ama hala tam olarak emin değilim anakart ve ekran kartından sizin görüşleriniz nasıl olur aşağıdaki sistem hakkında ?
Ortalama 900$ civarında toplamaya çalıştım. max 1000$ a çıkabilirim.

- Athlon 2500+
- Epox ED 8RDA3+
- 512mb ddr twinmos pc2700
- 40gb seagate 7200rpm
- 128mb Aopen GF4 Ti4200 (8xagp)
- 17" LG F700B
- Asus cdrom ve cdwriter
- 300w lık bir powersupply yeterli olur mu?

Kafama takılanlar nforce2 lerde ses sorunu varmış sanırım bunu halletmek için birde ses kartı mı almak gerekli?
Ekran kartı olarak orta seviyeli birşeyler düşünüyorum 150$ civarında en uygun buymuş gibi geldi
anakart olarak kt600 mü yoksa nforce2 mi olsun karar veremedim pek.Gigabyte 7VAXP Ultra veya Asus A7V8X-X düşünüyordum.
Sosyal ağlarda paylaş

O bahsettiğin Asus a7v8x-x bende var. Sorunsuz çalışıo.
Sırf C.O.P. 'ı var diye aldım.

Asus herzaman diğerlerinden daha stabildir. Ama performans için bayağı para bayılıp üst model alman gerekio :D Diğer anakartlar asus'a göre daha ucuz ve performanslı ama asus kadar stabil deiller. GF4 TI ler herzaman iyidir. Piyasada yok diolardı. Benimde almam lazm aslında ya.

[hline]This Cat Scratches Free.

[Bu mesaj Catscratch tarafından 26 August 2003 17:52 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

8rda3+'da apu yok. dolayısıyla 5+1 dijital ses çıkışı da. İyi bir ses için 8rda+ al. ya da benim kartı öneririm (asus a7n8x deluxe) ben de de aynı sistem ve 300 watt psu var, yetiyor. yanlız psu kaliteli olsun (aopen kasa öneririm). ekran kartı olarak msi ti4200 128mb aopendan biraz daha iyi. fiyat 149$ olur.[hline]Erkan baba günün birinde demiş ki:
"Bil Mukabele"
Sosyal ağlarda paylaş

anakartın 400mhz desteklemesi için epox alıcaktım ileride upgrade yaparken çok uğraştırmasın beni diye
asus deluxe 333 ten yukarısını desteklemiyor bu durumda o kadar para vermek o anakarta biraz fazla diye düşünüyorum.

[Bu mesaj Mosquito tarafından 26 August 2003 20:53 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

nforce 2 lerin ses kartı eğer win98 kullanırsan videoları atlaya atlaya çalıyor ve oyunlardada diyalogları alçak sesle veriyor.ancak winxp kullanırsan hiçbir sorun yok.bu arada ekran kartı olarak fx 5600 almanı ve ram olarka da 512 mb ddr 333 yerine 2x 256 mb ddr400 tavsiye ederim.böylece dual ddr özelliğinden yararalanıp %15-20 arası daha fazla ram performansı alırsın. saygılar...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...