Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Savaş ya.. Ne kadar ilkel birşey-

Giovanni

Öne çıkan mesajlar

Enteresan bir şekilde savaşın insan doğasındaki nüfus planlaması bölümü ile alakalı olduğu ile alakalı, es geçilemiycek önesürümler var.

Savaş diil de bana insanların birbirini öldürme şekilleri garip geliyo. Yani adamın kafasına bi ağır bişiyle vurup öldürmek mesela. Kendi vücudunu onun vücuduna çarpmak filan. Allah allah. Çok bişi değişmemiş insan adına yani.[hline]Mereba iyi günler. Scorpionlar saldırıyo da haber veriyim dedim.
Sosyal ağlarda paylaş

nufus planlamasina yardimci oldugu tezi fasaryadir bence. savas ve silahlanma bugun dunya uzerinde EN COK para onen sektordur. eger bu kaynak uretime ayrilsa idi dunyadaki 7 milyari degil, bunun cok daha fazlasini en iyi sekilde besler, rahat ettirirdik.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
www.tokaci.com(oscommerce customization)
turkiye.bookturkey.com
aaa bunu unutmusum pek severim: www.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

Orası öyle de fasarya filan diil. Tüm üretim sektörleri insan ihtiyaçları içindir. Her ne kadar sonradan insana ürüne ihtiyaç duyduğunu empoze etmeye başlasa da.

Netekim, silah sektörleri oluşmadan çok önce insanlar birbirini öldürmeye başlamıştı. Fakat insanı kıymetli kılan şey "denial of temptation" hadisesidir. Id'den gelen her emire boyun eğecek olsak pek iyi olmaz. Fakat genom bilimindeki son gelişmelere göre *!Gen bencildir. Alın okuyun, okutun!* türün içinde ne kadar çok veren, hodgâm, diğergâm fıtratlı birey olursa, bencil olanlar o kadar rahat ediyo. Savaş insan fıtratıdır, ve kontrol altına alınmalı, bu dürtüye karşı gelinmelidir. Yapılacak şey de herhangi bir yönetim sisteminin başa geçmesi değil, insanların eğitilmesidir.

"İnsanları sistem içine yerleştiremezsiniz. Bozulanlar sistemi de bozarlar. Sistemi insanlar içine yerleştirmelisiniz."[hline]Mereba iyi günler. Scorpionlar saldırıyo da haber veriyim dedim.
Sosyal ağlarda paylaş

bu kani da yanlistir. cogu icadin zaten savaslardan once calismalari yapiliyordu. ornegin telefonun icadinin zaten savasla hicbir alakasi yoktu. radyo ise marconinin onculugunu yaptigi tel kullanmadan radyo dalgalari ile telgraf mesajlari alip veren sistemden, savasin olmadigi 1920 lerde turemistir.

jet motoru calismalari ise cok daha onceleri yapilmis, 30 larda bir havacilik fuarinda bir fransiz tarafindan bir jet motoru prototipi sergilenmisti. fakat verimi cok dusuktu ve kullanilabilirligi yoktu.

savasin tek yaptigi sey kaynaklarin yogunlastirilarak acele edilip bazi sureclerin hizlanmasini saglamasidir. fakat bu hizlanma bedelsiz olmaz, diger alanlarda isgucu ve para kaybi olarak ortaya cikar. ve savas sonrasinda ulke ekonomilerinin tekrar dogal isleyisine kavusarak yeniliklerin yayilmasi ve kitleler tarafindan kullanilabilmesini geciktirir.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

said:
horacegoesskiing, 11 August 2003 15:19 tarihinde demiş ki:
Orası öyle de fasarya filan diil. Tüm üretim sektörleri insan ihtiyaçları içindir. Her ne kadar sonradan insana ürüne ihtiyaç duyduğunu empoze etmeye başlasa da.

Netekim, silah sektörleri oluşmadan çok önce insanlar birbirini öldürmeye başlamıştı. Fakat insanı kıymetli kılan şey "denial of temptation" hadisesidir. Id'den gelen her emire boyun eğecek olsak pek iyi olmaz. Fakat genom bilimindeki son gelişmelere göre *!Gen bencildir. Alın okuyun, okutun!* türün içinde ne kadar çok veren, hodgâm, diğergâm fıtratlı birey olursa, bencil olanlar o kadar rahat ediyo. Savaş insan fıtratıdır, ve kontrol altına alınmalı, bu dürtüye karşı gelinmelidir. Yapılacak şey de herhangi bir yönetim sisteminin başa geçmesi değil, insanların eğitilmesidir.

"İnsanları sistem içine yerleştiremezsiniz. Bozulanlar sistemi de bozarlar. Sistemi insanlar içine yerleştirmelisiniz."[hline]Mereba iyi günler. Scorpionlar saldırıyo da haber veriyim dedim.

talebin olmasi bir seyin toplum icin gerekli oldugunu gostermez. uyusturucuya da muthis talep vardi. fakat uyusturucu toplum icin zararlidir. aynen silahlar gibi.

insanlar bencil degildirler. insanlarin ya da motivlerin bencil gorunmesine neden olan sey, siyasi ve toplumsal cevrede hirslarinin etkisiyle on plana cikmis bencil insanlardir. toplumu bencil gosteren ise rahata duskun olusudur. fakat butun rahat istemine ragmen kime sorarsaniz sorun, kimse kendi rahati icin komsunun olmesini istemez. isteyenler de komik bir yuzde olur.

bununla birlikte insanlar supheci ve cekingendir. kendi cevrelerinden, milletlerinden saymadiklari kimselere karsi bu sekilde davranirlar. ve bu duygular zaman icerisinde dogal sartlarin ya da istismar eden politikacilarin etkisiyle korgu ve endiseye, bundan sonra da dusmanliga donusturulebilir. sonucunda da savas dogar.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

Allah allah. Sana kimse itiraz etmeye meyyal bi insan olduğunu söledi mi önceden? :) Toplum için gerekli olduğunu iddia etmiş miyim ben? Olmaması gerektiğini söylememiş miyim? Fakat o kitabı da alıp okumanı şiddetle tavsiye ederim. Gen Bencildir. Kayıtsız kalınamıyacak bir araştırma.[hline]Mereba iyi günler. Scorpionlar saldırıyo da haber veriyim dedim.
Sosyal ağlarda paylaş

said:

Netekim, silah sektörleri oluşmadan çok önce insanlar birbirini öldürmeye başlamıştı. Fakat insanı kıymetli kılan şey "denial of temptation" hadisesidir. Id'den gelen her emire boyun eğecek olsak pek iyi olmaz. Fakat genom bilimindeki son gelişmelere göre

demissin ya, bu tartismanin onceden gelen dogrultusunda savasin ve savas endustrisinin evrimin gerekli ve normal bi parcasi gibi algilanmasina neden olabilir.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

savas insanın dogasında var hep olacak.ahh nerde o eski savaslar yuzyuze kılıc-mızrak-ok...simdi olayı sova cevirdiler dugmeye bas kordinatları gir sonrada utanmadan canlı yayında sagda solda kalan 3-5 askerin oldurulmesini daha dogrusu katledilmesini goster..ahhh ahh[hline]Est solarus oth mithas
Sosyal ağlarda paylaş

said:
horacegoesskiing, 11 August 2003 15:52 tarihinde demiş ki:
said:
horacegoesskiing, 11 August 2003 15:19 tarihinde demiş ki:
Savaş insan fıtratıdır, ve kontrol altına alınmalı, bu dürtüye karşı gelinmelidir.

Peki devamını okuyunca noluyo? :)
enteresan bir insansın..[hline]Mereba iyi günler. Scorpionlar saldırıyo da haber veriyim dedim.

burda yine ayni anlam cikiyor ' savas insan dogasinda olan bir seydir '. halbuki boyle degildir.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

said:
tsubasa, 11 August 2003 17:07 tarihinde demiş ki:
savas insanın dogasında var hep olacak.ahh nerde o eski savaslar yuzyuze kılıc-mızrak-ok...simdi olayı sova cevirdiler dugmeye bas kordinatları gir sonrada utanmadan canlı yayında sagda solda kalan 3-5 askerin oldurulmesini daha dogrusu katledilmesini goster..ahhh ahh[hline]Est solarus oth mithas

tabi dubura mizragi yiyip anira anira olmek daha iyi bisey...[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

said:
tsubasa, 11 August 2003 17:07 tarihinde demiş ki:

Eheh adam bak ya sanki hergun cephede savasiyo..
ulan sana silah gosterseler korkarsin be :P[hline]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
unity100, 11 August 2003 15:07 tarihinde demiş ki:
nufus planlamasina yardimci oldugu tezi fasaryadir bence. savas ve silahlanma bugun dunya uzerinde EN COK para onen sektordur. eger bu kaynak uretime ayrilsa idi dunyadaki 7 milyari degil, bunun cok daha fazlasini en iyi sekilde besler, rahat ettirirdik.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com

Beslerdik ama yine 1-2 milyari rahat yasar digeri surunurdu.
Bide sunu dusun Savas alaninda hic gelismemissin.savunma sistemleri atom bombalari Sniperlar jet ucaklari Silahlar Roketler yok iken
Dunyayi uzaylilar bassa her yeri yakip yiksa ne olurdu ?[hline]
Sosyal ağlarda paylaş

Savas olmasaydi insanin hayatinda teknolojik gelismelerde olmazdi. Tabiki savas "kötü, kaka" birsey ama su an kullanilan tipda olsun, uzay arastirmalarinda olsun hemen hemen bütün teknolojiler ilk önce askeri amacli olmustur.

Bu arada savas gercegini en güzel kotaran yönetmen ise Stanley Kubrick'dir.Örnegin 2001:Uzay Macerasinda ilk insanlarin oldugu sahnede homo sapiensin teki düsman gruba karsi kemikten bir aletle saldiririr ve yener.
Keza Full Metal Jacket ta da savasin insan üstündeki psikolojisi irdelenir.[hline]Confucius say, "Man who walk through airport door sideways, surely going to Bangkok."
Sosyal ağlarda paylaş

horace insan psikolojisinin tartismasinda kaynak gostermek kifayetsizdir. psikoloji bilimi daha henuz emekliyor. bir kaynagin sozu digerini tutmaz. ben kendi savimi tarihteki kendi gozlemlerimden cikardigim sonuctan one surdum. yuzyillardir insanlar diger gruplari kendilerinden farkli addederek savunma amaciyla silahlanip sonra surtusmeler savasa donustu.

pierre dunyayi uzaylilarin basmasi bir zorunluluk mu ? kotu niyetli uzaylilarka karsilasilmasi sansi yuzde 50, iyi niyetli uzaylilarla karsilasilmasi sansi yuzde 50. hem birinci durum olsa bile sen inaniyormusun ki yildizlararasi mesafeyi asip gelen adam nukleer silahla sniper tufegiyle bas edemeyecek ?[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...