Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

[shadowbane] daoc mu? shadowbane mi?

Tordex

Öne çıkan mesajlar

Oyunda magical silahlar var, ama uodaki gibi sadece +9 katana falan değil, mana arttıran, hp arttıran, int, dex ,vs.. arttıran itemlar var. Silahlarda da benzer şeyler ve ekstra dmg verenler var (mesela Scepter of Flame ile düşük ihtimal de olsa ateş zararı verebiliyorsun -ki 300 dmg falan veriyor, normal verdiğim zarar 20 falan-).

+ dediğin şeyi ise anlamadım (eğer bu resimdeki artıları diyorsan, her level aldığında biriken puanlarını dağtımana yarıyor)[hline] abuzittin, 15 August 2003 14:29 tarihinde demiş ki:
dumur ne ya dumura mı kosucam frp olmak icin

[Bu mesaj flyblast tarafından 16 August 2003 14:26 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Bende pek anlamadım o yuzden karısık yazdım ama cvp yeterlı oldu saolun.

gelelim charlara daoc örnegin.albiyon olunca butun charlar albiyon olmalıymıs.
sb de bole bi durum varmı
char acarken nelere dikkat etmek gerek
frp dunyasıyla uyusuyomu yani sb de ranger olmakla uo da yada masa ustu herhangi bi oyunda olmak arasında fark varmı ( saadece ranger diil genel olarak).
char acınca ilk olarak ne yapmalıyız bence en buyuk sorun bu yani gidip skılleri fln mı teachlemeliyiz yoksa ex kasacak bi gurup bulmayamı ugrasmalıyız
bi newbie center vrarmı
yada oyuna girince bize yardımcı olabilecek bi gurup ( örn. turk playerların kurdugu bi guilde katılıp egitim alabilirmiyim minimum bi ozelik arıyolarmı) en cok turk hangi servderde var girmemizi onerdiginiz bi server varmı ( yani turk yok pvp yok rp icin fln gibi ozel bi nedenle kurulmus serverlar neler)
sl örnek bi char acımını anlatırmısınız yani ben bi ranger olmak istiyorum ( okcu + savascı özelligi olan baska bi char yada)

neler almalıyım baslangıcta kucuk bi ornekle acıklarmısınız.

türkçe katliyamından dolayı ozur dilerim
Sosyal ağlarda paylaş

mesela lapis prefix verdiği 10 int 30 mana regen
genius suffix 10 int veriyor

ikiside ring yada staff hammera gelebiliyor

ikisi ayrı olduğunda beş para etmez

Lapis Bla bLa ring
bla bla ring of Genius

ama ikisi bi arada olunca Lapis Bla Bla Ring of Genius 20 int 30 mana regen oyunda 2mil ediyor

bu şekilde işte her itemin alabiliceği prefix ve suffixler var bunların birçoğu + özellikler verirken çok azı - özellik veriyor - derken dezavantaj
Sosyal ağlarda paylaş

(3.sayfadaki 10. posta cevap)

Shadowbane de öyle üç ayrı taraf yok.. İstediğin yerde açarsın.
Ne olacağına bağlı olarak en iyi ırkı seçeceksin ve en başta dex,vs.. arttıran runeler alman iyi olur (benim ilk yaptığım elf-channelera rune eklememiştim, o yüzden sildirttiler). Classınla alakası olmayan statleri minimuma indirceksin ve hiç arttırmıcaksın (yine benim elf-channelerda ne varsa arttırmıştım iyice göçtü)
UO da ranger olsan yine en ağır platemail zırhı giyebiliyordun. Bunda her class için armorlar farklı mesela (örneğin confessorlar medium armor giyebiliyor, furyler ise light armor giyebiliyorlar)
Char açtığında zart diye skill teachlenemez. Birincisi paran yok, ikincisi hadi biraz kestin -ama level atlamadın- skill için puanın olmaz. Gidip xp kasıp level atlayacaksın
Level 22'ye kadar newbie island denilen bir yerde kalabiliyorsun. Level 10'dan sonra diğer adalara da geçişin var Newbie adasında oyuncular birbirlerine saldıramıyor. 22 olunca zart diye ışınlanmıyorsun, sen ölene, oyundan çıkana kadar durabilirsin. Ama ayrıldın mı geri dönüşün yok. (yüzerek gelebilirsin ama). Newbie islandda guild kurulamıyor bildiğim kadarıyla (kurulsa bile parayı bulmak ömür tüketir)
Türkler fear serverında oynuyor
Burdan da her class için template bulabilirsin[hline] abuzittin, 15 August 2003 14:29 tarihinde demiş ki:
dumur ne ya dumura mı kosucam frp olmak icin

[Bu mesaj flyblast tarafından 17 August 2003 15:48 tarihinde değiştirilmiştir]

[Bu mesaj flyblast tarafından 17 August 2003 15:49 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
BOccOB, 17 August 2003 18:15 tarihinde demiş ki:
said:
Tordex, 16 August 2003 23:11 tarihinde demiş ki:
said:
Tordex, 16 August 2003 03:43 tarihinde demiş ki:
buraya atığımız msjlari bi yazı haline donustursem sitede yayınlanması icin ne yapmam gerek bu arada

BOccOB bu herhalde yeterli

Oyunu almadan, oynayanlara soruğun 3-5 soruyla hazırlayacağın yazının kime, ne faydası olur?

lol hadi kavga edelim :D

bence oyunu alıpda yazılmamıs bir yazıdansa oyunu almadan yazılmıs bir yazıyı insanlar tercih eder.
ki ben sadece neden shadowbane sorusuna cvap yazmak istedim
Sosyal ağlarda paylaş

daocmuş shadowbanemiş boş işler bunlar , SWG'ye gelin :P
*!Yangına alev makinesiyle gider*
(Şaka bir yana , hem sb hemde daoc güzel oyunlar ama ikisininde farklı yanları var karşılaştırılmaları biraz zor bence...)[hline]PUMA the Flying Kefal!!!(given by BabacumMostors)

Mutlaka sonuna kadar okuyun ve kopun bana dua edeceksiniz...

[Bu mesaj PUMA tarafından 18 August 2003 14:34 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Tordex;

Bu konuda baccop a katılıyorum. Ayrıca kimsenin de oyunu oynamamış birinden bilgi edineceğini sanmıyorum. Eğer insanlar bunu tercih etseydi tüm oyun dergileri oyunları oynamadan incelerdi di mi?

Yağ gibi üste çıkmak için gereksiz ve saçma mesajlar atmayalım lütfen...

Saygılarımla
Sosyal ağlarda paylaş

Daoc>Sb...

Sb yi izledim... Prodigy oynuyordu sehir savaslari falan filan var ama nafile .. Bayar ooooooOOoOoOooOooOoo...... 50 den sonra pek fazla sıkılmıyorsun..... Anca craftin yaparken...Ha ben ne yapıcam crafting diyorsan RvR da her zaman 1Vs1 .... 8Vs8 zerg Vs zerg bulabiliyorsun...... Baktın canın sıkıldı her hafta sonu raidler duzenleniyor .. onlara katıl ve olmeyen dragonu gor.... biz en son 134 kisi gidip sizin npc dediginiz Mangal yurekli dragona kurban olduk.....[hline]50 Tepesinden isiklar sacan soba borusu-50 alemin davulcusu hemide gorunmez oluyo-50 yankesici .....
Sosyal ağlarda paylaş

said:
BOccOB, 13 August 2003 22:49 tarihinde demiş ki:
said:
Virus, 13 August 2003 22:39 tarihinde demiş ki:
...

Ya da şöyle söyleyeyim. Daoc'ta guild şehirinizde doğru katapultlarla gelen 100 kişiyi görüp korkudan ne yapacağınızı şaşırdığınız oluyor mu?[hline]The Uncaring God of M a g i c. . .
||Merlin'in Kazanı||DoD Forums||ICQ||

[Bu mesaj Deep-Night tarafından 13 August 2003 22:53 tarihinde değiştirilmiştir]

DAoC'da guild kalemize saldıran 40+ kişiyi 8 kişiyle savunmuşluk olayımız oldu, iki tarafında oynayıcı heyecan katsayıları aynı gibi, tabi DAoC-xp olayının sadece mob based olması olayın heyecanını azaltsada gayet şık bence. ki dfde lvl50 olmadan da gaye güzel birşekilde düşman avına çıkma olayı var, tabi yapabilene, ben lvl 35 karakterle düşman realm bölgesine geçtim az buçuk yardımla :)

sistem olayına değinemem benim sistemim düşük olduğu için pek high detail oynadığım yok, oyüzden içim rahat :)[hline]Obscurd HAYVANHERiF 50th season ASq Paladin
Cherisha Nolan 35th season Nightmare, ASq Infiltrator
Sosyal ağlarda paylaş

• 7 yıl sonra ...
Ah vantilatör hızında 2003 yılına ışınlanabilseymişim. Ta o senelerden Shadowbane kapanana kadar Shadowbane oynadım, oyun 2009'da kapandı, büyük bir darbe yedim. Şimdi ne oyunlara kaldık. Yemin ediyorum kalben matkap, beynen orgazm etkileri yaşadım internet bağlantı dertleri, shadowbane mi oynasam dertleri görünce. Bir yandan daoc inerken, öbür yandan gecemin oldschool mmorpg nöbeti geçmek bilmedi. 10 megabit sınırsız internetimle aptal vıcık vıcık item mall'lu rezil modern mmo dünyasının dibine inip kazan dibi yedim ve şimdi 8 sene sonra sabahın 05:03'ünde Shadowbane komalı no-life gecemin sonunda, belki Shadowbane hissiyatı uyandırır mantığıyla Daoc oynama derdindeyim. Bu arada bana WoW'un copy-paste'i olan bir trilyar oyunun yanında 0,5 adet Shadowbane copy paste'i olan lanet bi mmorpg önerebilecek her türlü insanın karanlık fetiş, köle fantazisi olurum. (Öyle bi dünya olmadığını ben de biliyorum, sadece konunun "Doomsayer"ı olmak istedim.)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...