Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Metallica Konserine gitmek, olanlar ve duygular

Draven

Öne çıkan mesajlar

Ingilterede gerceklesen, geleneksel Carling Festivaline gitmemle, hayatim boyunca asla unutamiyacagim bir hatira ve tecrube yasamis oldum.

Metallica'ya gelmeden once, diger gruplardan bahsetmek istiyorum;

SUGARCULT : Daha once hic duymadim, ancak green day den farki olmayan ucuz bir grup. Pop-punk sevenlere duyrulur.
Benden sirf performans iki gulen surat aliyor.

:) :)

BIFFY CLYRO : Bunlarida daha once hic duymadim. Ancak sugarclut dan cok daha iyi. Orginal bir tarzlari var, grunge gibi ama degisik. yinede hosuma gitmedi.

:) :)

THE ALL AMERICAN REJECTS : Buda sugarcult dan daha berbat bir pop-punk birsey, igrenc yani, kari gibi bagiran vokalistleriyle bisey saniyorlar kendilerini.

:(

THE USED : Onceden duydum ama ancak sahne performanslari tamamiyle delirtici derece olan bir grup. Muzikleri her nekadar ilgimi cekmesede, vokalistin kalabaligi kontrolu harikaydi.

Hz. Musa gibi iki yone dalgalari ayirirmis gibi ayirdi butun seyircileri ardindan birbirimize kosturduk ve carptik. Ardindan biriyle az daha kavga ediyordum, ancak adam kalabaliga karisti.

:) :) :)

GOOD CHARLOTTE : Tamamiyle IGRENC. Rezillik abideleri. Millet edilmek kufur birakmadi (ben dahil), surekli orta parmak gosterdi, ancak halen "oh you rule guys, we love you" gibi sarkastik yorumlar yaptilar. Sonunda butun millet sise atmaya basladi sahneye. Yani adamlar gene iyi durdu ben olsam aglardim onlarin yerinde.

Tamamen igrenc, 5 tane aglayan surati hak etti

:( :( :( :( :(

PRIMAL SCREAM : Tarzlari ilginc. Garage rock ile klasik rocknroll karisimi birsey. Azdirici degil, ancak fena degil.

SUM 41 : Performanslari iyi ama limitlerini gecemiyorlar. Sirf o kara gitarist butun grubu yurutuyor. Ufak bir iron maiden coveri yaptilar, harmonik gitarlarla solo attilar falan orasi hosuma gitti gerisi zaten tarzim degil.

SYSTEM OF A DOWN : Simdiye kadar gelenlerden en iyi performansa sahib grup. Vokalistlerinin sesi baya iyi cikiyordu.

--

Olay saat sabah 12 de basladi, butun yukardaki gruplardan sonra saat aksam 9.30 oldu ve buyuk bir sabirsizlikla Metallicayi bekliyorduk.

Kapkaranlik gokyuzunun esliginde The Good the Bad and the Ugly den Ecstacy of Gold calmaya basladi ve butun seyirciler metallicanin geldigini anlayip delirdi. Ardindan Batterynin basi basladi, ama sahne halen karanlik. Hic birsey gorulmuyo, tam sarki hizlanmadan once isiklar Lars i gosterdi, yumrugunu havaya kaldirmis bekliyor, ardindan isiklar acildi ve james sanki çiğ et kefermis gibi batteryinin girisini calmaya basladi, o anda millet ziplamaya ittirmeye ve delirmeye basladi, ezilmeye basladim bende, hem bagiriyordum hemde yasamaya calisiyordum.

Ardindan Harverter of Sorrow girdi, hic beklenmedik sekilde.

Jamesin kalabalikla olan iliskisi harika. Mesela bir yerde soyle oldu.

James -"Now, whatever I say, you are gonna say yes, alright?"
Biz -"YEAAAH!"
James - "Are you havin' a good time?"
Biz -"YEAH!!"
James -"Are you havin' fun?!"
Biz -"YEAAAAH!"
James -"No!"
Biz -"YEAH!"
James -"NO?!"
Biz - "YEAH!"
James -"......NO REMORSE!!!!!!!"
Biz -"YEEEEEEEEEAAHRGGGGGG!!!!"

Arindan sahne kiymaya dondu yine :)

Kirk harikaydi, adamim sahne performansi okadar rahat ki, sololar falan hic sorunsuz ve purussuz caldi, calarken bir saga bir sola kosuyordu.

James zaten ortami delirtti, zipladi bogurdu. Sesi tam formundaydi.

Larsda baya iyiydi, yapabileceginin en iyisini yapti.

Rob da iyiydi, biraz sebeklik yapsada (sahnede yere yatip calma, gitarini havalarda savurma falan)

Bi ara ara verdiler, kirk ile lars yer degisti ve nothing else matters calmaya basladilar, lars gitar calisyordu (Baya kotu caliyo ama neyse) kirkde davul.

Ardindan yerlerine geri gectiler ve james ve rob geri geldi, bu sefer nothing i gercekten calmaya basladilar.

Load ve reload dan Fuel disinda hic birsey calmadilar. Black albumden sadece 3 sarki.

Sarki listesi boyleydi:

Battery
Master of Puppets
Harvester of Sorrow
Welcome Home (Sanitarium)
For Whom The Bell Tolls
Frantic
Sad But True
St. Anger
No Remorse
Seek and Destroy
Blackened
Fuel
Nothing Else Matters
Creeping Death
One
Enter Sandman

Yani kisacasi, metallica bu kadar yildan sonra halen genclerden bile daha azgin ve gucluler. Ister inanin ister inanmayin, sadece bunu yasiyan anliyabilir, yani metallica sanki yepyeni taze metallica. Bilmiyorum belkide insanin ruyalari gerceklesince boyle oluyor.

:) :) :) :) :)

Sitelerinden birkac resimler.

Neyse. Benden bukadar. Boynum hala agriyor, belimde agriyo, ayalarimda agriyor. Biraz uyumam lazim sanirim.

Bir dahaki konser raporunda gorusuruz[hline]Can't rain all the time.

Sosyal ağlarda paylaş

kirk tahminimce sanitarium da almıştır. ve kirk un gibson gitarları da var neden şaştın ki bu kadar.

Gibson les paul custom-black
Gibson super 400
1958 Gibson Flying V
1960 Gibson Explorer
Early Gibson Les Paul Jackson Randy Rhoads 5- black.[hline]Feel so good, I feel so fine
Love that little lady always on my mind
She gives me loving every night and day
Never gonna leave her, never going away
Sosyal ağlarda paylaş

aarrghhhhhhhh bende istiorum! ulan herifler iki kez geldiler: ilkinde ikinci sınıftaydım, ikincisinde yeni keşfediyodum.. :-( bi daha gelirlerse iki elim kanda olsa gidicem.bu herifler ne yaparlarsa yapsınlar sahnede başkalar. sadece konser versinler bundan sonra, albüm yapmasınlar.gerek yok zaten sadece st anger'ı çalmışlar onu da çalmasalar olurmuş..

bu arada Kirk Fade To Black'i de les paul'le çalıyo. bkz:cunning stunts[hline]I can forgive and I'm not ashamed
to be the person that I am today..

Staind - So Far Away
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Tarist_Windveil, 26 August 2003 15:02 tarihinde demiş ki:
Kirk hammet in les paul la işi ne yahu
hangi şarkıda aldı onu eline[hline]Hulk-''Beni sizler yarattınız!..Adım da Halk olsun bari.''

abi valla kafa atarim ben sana.gitardan anlamayan bile bilir ya(bilmez ama ossun)gibson'ın üzerine gitar warmıdır ya???wardır stracocasterlar wardır onlarıda zaten stüdyoda kullanırlar gibson çok ok iyi bi gitardır o gitarın ölüsüne dünyaparalar istiolar.[hline][b]Kart-An Ezzateni Esharra Ekutenni
ANTİ-Chemical[b]

Sosyal ağlarda paylaş

said:
Natural_Jedi, 26 August 2003 19:54 tarihinde demiş ki:
abi valla kafa atarim ben sana.gitardan anlamayan bile bilir ya(bilmez ama ossun)gibson'ın üzerine gitar warmıdır ya???wardır stracocasterlar wardır onlarıda zaten stüdyoda kullanırlar gibson çok ok iyi bi gitardır o gitarın ölüsüne dünyaparalar istiolar.[hline]Kart-An Ezzateni Esharra Ekutenni
ANTİ-Chemical

Emin değilim ama sanırım stratocasterlarda 2 single coilf 1 humbucker manyetik var ve distortion tonlarda bu pek tercih edilmez stratocaster lar metallica nın sounduna uygun değil yani gibsonla karşılaştırma.Bende epiphone gotic var gayet memnunum(ne alaka :))[hline]Xestar Soulforge
Efsane Topic
nukbasliklikiz, 23 August 2003 17:27 tarihinde demiş ki:
höst ula dağılın :hrr:

edit=ya kardeşim şu imzanın sonundaki bold tagını kapatsana sonuna [/b] koyacan sadece b değil

[Bu mesaj SouLForGeD tarafından 26 August 2003 20:36 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
abi valla kafa atarim ben sana.gitardan anlamayan bile bilir ya(bilmez ama ossun)gibson'ın üzerine gitar warmıdır ya???wardır stracocasterlar wardır onlarıda zaten stüdyoda kullanırlar gibson çok ok iyi bi gitardır o gitarın ölüsüne dünyaparalar istiolar.[hline][b]Kart-An Ezzateni Esharra Ekutenni
ANTİ-Chemical[b]

Sen kimsin de benle çok ''samimiymişiz''konusuyosun.Laflarına dikkat et.Gibson gibson ala alla les paul gibson u çogunlukla verdigi super ton için jazz,blues gitaristleri kullanır...Stratocaster la her turlu şey çalınır yeni yetme altilerin elinde bile var.Jackson kullanırdım ben nolursa olsun onların yerinde olsam.

[Bu mesaj Tarist_Windveil tarafından 26 August 2003 21:36 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

ya abi les paul olmayabilir o esp nin ec serisinin kirk hammet signiture olan kh modelleri war:

floyd rose tremololu ve emg aktif manyetikli maple gövdeli 'metal les paulu'.

ayrıca les paul un blues ve jazz da kullnıldıgı iddai eden salamış olur les paul tam bir klasik rock gitarı 80s ve erken 90ların rock gruplarının wazgeçilmez gitarıdır(Guns N' Roses) distortionla çok iyi bir ton werir lakin kalın sap ve floyd birdge den yoksun olmasıu yanında gerçekten pahalı olamsı pek yayagın olmamasını sağlıyor.Kirk hammet Ride the lightning albümünü les paulla kaydetmiş.[hline]OSI Acc ı satıom..kelepir abi bariz

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...