Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hearts Of Iron 2, cikartma ve taarruz taktigi

solo_

Öne çıkan mesajlar

bu gece açtığımda her ayrıntıyı gösteririm merak etmeyin haritayı koyayım dedim sadece, biraz hava olsun diye sol kısmı da koydum :) gta değil bu hile yapınca hiçbi anlamı kalmıyor ztn. zorluk seviyesi normal.

size tavsiyem başlarken tüm ordunuzu istanbula toplayıp yunanistana dalın. yunanistanı annex ettiğinizde zaten italya tüm yugoslavyayı almış oluyor. buraya kadar napın edin rare material falan verin millete para kasın ve sovyetlere influence çekin. 160lara gelince join alliance deyin. oyun boyunca her türlü kaynağınızı karşılıksız sağlıyor sovyetler çok baba adamlar. bi de teknoloji yapmanız çok kolaylaşıyor çünkü herşeyi ilk adamlar yaptıklarından size bu teknolojileri de karşılıksız veriyorlar (+200 ilişkiniz olunca) ve hemen her teknolojiyi 3 ay gibi bi sürede yapabiliyosunuz.

neyse sonra italyaya savaş açın sovyetlere assume military control deyin ve 5-6 ordu getirin sivastopoldaki gemilerle. zaten çift taraflı saldırdığınızda italyayı çok rahat öldürüyorsunuz ama asıl plaermoyu almak zor iş. burada en hızlı tanklı birliğinize attack deyin artık şansınıza çıkarlarsa çıkıyorlar.

ben bunları yaparken fransa almanyayı annex etti. ben de boş durmadım sovyetlerin hayvani ordularını o sınırlara yığdım. sonra benim suçum olmayan şekilde ingiltere tannu tuvaya savaş açtı ve içimden bi hasss dedim. sonra yine çift taraflı saldırma taktiğiyle aldım heryeri. çok uğraşlı oldu pause da geçirdiğim zaman oyunun devam ettiği zamanın en az 20 mislidir kolay olmuyor tabii.

uzun zamandan beri oynarım bu oyunu. versiyon 1.2. ilk kez bi hedefle ciddi ciddi oturdum başına, yaptım. yıl 38 daha :)) artık hedefim bütün dünyayı ele geçirmek olmalı herhalde. artık zorluk seviyesini yükseltme vakti gelmiş ama o zaman da türkiyeyle oynanmaz.

ha bu arada yazdığım tek hile event 5032, 5035 tir. inverventorismi ve authorian ı ayarlıyor. onlar olmazsa zaten türkiyeyle 45e kadar olduğunuz yerde durursunuz. hile sayılmaz pek yani bence oyunun eksiği o. başka da bişi yazmadım valla..
Sosyal ağlarda paylaş

evet ingiltereden toprak almadım ve warscore um nasıl 100 ben de anlamadım. ama öyle :? ama zaten pek anlaşma taraflısı değilim beklerim 1,5 yıl koyarım uçak gemilerini o zamana ingilterenin kaynakları tükenmiş olur zaten inşallah ve o kadar çok gemiyi sularda tutamaz yani öyle olsa güzel olur başka türlü zor :)
Sosyal ağlarda paylaş

inverventorismi ve authorian sliderlerındı da oyntarak o evetnelrle pekala hile yapmıs olyuorsun bence.
1.3b yi yüklemni ve hile yapmadan oynamanı tavsiye ederim.
o zaman daha cok zevk alırısn bence
gta değil ama redalertda deil orduyu yapıp saldırmaca değil yani:)

ayrıca,yunanistana savaş açmak için once non-aggresion packi yırtman lazım,bunun için para biriktirirken aynı anda ordunu modernlestirmen imkansız gibi türkiyeyle,atatürk retired generillismo cünkü para ütretimini azaltıyor,sora savaş actıında ingilytere "guearentting independence of greece" yani iliişkileriniz+200 u bırak +56000 olsa yinede savaş acar sana,k,i dayanma şansın yok ingiltereye,yok.
herşeyi gectik asla prtizanalrla başa cıkmassın,manpower oalyını aşmassın,garsionda yapamasıın o kadar.

tabi bunalr 1.3te,1.2de farklımı yürüyo bu kadar?

[ Mesaj 02 Mart 2006, Perşembe - 20:37 tarihinde, DoGMeaT tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

seni yanlış görüyorum. oyunda türkiyenin başındayım. hangi politikayı izleyeceğime kimse karışamaz dissentse dissent kardeşim ama benim politikam. saldırmak için beligerence istiyor öbür türlü sadece sovyetlere dalabilirim o zaman türkiyeyle hiç oynamayayım. msn e gel her türlü tartışırım çamur atma :|
Sosyal ağlarda paylaş

güzelim bunda tartıslıcak bişi yokki,senin oyununn asıl zevk alyıorsanj oyle oynarsın.
ama politika senin olabilrdi,romada bir günde kurulmadı,yavaş yavaş ülkeyi,halkı,savaşa hazıralayacak adımalr atıcaksın işte gercekcilik denen bişi bu
yarın r.t.e cıksa biz abicim etiyopyasya savaş actıkd ese,sence komik olmazmı?
camur atmakta fln deildi amacım
Sosyal ağlarda paylaş

1.3 le pek farkının olmadığını biliyorum ayrıca sadece oyundan atma hataları vardı onları düzeltmişlerdi sanırım. yunanistan ve arnavutluğu aldıktan sonra endüstri çok iyi oluyor zaten onları almak için hiç de ordu gerkmiyor olan yetiyor. başlarken 59 dolar mı ne vardı rare material ile supply ve para kastım ticaretten. birkaç aya savaş açtım zaten sovyetlerde para bol istediğin ticareti yapıyosun.

orduları fazla geliştirmedim zaten kendi ordum toplasan 35-40 birimdir gerisini rusların ordularıyla hallettim. merak etme hile olmuyor bunlar gayet de zevki çıkıyor ayrıca her türlü multiye varım madem bu kadar iddialı konuştun gel de kabul ettireyim sana :)
Sosyal ağlarda paylaş

iyi de oyun zaten 11 yıl sürüyor 50 yıl sürse ne ala. ayrıca çoğu kişi robespierre şifresi ile oynar bu oyunu biz türkler her oyuna kurallar koyarız zaten age of oynarken bile 10 dakka saldırmama kurulma süresi olurdu misal :) 11 yıl oyunun 10 yılında inverventorismi sola çekecem diye oynamam o zaman ben anlamı yok :( yanlış anlama bu arada çamur atmayı öylesine söledim

**bu arada 1.3 yükleyebileceğim bi link var mı?

[ Mesaj 02 Mart 2006, Perşembe - 21:21 tarihinde, DoruK tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

11 yıl didinmene gerek yok 1942-1943 gibi savaşa girebilecek bir duruma gelebirsin türkkiyeyle istediin tarafta.

http://www.paradoxplaza.com/heartsofiron2.asp?page=downloads

valla o yukarıda gördüün turanı 13.de hiç şifresiz hiç bişisz yaptım ve bayada zevkli oldu,müttefikelre katılıp oynadıım bi oyunda vardı,ne kadar eğlendiimi anlatamam,balkanalrda alman ordularıyla köşe kapmaca oynuyordum :) bi oraya koşturuyodum yedek ordularımı bi buraya,aman surayı tutalaım ahanda sofya düşyor lan romanyalılarda pek bi sağlam geliyor diye derken balkanlarda 3 yıl terör estirdim,bulgaristanı annex ettim yunanıstanı italyanlan işgalinden kurtardım,romanyadan az biraz toprak aldımki,almanalr girdi devreye,bi baktım 1 yıl boyuınca canımı dişime taka taka savaşa savaşa ama tam anlamıyla alnımda ter aktı,sonudna savaşa savaşa cok zaiyat vermedn istanbula kadar cekildim,istanbulu kaybedeceimi düşündüümden boğazın dier tarafına tahkimat yapmaya başladım sora bekledim bekledim saldırmadılar istanbula almancıkalr bende sıkıldım cıktım,ama hayvani zevkliydi.

öneririrm işte,oylesi cok zevkli olyuop,patchi yükleyip dene bence.

http://forum.paradoxplaza.com/forum/showthread.php?t=226786

o 1.3 a yı yükedikten sorada su linkten 13.b yi yüklmeni öneririrm aı yı düzletio cok cok.
Sosyal ağlarda paylaş

hmm tamam yüklüyorum patchi. bu arada yaptığım şey zaten oyunda bi üstünlük sağlamıyor yine aynı imkanlar sadece savaş açamama saçmalığı ortadan kalkıyor. yani yine herşey çok zor hiç de kolay olmadı acaip strateji gerektiriyor ve bazı yerlerde tiksindirecek seviyede tıkanıyorsunuz.

aynı oyunu bu patchle bitircem çünkü bu kadar ilerlemişken bu yılda bırakmam yani. partizansa uğraşırız :) militia veya garnizon koymak o kadar zor değil elimdeki ic ile 3 ayda heryere koyarım herhalde :)

*bu arada hearts of iron ii 1.3a u.pdate var diyor en son onu indiriyorum 1.3b yi win uha diye bişi buldum ama uğraşamam şimdi onla

[ Mesaj 02 Mart 2006, Perşembe - 22:42 tarihinde, DoruK tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

manpowerda onemli bi faktör ama ic yalnız başına yürütmez.

1.3 ai yi ve partizanalrı baya deiştiriyor,bridigade ler daha yararlı oluyor.

intervien hede hödeye yaklaştıkça consumer goods need in düşüyor.,autorahiana yaklaştıkçada oel bişiler oluodu flnda,neyse hatıralmıorumç
Sosyal ağlarda paylaş

autha yaklaşınca partizan muhabbeti artıyor az çekmedim aslında partizanlardan. şimdi ek$i den okuduğum kadarıyla guaranteing independence olayı çok daha fazla işliyormuş. gerçi bende de çekoslovakyayı ne zaman alsam savaş açtılar ama irana saldırınca da sovyetler savaş açıyormuş o da abartı değil mi yav nese zorluk olur işte oynayalım bakalım :)

bu arada europa universalis 2 yi çok merak ettim şimdi nerden bulurum bu oyunu?? - buldum sanırım

[ Mesaj 02 Mart 2006, Perşembe - 23:10 tarihinde, DoruK tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...